Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha mindenki uralkod...

Mit tegyek ha mindenki uralkodni akar rajtam, mindenki meg akarja mondani mi a jó nekem és mit csináljak pedig már nagykorú vagyok? 18/L

Figyelt kérdés

Szüleim, osztálytársaim, barátok, nagyszülők mindenki belém köt minden miatt és piszkálnak.

Apám is állandóan idegesít. Még abba is beleköt, hogy hogyan készítek egy kaját el stb. Hogyan csinálom a kávét ilyesmikbe is belekötnek.

Mindenki nevetségesnek és gyerekesnek is tart. Miért akarnak ennyire beszabályozni? Miért nem lehetek önálló ha azt akarják, amúgy, hogy önálló legyek?

Azt mondják addig nem engednek randizni se míg el nem végzem a sulit, mondjuk titokban ezt a fiúzás dolgot meg szoktam oldani ,de nagyon nehéz.

Cigit anyám nem tiltja ,de apám igen szóval azt is titokban szívom.

Úgy érzem nem tudom meg oldani és élni az életemet úgy ahogy én szeretném annyira be vagyok szabályozva.



#nehézség #élet #hülyékkel #körbevéve
2023. ápr. 15. 07:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Van ebből kiút? Elköltözni nem tudok..
2023. ápr. 15. 07:48
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát, igazából ezzel jár 16-18-nak lenni. Fejben már felnőtt vagy, de jogilag, egisztenciálisan, és élettapasztalatban még gyerek. Emiatt te mennél a magad feje után, de a szüleid meg nem mernek engedni. Az én 18 éves korom kb pont ugyanilyen volt. Így visszanézve, hogy mennyire kretén voltam, már jobban értem az ősöket. :D


Szóval van-e kiút? Egyrészt magától is elmúlik a korral. Másrészt felejtsd el az "uralkodnak rajtam" kezdetű emo drámát. Egyszerűen fontos vagy nekik, és ők felelnek érted, persze, hogy beleszólnak a dolgaidba. Nincs ebben semmi.


Ha pedig nagyobb elfogadást, több bizalmat, és több támogatást szeretnél, arról lehet velük beszélni. Csak az a fontos, hogy arról beszélj, hogy nehéz neked, ne arról, hogy ők uralkodnak.

2023. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

En 30 vagyok de ha anyánál vagyok még mai nap is belepofázik abba hogyan mosogatok ála hogyan inditok el egy kávéfőzést, de az anyós is megmondta hogy én mikor moshatom a ruháimat mikor nem.

Munkahelyen meg egyszer termet díszítettunk, sütit szeltünk rendezvényre, ott is nekiálltak a nagy háziasszonyok beleszólni abba hogy én hogyan vágjam hogyan pakolhatom ki tálcára, véletlen se ugy ahogy én akarom.


Az ilyen mind egy alkalmazkodóképtelen rigolyás rugalmatlan csak az meg csak úgy lehet jó ha ő mondja. Parasztok.

2023. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 vagyok, de még mai napig áthajolnak a vállam felett például főzésnél, hogy mit és mennyit tettem bele, az amúgy főzni nem tudók.

Főnököm ugyanez munkával és magánélettel kapcsolatosan is mindig vannak "tanácsai".

A 88 éves nagynénémnek is megmondják az akár jóval fiatalabb(!) ismerősei, hogy hogyan kellene élnie, bármit csinálnia.

Nekem ebből az a tanulság, hogy soha nem fog elmúlni, nekünk kell valahogy páncélt növeszteni.

2023. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Részben azért örülnöd kellene annak, hogy vannak, akik még figyelnek rád.
2023. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb emberben van nárci hajlam.
2023. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Részben azért örülnöd kellene annak, hogy vannak, akik még figyelnek rád."


Alapvetően egyetértek, de kamaszként ezt én sem így láttam.

2023. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Külön kell tudni választani a jóhiszemű és a rosszhiszemű embereket - kérdező!

Én meg szoktam osztani a nálam fiatalabbakkal az általam megtapasztaltakat, de nem kéretlenül, hanem helyzetfüggően - és mindig meg hagyom a választást a beszélgető partneremnek, hogy érdekli-e, amit mondok vagy sem. -Nem sértődöm meg nemleges válasz esetén.

Azért szoktam megosztani a tapasztalataimat a nálam fiatalabb emberekkel, hogy nekik ne kelljen már számolatlan akadály megugraniuk azok közül, amelyeket én már megugrottam. Számolatlan visszacsatolást kaptam már arról, hogy ők is megtapasztalták, amiről beszéltem nekik valamikor és igazam volt - szerintük is!

Attól viszont szoktam tartózkodni, hogy a viselkedésemmel kelletlenül próbáljak meg beleavatkozni mások életébe, - erre igyekszem nagyon precízen odafigyelni, hogy idáig ne jussak el soha!

2023. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Apám is mindenbe bele magyaráz álltalában veszekedéssel végződik minden ilyen jellegű értelmetlen hozzá nem értő megszólalása.
2023. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!