Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell beszélgetni...

Hogyan kell beszélgetni társaságban?

Figyelt kérdés

- Ha ismeretlen társaságba csatlakozok, hogyan kell beszélgetni? Hogyan csatlakozzak be?

- Ha ismerős társaságba csatlakozok, hogyan kell beszélgetni? Hogyan csatlakozzak be?


A Jólvanezígy mai adásában hallottam Ádámtól, hogy nem nehéz társaságokhoz csatlakozni beszélgetni, azt viszont nem mondta el, hogyan kell, ezért kérném a Ti segítségeteket. Soha nem voltam társasági ember, de ezen szeretnék változtatni.



2023. máj. 23. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, milyen alkalommal kerülsz ismeretlen társaságba.

Az élethelyzet határozza meg, hogy illik-e bekapcsolódni, mondjuk, egy nagy társaságban 3-4 ember csevegésébe.


Vagy egy szülinapi bulin számodra ismeretleneket is meghív az ünnepelt.


Vagy egy esküvőn, a vacsora asztalnál.


Vagy iskolában, az első napokban, ahol mindenki idegen.

2023. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez nagyon jó kérdés! Sose volt gondom ezzel, ezért nem is gondolkodtam el rajta sose. Egyszerűen belesodródtam egy beszélgetésbe. Ha azon szorongsz, hogyan csináld valószínüleg sokkal kevésbé leszel eredményes. Magabiztosság és egy kis lazaság kell hozzá, ennyi!
2023. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mielőtt hozzászólnál egy nem intim (!) beszélgetéshez (mondjuk, közélet, művészet, sport, egyebek), mutatkozz be. Vezesd be: Ha megengeditek, hogy hozzászóljak az érdekes témához, elmondanám, stb., stb.


Nézz közben mindenkinek a szemébe, akikhez beszélsz.

Ne görcsölj, légy természetes, mintha a barátaid között lennél.


Egyébiránt az alábbi útmutatót olvasd végig. Sokat segíthet.


[link]


De léteznek olyan kommunikációs tréningek, ahol elsajátíthatod. De nem olyan nagy dolog ez. A kulcs az önbizalom, természetesség.

Mindig gondolj arra, hogy nemcsak benned zajlik le pl szorongás, bizonytalanság, drukk, hanem másokban ugyanúgy, körülötted.

Mosoly, nyitottság, szemkontaktus. A másik véleményének a tiszteletben tartása. 🙂

Fog az menni!

2023. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kinyitod a szádat és valamit mondasz.
2023. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ma már elég nehéz. Többnyire egyoldalúan monologizál mindenki.
2023. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!