Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ekkora probléma, ha...

Miért ekkora probléma, ha valaki többnyire érzelemmentesen beszél?

Figyelt kérdés
Sokkal inkább szavakkal mutatom ki a tényleges érzelmeimet, mint a hangsúlyommal. Általában semlegesen, közönyösen beszélek, főleg ha éppen csinálok valamit és arra fókuszálok. Nem szoktam hazudni, szóval ha azt mondom valamire hogy szívesen csinálom, vagy valakinek azt mondom hogy szeretem, akkor az úgy is van, hiába nem ömlengve meg érzelmesen mondom. És tök jól meglennék így, de állandóan megkapom az emberektől, hogy "látom megint szétvet a lelkesedés" meg "ennyire azért ne örülj" és a kedvencem mikor apám ott hagy a beszélgetés közepén, mondván "jó van látom úgyse érdekel, amit mondok". Sajnálom, de se kedvem sem energiám állandóan vigyorogva és érzelemtől túlcsordultan beszélni, nem megy egyszerűen, és nem értem, miért kéne magamra erőltetnem. Ha valami nagyon jó történik pl. valaki előléptetnek akkor lelkes vagyok meg nyilván mosolyogva gratulálok neki. De mikor az oktató mondja pl hogy ezt a programot így kell megírni, arra miért kell úgy reagálni, hogy "wáóóó úristen sosem gondoltam volna!! Milyen érdekeeeees hát ez egyszerűen csodálatos ez a program"? Most komolyan velem van a baj, és magamra kéne ezt erőltetni? Falramászok már ezektől a kommentektől.

2023. szept. 30. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ne próbáld megérteni az ilyen embereket, nekem se ment. Nem szoktam vigyorogni, mert más elvárná. Akkor teszem ha annak oka van nálam legbelül (ami egyébként tényleg ritka). Emiatt sokszor bunkó, flegma, lekezelő és társainak mondanak. Nem barátkoznak velem nagyon és nem is kedvelnek legbelül ha valamilyen kapcsolatban vagyunk, ilyen erőltetten szólnak hozzám az emberek, hogy "oké ezt is letudtam hogy vele beszéltem". De őszintén most mit lehet arra mondani, hogy múltkor 2 évfolyamtársam akikkel semmi bajom azt kérdezik tőlem random hogy én most utálom őket, vagy mi van most velem. Igen lehet hogy sokszor unott, kerülő típus vagyok, de csak nemtem magam az ilyen helyzetek elől. 23f
2023. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

En hasonloan vagyok, csak munkahelyen. Még a portás is elvárja hogy reggel vagy hazamenve nekem mosolyogva kéne koszonnöm, es mindenki beszol ha sima normalisan beszélek vagy köszönök, es nem kedvesen bájvigyorogva, bajom van e.

Meg nem tudom érteni azt jogy mi a f.sznak kéne nekem másokat szórakoztatni, a small talkoknál bájcsevegni bájvigyorogni, nem ezért fizetnek.


Egyedul az igazgatoval erőltetem csak meg magam hogy mosolygok mert ő is a hülyék közé tartozik, hogy még képes lenne megsértődni ha normalisan köszönök csak es nem nyalizva.


Ja meg legutobb egy elado is kérdezte mi van velem. Még eladokra is mosolyogni kene meg felvenni a szemkontaktot is, meg észrevenni, meg hálálkodni a kiszolgálásért.


Eszem megáll hogy rajtam mulik a kis lelki világuk.

2023. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

*Meg őszintén nem ertem minek kéne nekem örülni egy portásnak pl hétfő reggel hogy nekem vigyorogva kéne bemennem meg őt vigyorogva őt köszönteni.

Még meg van sértodve meg pofakat vág ha simán köszönök csak.

Mintha mindenkinek figyelemhiánya lenne vagy agybetegek.

2023. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Nálam az verte ki a biztosítékot, mikor elvárta az eladó, hogy az önkiszolgálóhoz menve köszönjek neki. (Ugye egy eladót mindig állítanak oda, és ha valami gond van a kasszákkal, akkor ő segít.) De azért miért köszönjek, mert használom a gépet, ő meg ott áll 10 méterre?! Semmilyen módon nem jön létre köztünk interakció basszus, még azt sem mondanám, hogy mellette megyek el. Ha nem köszöntem, akkor meg volt, hogy flegmán odavetette, hogy "jó reggelt kívánok!" Pont az az egyik legnagyobb előnye az önkiszolgálónak, hogy nem kell bájologni... lehoznak az életről az ilyen eladók.
2023. szept. 30. 13:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, minden eladóban van vmi kisebbségi komplexus hogy őt észre kell venni, fel kell dobni a napját, hálálkodni kell.


En is voltam elado pedig napi 12 órában (aluljáróban), de ha vki unitt álmos fejjel kért egy cipőfűzőt tolem odaadtam beütöttem visszaadtam es viszlat szep napot.

Soha nem voltam egy pillanatban sem ez hogy attol legyek rosszul ha vki akár nem köszön. Tök jol elvoltam a magam kis világában ott is a 12 órázás alatt letettem egy idegennyelvi vizsgát is.

De soha nem pörögtem a vevőkön. Vannak méla emberek, vannak hisztis gyerekek, vannak órat beszélő öregek, vannak aggódó nők, vannak szerencsétlenek, vannak tolvajok, van ezerféle ember, soha életemben nem volt az hogy en az9n sírjak ha vki nem.köszön vagy nem.néz rám vagy szomoru feje van vagy bàrmi.

Kiszolgalom beütöm es szalag nekem az egész. 2 sec alatt már azt se tudom ki volt az előző vevő.


De fordítva meg amikor en vagyok a vevő hát nem csak az árut kell észrevenni de aztán az eladó is fontos kulonben rámordít mindent a "betegje".

2023. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg amikor azzal foglalkoznak mit veszek. Komolyan tampont vagy óvszert is alig merek kérni.

Egy dm ben szőrtelenítőt vettem erre az elado beszólt hogy ma mindenki szőrös?

Ezek azzal is foglalkoznak hogy mit veszel mit nem.

Hát gyógyszertárban ha körömgomba ellen kèrnèk vmit elkezdenének sutyorogni is.


Ezen a szinten vannak es 99%.

Nincsenek rá szavak


Komolyan óvszert pl soha az életemben venni se mertem rábízom a pasikra inkább. Meg le lennèk k.va is a végèn.

2023. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Mert az emberek nagyrészének ez a komunikáció része. Hisztizhetsz rajta de kb annyi értelme van mint azon hisztizni hogy valakinek miért tetszik valami. Alkalmozkodsz hozzá vagy elfogadod a következményeket...
2023. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Alkalmazjodni kell a kisebbségi komplexusosakhoz kulonben kiborulnak hisztiznek ha uristen nem veszed őt észre.

Betehlg a világ.

2023. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
0%
Azért, baszki, mert nem robot vagy, hanem ember! Olyan qurva nehéz megereszteni egy mosolyt? Ez a baj a kamaszokkal; összekeverik a komolyságot a komorsággal. Aztán csodálkoznak, ha azt kapják vissza.
2023. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!