Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tudnék csinálni, hogy...

Mit tudnék csinálni, hogy többet legyek emberek között?

Figyelt kérdés

Gondolom rengeteg ilyen kérdés született már, de ötletekre van szükségem. Alapvetően nincs olyan sok barátom, de nagyon társasági ember vagyok. Nem rég másfél hetet eltöltöttem úgy, hogy állandóan barátok, kortársak vettek körül a nap minden percében, és imádtam minden pillanatát. Ez viszont véget ért, és azóta elég magányosan érzem magam, mintha gyászolnám azt, hogy vége ennek az időszaknak. Korábban nem volt olyan jelentős a társasági életem, találkozgattam a barátaimmal de mindig csak 1-2 személlyel és velük se minden nap, csak kb. hetente. De most, hogy aktívan belecsöppentem ebbe a világba és megéreztem, hogy milyen, vissza akarok menni és újra átélni az egészet. Régebben elég sokat voltam egyedül, és bár sokszor magányosnak is éreztem magam, pont erre a nyárra jutottam el odáig, hogy nem bántam, ha egyedül vagyok. Viszont ezután az időszak után újból rosszul érzem magam, amikor azt látom, hogy mindenki megy valamerre én pedig otthon ülök és nem csinálok semmit. Alapvetően azt gondolom, hogy személyiségtől függ, hogy valaki jobban érzi magát egyedül, míg mások inkább társaságban, és azt érzem magamról, hogy én erősen az utóbbi csoporthoz tartozom. Nem akarom ezt a kérdést elvinni olyan irányba, hogy mennyire normális, hogy most így érzek és mi az a mennyiségű szocializálódás, ami már aggasztó az egyén önképére nézve, úgyhogy most csak tippeket szeretnék kérni, hogy egy 16-19 éves személy miket tudna csinálni, hogy többször kerüljön emberek közelébe? Nyilván a barátaimmal találkozok, amikor tudok, de nem szeretnék állandóan rajtuk lógni, na meg azért szívesen megismernék új embereket is. Viszont a mai világban már ötletem sincs, hogy bulikon kívül élőben hol lehetne ismerkedni, mivel mindenki a neten lóg vagy a meglévő barátaival éli az életét. Nekem viszont fontos lenne, hogy élőben tudjak emberek között lenni, lehetőleg kortársakkal. Tudnátok mondani olyasmi szervezeteket, amik ilyen összejöveteleket szerveznek, vagy hobbikat amiken keresztül több embert lehetne megismerni? (Nem tudom mennyire fontos kiemelni, de inkább olyasmi környezetet keresnék, ahol nem a cigi meg a pia a menő, hanem a normális emberi értékek) Budapest és környéke érdekelne főleg.

Kicsit hosszú lett, úgyhogy köszönöm annak aki elolvasta és megpróbál tanácsot adni.



2023. júl. 24. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma már ezt egy millió dolláros kérdésnek mondom, ugyanis attól hogy elmész vagy jársz valahova, még nem biztos hogy akarnak is barátkozni, így a beszélgetésekből sem lesz több.


Az esti próbálkozásokat nem adnám fel semmiképp, főleg a nyáron. Nem kell innod, nem kell piálnod, keress nem gáz helyeket ahol inkább leülnek és beszélgetnek az emberek, megpróbálhatsz csapódni hozzájuk, megkérdezni csatlakozhatsz-e.


Hobbikat lehetne még ajánlani, de ez egy hosszabb folyamat és messze nem olyan egyszerű klubokat, közösségeket találni. Főleg ha kisebb városból vagy, vagy szimplán olyanból ahol nincsen az érdeklődésednek megfelelő.


Sporttal lenne talán a legkönnyebb kapcsolódni, bár nyáron ez is valamivel nehezebb a forróság miatt. 6-7 körül ha kimész helyi pályákra pl. kosarazni vagy focizni, akkor azért szoktak lenni és be tudsz állni.


Társasos események a másik top ötlet, vagy kvízekre is elmehetsz, de ott valószínűleg már meglesznek előre a csapatok. Túrák, koncert, fb csoportokban szerveződések vagy kiírt események, falunapok, fesztiválok, búcsúk, városi/falusi események.


Türelmesnek kell lenni, csinálni és nem elvárni semmit cserébe. Koncentrálj arra, hogy azon az 1 napon amikor találkozol másokkal, akkor érezzétek jól magatokat, beszélgess kicsit és kész. Ha ez fél óra, akkor annyi, ha több lesz belőle, akkor pozitív.

2023. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eldönteni, hogy mit szeretnél. Elsőre para kipróbálni új dolgokat, de csak így, fokozatosan lehet változni.
2023. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#1 Budapest és környékére gondoltam. Hobbi szinten érdekelnek a művészetek, főzés, sütés, de nagyon sok dologra nyitott vagyok, csak nem is nagyon tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak.

"keress nem gáz helyeket ahol inkább leülnek és beszélgetnek az emberek"

A kérdésem kb. erre irányult, hogy hol/hogyan találhatnék ilyen helyeket? (Nyilván nem azt várom el, hogy kapjak egy konkrét helyszínt, csak hogy van e bármi ötlet, hogy milyen típusú helyeket keressek ahova ki szoktak ülni az emberek)


#2 Mire gondolsz ezalatt? Keressek új hobbit?

2023. júl. 24. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:

"A kérdésem kb. erre irányult, hogy hol/hogyan találhatnék ilyen helyeket?"


Tapasztalattal, járkálni kell a városban és körülnézni. Ismerősök között körbekérdezhetsz, hogy ki hova szokott menni.


Attól hogy elmész és megnézed, semmi nem történik, csak lecsekkolod mennyire szokott tele lenni, milyen a környezet, stb..


A fővárosban van bőven választási lehetőség millió parkkal, térrel, el kell menni és megnézni. Ott a Római-part, a Bikás park mindig tele van, a "klasszikus" Margit tér, egyetemek közelében beülős helyek, kocsmák (sok egyetemista lesz, nagyjából egy korosztály), Kopaszi-gát, Margitsziget, Rakpart, kertek, belvárosban mászkálás.


Ki kell próbálni őket.

2023. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!