Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy nehezen...

Miért van az, hogy nehezen tudok elengedni embereket?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy sosem tudtam kimutatni az érzéseimet, nehezen is engedek közel magamhoz másokat, viszont ha valakihez kötődni kezdek, nagyon nehezen engedem el.

Így voltam az általános iskolai osztálytársaimmal, miután szakközépbe kerültem. A szakközepes osztálytársaimmal nem éreztem olyan jól magam, rossz osztályunk volt, nagyon hiányzott sokáig az általános és a régi társak. Aztán 2 éve új munkahelyem van (én váltottam), de a mai napig hiányoznak a régi kollégák, a régi dolgok, nem tudom elengedni őket.

Konkrét személyekkel is vagyok ugyanígy, tehát évekig barátok voltunk, ez megszakadt különböző okokból, de a mai napig hiányoznak. Anyuéktól is azért nem akarok elköltözni, mert nem tudom elengedni őket. Miért ragaszkodom ennyire egyes emberekhez/közösséghez? Mások is így éreznek, vagy velem van valami gond?

28/n


2023. ápr. 1. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a legtöbb ember így van, nem kell az okokat keresni. Tökre normális dolog ez egy jóérzésű embertől.
2023. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert ahogy az emberek 90%-a, te is érzelmi analfabéta vagy.


Sajnos, sokan azt sem tudják, mi az az érzelmi tudatosság.


Nosza, képezd magad és akkor menni fog az elengedés!

2023. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2# tipikus nesze semmi, fogd meg jól válasz.

Nem hiszem, hogy az az érzelmi analfabéta, akinek erős érzelmei vannak.

2023. ápr. 1. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, de nálam az ok, hogy sokat voltam kórházban. Esetleg nálad nem történt olyan, hogy pl.: táborban egyedül voltál sokat, vagy a suliban is kevés barátod volt?
2023. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4# esetleg annyi, hogy talán többet betegeskedem, mint az átlag. De általánosban jól elvoltam, mindig voltak barátaim. Most is vannak, igaz nem sokan, sosem voltam az a nagy társasági ember.
2023. ápr. 1. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez van. 28/f
2023. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szintén.
2023. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!