Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Át lehetne erre szoktatnom...

Át lehetne erre szoktatnom magamat? 22/F

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy régen gyerekkoromban eléggé gátlásos visszafogott voltam. Aztán belül sokat változtam, de kifelé az idegenek felé például beszéd hangban, ugyan az a szégyellős, visszafogott hang rögzült bennem. Rá jöttem, hogy teljesen másképp hangzik, gyakorlatilag rengeteg távolabbi ismerősöm nem is ismeri az igazi hangomat. Akik előtt feloldódok, teljesen határozott hangom van, ahogy videóban is vissza hallgatom, de amiket az idegenek felé mutatok pl boltokban, az totál nem én vagyok, és nem is érzem már önazonosnak és zavarni kezdett, hogy ilyen vissza fogott hangon beszélek csomó mindenkivel, mivel igazából nem csak a hanglejtés más, hanem totál más a hangom is szerintem olyankor.


valahogy meg lehetne szoktatnom magamat ahhoz, hogy az igazi hangomon beszéljek, és hogy ezek helyett a rossz berögződések helyett határozottabb legyen a hangom minden szituációban?


2023. aug. 30. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Jah, eléggé megérné hozzászoknod hogy normálisan beszélj, mert akkor akik nem ismernek nem egy kis félős depis srácnak fognak tartani hanem egy határozott embernek, ami sokkal több előnnyel jár.


Én úgy állnék neki hogy mindig figyelek, hogy normálisan beszéljek, aztán egy idő után majd már az lesz a természetes.

2023. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shaddark ***** válasza:
27%

És az nem lehet, hogy nem fejlődtél még eleget?

Elmentél a komfort zónád határáig, aztán hogy ne kellejen átlépned, bemagyaráztad magadnak hogy készen vagy, nem kell tovább?

Nekem ez inkább belső gátlásnak tűnik. Amiből lehet hogy sokat faragtál, magabiztosabb vagy mint régen, de még nem eléggé.

2023. aug. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az ember egy ismeretlennel vagy távoli ismerőssel találkozik vagy lámpalázas akkor nyilván lágyabb, vékonyabb lesz a hangja hacsak nem szociopata.
2023. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:

Én ezzel nem értek egyet.

Tudom, mert én is félénk voltam, ha elő kellett adni sok ember előtt akkor elvékonyodott a hangom. A csajokat is félszegen szólítottam meg ha nem ismertem.

És elmentem kommunikációs tréningre, mert azt vettem észre, (többek közt) hogy hiába dolgozom sokat és jól, nem igazán ismerik el. Hiába teszek egy párkapcsolatba kétszer annyit mint a másik, nincs eredménye. És sorolhatnám.

A tréning után (Jó, nem csak ez, ezzel egyidőben elkezdtem meditálni is és olvasgatni spirituális témákban olyanokat ami nem sci-fi) sokkal határozottabban tudtam kommunikálni. Nem hogy nem izgulok ha elő kell adni, de kifejezetten élvezem is. A mostani párom megbecsül és oda van értem. A munkahelyen fele annyit dolgozom és tízszer annyi megbecsülést kapok érte.

Régen azt hittem, elég a magas szintű szaktudás, a szorgalom, az elhivatottság, a nagyon magas IQ. De nem. A kommunikáció nagyon fontos része az életnek, talán ezt a tudás, készséget és képességet a legérdemesebb fejleszteni.

Már ha alacsony szintű, van aki a családban megtanulja és nincs szüksége rá. Vagy az "életművészek" négy személyiség típusába tartozik, nekik sem kell fejleszteni mert nekik "beépített".

2023. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a határozottsághoz, pusztán próbálsz szimpatikusabbnak tűnni első benyomásra. Amiről te beszélsz az az, hogy Holdról is látszik, hogy el van veszve és depresszív az aurája, ez esetben tényleg fejlődésre szorul az illető.
2023. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!