Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lépjek túl a féltékenys...

Hogyan lépjek túl a féltékenységen/irigységen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy van egy nagyon jó barátom,akivel tényleg nagyon régóta jóban vagyunk,viszont elég gyakran összehasonlítom magam vele. Leginkább a társasági életünket,ha pl.:ő megy valahova,akkor szarul érzem magam,mert én ilyen helyre nem megyek barátokkal/haverokkal,mert igazából nincs konkrét baráti társaságom,csak több ember akikkel jóban vagyok.

Én is szoktam eljárkálni,de vannak ilyen 'mélypontok' és akkor ez lesz.

Tudom,hogy sok ilyen lesz még (hogy ő megy bulikba/koncertekre stb) ahová én nem (és van olyan is persze amikor én megyek és ő nem), de ettől függetlenül szar,hogy őt hívják ilyen helyekre és én éppen oda nem megyek.

Leginkább az a szar,hogy úgy érzem kimaradok a dolgokból és ilyenkor hirtelen mindent negatívan látok,pedig örülni szeretnék neki,hogy jól érzi magát .

Nem szeretnék 'versengeni',főleg nem vele.

Meg szeretnék ezzel végre véglegesen békélni,mert tudom mekkora fszság amit csinálok és nagyon örülnék,ha valaki tudna tanácsot adni,hogy tudnám ezt megoldani és elfogadni.



2023. máj. 11. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Alulértékeled magad. Ezen kell változtatnod.

A másik mit sem tud arról, hogy benned mi zajlik, éli az életét.


A magad életét éld. Ne mérd magad másokhoz ilyen formán.

2023. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerinted ez normális egy valódi tartalmas párkapcsolatban? Az, hogy egy évben 1 max.2x elmegy az ember az még belefér. De rendszeresen? Szerinted melyik normális párkapcsolatba férne bele? Súgok: egyetlen egyben sem. A normálisban.


A nemnormáliséknál minden héten/kéthétben. Nem is marad tartós évtizedeken túli kapcsolat.

2023. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Szervezz Te magad köré barátokat, ismerősöket klf programokra. Hívj meg te cimborákat koncertre, strandra, múzeumba, színházba, egy futásra a parkban, egy ping-pong partira , kirándulni ide-oda,stb, stb.


Rajtad múlik, hogy változatos lesz-e az életed.

2023. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es! Nem párkapcsolatról beszél, hanem egy nagyon jó barátjáról, akinek rajta kívül még számos barátja van, akik rendszeresen elhívják programokra.

Ezért irigykedik rá, mert neki nincs ilyen társasága.

2023. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2+ Kérdező, tisztában vagy azzal, hogy mi folyik a fasziknál póker után, mikor a kiscsalád otthon alszik? nézz utána, ha magadnak jót akarsz.És tegyél rendet a házad táján, hopgy mindenki tudja hol a helye.


Gondolkodtam, hogy leírjam-e ezt neked, de úgy döntöttem jogod van tudni.

2023. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék 'versengeni',főleg nem vele. Mert azt hiszed veszítenél. Talán rátok férne egy kis egészséges rivalizálás.
2023. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemhogy tanulnál tőle.
2023. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!