Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is megsértődött volna?

Más is megsértődött volna?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, különböző emberek mit tettek volna egy ilyen helyzetben, így vázolom, amit átéltem hétvégén.


Képzeld el, hogy egy távoli internetes ismerősöd, egy barátod barátja, akivel maximum kétszer köszöntetek egymásnak élőben, meg egyszer váltottatok két mondatot írásban, letilt instagramon, bármilyen okból. Mit teszel?


Hozzám odajött már alapból indulatosan, számon kért. Mondtam neki egy okot, mire azt mondta, hogy ez hülye indok (egyszerűen rosszul érzem magamat a látványától és nem vagyok rá kíváncsi, mielőtt kérdezitek), nem fogadja el, és se ez az ok, se a kapcsolatunk nem indokolja, hogy letiltsam. Megismételtem, hozzátéve, hogy nincs vele semmi bajom, csak nem akarom látni, és mivel nincs köztünk semmilyen kapcsolat, nem kéne számítania neki, hogy egy idegen ember mit tesz vele instagramon, mire körülbelül olyan állapotban, mint aki mindjárt megüt vagy leköp, ironikusan "megköszönte a magyarázatomat" és elsétált.


Nos, ha veled csinálja ezt valaki, mit érzel és mit teszel? Számít egyáltalán az ilyesmi? Én nem csinálnék belőle nagy dolgot, és ha látom valakin, hogy nem kíváncsi rám, békén hagyom és nem kérem számon, de ez ennyire egyedülálló viselkedés?


Ezenkívül, hülyeségnek tartom, ha valaki online dolgok miatt megsértődik, de nem vagyunk egyformák.


2023. okt. 16. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Ilyen helyzetben én is számon kértem volna a másikat, hasonló stílusban
Ilyen helyzetben kedvesen kérdeztem volna meg a másikat
Ilyen helyzetben békén hagytam volna a másikat
Fel se tűnik, ha valaki letilt vagy nem érdekel
Kérdező, ez komolyan megért egy kérdést?
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy TÁVOLI ismerös ismeröse nekem teljesen mindegy, eszembe sem jut megnézni, le vagyok-e nála tiltva vagy sem.

Ez tipikusan a "vihar a biliben" esete

2023. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki távoli ismerősöm, akkor nem is jelölöm be Instagramon.

Ha valakit nem akarok látni, akkor megint csak nem ismerősöm.

Oda nem jutnék el, hogy közölnöm kelljen vele, nem akarom látni.


Az viszont rejtély, hogyan jön rá valaki, hogy letiltottam.


Nekem mindkettőtök reakciója abszurd.

2023. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kettes: közös hobbi miatt látjuk egymást akaratlanul is, emiatt találkoztunk, mert egy helyen voltunk.
2023. okt. 16. 11:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sértődnék meg, mivel én töröltem minden "ismerőst" aki nem is közeli ismerős.

De biztosan van, akiknek nagyon fontos a közösségi média, és akiknek az is fontos, hogy hány ismerőse van, hányan követik, stb.

Az is lehet, hogy ő közelebbi, jobb ismerősnek gondolt valamiért téged, azért fájt neki.

2023. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs instagramom. Meg nem vagyok sértődős típus, engem max a hozzám nagyon közel állók tudnak megsérteni, aki a párom, és ennyi.

Ez amit leírtál óvodás szint, csak sajnos sok felnőtt is megragad benne.

2023. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érdekel, észre se veszem, ha meg igen akkor se fogom érte számon kérni. Alapból nem is jelölnék be ilyen szegről-végről ismerőst, csak azt akivel tényleg jóban vagyok.
2023. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem életemben egy valaki törölt le csak úgy, akit még sosem láttam, és sosem like-oltam semmilyét, talán ezért az ilyeneket letörölte. Tiltani nem tiltott. Én szívesen letiltottam volna néhány embert, rokont, ismerőst, épp hogy ne lássam a fejüket, de mivel tudom hogy nagy balhé lenne, inkább hagytam, nem is használom annyira azt a profilt. De értem milyen az ha nem akarod h minden nap valaki arcképeit vagy fotóit odategyék a monitorodra. Igen, zavaró. Sajnos nem találtak ki erre még olyat hogy ne kelljen letiltani, csak elrejteni.
2023. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem találtak ki erre még olyat hogy ne kelljen letiltani, csak elrejteni."

Dehogynem, instangramon is lehet rejteni a posztokat és sztorikat is.

2023. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azon mondjuk elsőre eltűnődnék, miért érezte hirtelen fontosnak a törlésemet, ha eddig nem zavarta, hogy ismerősök vagyunk, nem is esne jól, de felelősségre nem vonnám. Engem törölt már volt osztálytárs is, azóta se értem, miért, de nem kérdeztem meg az okát.

Mondjuk, nem mindegy, mit mondtál indokként, talán érezte, hogy kamuzol, azért sértődött meg.

De mint írtam, én tuti nem mennék oda rákérdezni.

2023. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem követtem őt Instagramon soha és ő sem engem, tehát abszolút nincs köztünk kapcsolat, csak rám akart nézni, mert épp találkoztunk és kíváncsi volt rám, mint minden más emberre, akit ismert látásból/közös ismerősök által a helyszínen, ezután kért számon. Sajnálom ha nem volt egyértelmű.


Köszönöm a válaszokat és a különböző nézőpontokat.

2023. okt. 17. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!