Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csinálnak az emberek...

Mit csinálnak az emberek munkaidöben a boltban, tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Miert van tömve a metró, a bolt hétkoznap keso delelott, kora delutan mindig emberekkel? Hova mennek? Hogy lehet, hogy ilyen rengetegen nem a munkahelyukon vannak ilyenkor es dolgoznak?

2022. febr. 18. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

sokaknak más a beosztásuk, mint a 8-16(:30)-as munkaidő

sokan munkanélküliek, szabadságon vannak stb


mint a példa is mutatja, utaznak, vásárolnak...

2022. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nyugdíjasok, munkanélküliek, szabadságon vannak, munka miatt utaznak a metrón, munkaügyben mennek valahova, közben bemennek a boltba.


A héten elutaztunk Debrecenből Budapestre, a nap közepén sétáltunk a belvárosban, mert egy tárgyalásra mentünk. Hamarabb értünk fel és beültünk egy étterembe enni. Úgy nézett ki, hogy korzózunk, de munka volt az is.


Home officeban ebéd időben szoktam kutyát sétáltatni, akkor is úgy tűnik, mintha nem dolgoznék, pedig csak fél óra a napomból.

2022. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert más a munkaidejük, a beosztásuk, szabin van, gyerekkel van, beteg, munkanélküli, nyugdíjas, diák...stb
2022. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Van, aki pl.: kézbesítő, azért "császkál" össze, meg vissza.
2022. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha te is az iskolában, vagy a munkahelyeden lennél a kérdezett időpontban, fogalmad sem lenne, mennyien vannak ott.
2022. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan dolgoznak 12 órás munkarendben, és úgy van hét közben is szabadnap pl.
2022. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez. Egyszer dolgoztam egy call centerben, embereket kellett hívogatnunk egész nap a vonalas telefonon. Persze rögtön felmerült a kérdés, hogy ennek mi értelme van, amikor az emberek napközben nincsenek is otthon. Mondta a betanító, hogy ne aggódjunk, mindig fel szokták venni a telefont. Valaki mindig van otthon. És tényleg így volt, max. 1-2 alkalomra emlékszem, hogy a telefon csörgött és nem vették fel. Én sem értettem. De ez a helyzet.
2022. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Az fel se merült benned, hogy nem mindenki ugyanakkor dolgozik?
2022. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Édesapám például úgy kapott heti 2 szabadnapot, hogy az nem fixen hétvégén volt, hanem minden héten más. Plusz amúgy is délutános volt, szóval napközben ment el bevásárolni.


Sok kollégámnak olyan a munkaköre, hogy mászkálniuk kell a városban (pl. kézbesítők, leltárellenőrök)


Sokan kiszaladnak pár percre a boltba, ha délután sietniük kell haza/programra.


Valaki kimegy ebédért, esetenként elbuszozik gyorsan a kívánt étterembe/büfébe/stb.


És persze ott vannak a szabadságon lévők, munkanélküliek, home office-osok, nyugdíjasok, eltartottak, satöbbi.

2022. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Hogyhogy mit csinálnak? Vásárolnak, közlekednek.


Én pl. az ebédidőmben szoktam kiugrani boltba, hogy ne munka után kelljen.


De egyébként a teljesség igénye nélkül:

- szabin vannak

- más beosztásban dolgoznak

- kötetlen munkaidőben dolgoznak

- táppénzen vannak

- épp munkanélküliek

- nyugdíjasok

- lógnak

- munka-ügyben mennek valahova

stb.

2022. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!