Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igaz lehet, hogy a mostani...

Igaz lehet, hogy a mostani 20-30-as generáció már valódi jövőkép lehetősége nélkül kilátástalanságban nőtt fel és él ezért is van közöttük olyan sok depressziós és mentális problémával küzdő?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb 20 éves bulizni/bni/drogozni szokott…anyu pénzéből. A 30-as is ugyan ezt…és csoda hogy mindneki magányos ?!

Na mindegy nagy általánosságban írtam.


De ez a 20 éves generáció alapból kuka…30 evesen meg szarra dolgozod magad ha egy 20 éves gare kell…vagy csak meg dugod (jobb esetben) 50-100 ezerért mert az értékekkel sem vannak tisztában.


Inkább bele halnak hogy orvoshoz menjenek mert nincs is amúgy sok lelki vilaguk.

2023. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
Lehetséges
2023. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

Nem. Mindenkinek van lehetősége fejlődni, hogy a maximumot ki tudja hozni önmagából. Mindenki saját életének a kovácsa. Tehát, aki nem él a fejlődéssel, a változással, az olyan lesz, mint a kérdező, és hasonló önsajnaltatós kérdéseket fog ide kiírni.


Mindenki csak saját magáért a felelős.

2023. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Mitől lett volna régebben bíztatóbb a jövőkép?
2023. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

What? Mostani fiatalnak annyi lehetősége van, hogy azt se tudja melyikbe fogjon bele.


Ki se kell tenni a lakásból a lábadat és csinálhatsz egy rakás pénzt.. ez 20 évvel ezelőtt nem volt lehetséges.

2023. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
13 év Orbán után mit kell csodálkozni azon hogy a fiataloknak nincs jövője és mind depressziós? Az lenne a csoda ha nem így lenne?
2023. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
6: 75%-kal nőttek a reálbére 2010 óta, és csak ez nem talál munkát, aki nem akar. Ha valaki most nem tud mit kezdeni magával, az mégis milyen kretén?
2023. márc. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Mikor fogjátok befejezni ezt az ostoba dumát hogy mennyivel nőttek a reálbérek? Kit érdekel, ha az árak meg 300%-kal nőttek, az adók meg 200%-kal?
2023. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igaz.

Én azt látom, hogy sok hozzám hasonló harmincas ember olyan, mint egy büntetést töltő rab. Nem tudnak otthonról elköltözni, ha mennek, akkor többnyire albérlet vagy pedig párkapcsolat, ami ha borul, akkor nem tudnak kilépni belőle, ha van felettük házasság, hitel stb.


Én 35 évesként sokszor érzem magam depressziósnak. Nem lehet mindenkinek diplomája, nekem sincs, mert nem lett volna rá keret. Hiába szereztem meg egy szakmát, de spórolni nem tudok. Ha hitelt vennék fel, akkor csak valami faluban, kisvárosban tudnék házat venni, ahol munkalehetőség nincs, vagy több órányi ingázás lenne a megoldás.

Igazából nem szeretnék senkitől függni. Inkább szeretnék egy saját ingatlant, nyugalmat, anyagi biztonságot, de úgy érzem ebből a bérből főleg ilyen infláció idején olyan érzetem van, mint ha egy verembe vergődnék.

2023. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Amikor én munkába álltam, 2009-ben, sokkal könnyebb volt fiatalként elkezdeni az életet. 2013-ban vettünk lakást, igaz hitelre, de ilyen nevetséges, havi 35 ezret fizetek rá.


Namost ezt nem tudod megcsinálni, legfeljebb ha van nettó 500-600 ezres fizud minimum. Én az elején 80 ezret kaptam, amikor összeköltöztünk a feleségemmel, nettó 128 ezer volt a fizum. Most egy hasonló végzettségű, hasonló munkakörben dolgozó fiatal ugyanabban a városban kap kb. 250, max 300 ezret, miközben az árak legalább a háromszorosukra nőttek, a lakásárak pedig kb. ötszörösükre. Egy olyan panel, amit akkoriban 5 millió egyszáz ezerért lehetett megvenni, most 22-25 millió körül megy, és ez csak egy nyamvadt, 55nm-es panel egy megyeszékhelyen.


A mai fiatalok túlnyomó többségének esélye sincs arra, hogy az elkövetkezendő egy-két évtizedben saját lakásuk vagy házuk legyen, de szerintem még 50 éven belül is esélytelen.

2023. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!