Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gyerekem egész nap a telefont...

Gyerekem egész nap a telefont nyomkodja. Nagyon elegem van már. Ha rászólok, megsértődik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves.. ha itthon van vagy lemegyünk a vidéki rokonokhoz egész nap ez megy..
2019. aug. 10. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindegy, miért nyomkodja. Én például egy állatmentő alapítványt vezetek. Rengeteg az üzenet, a segítségkérés. Négyen nem győzzük... Pedig én csak az adminisztrációs részt intézem, nem az állatokkal kapcsolatos teendőket.
2019. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem tudsz már.
2019. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy a GYIK-ot olvassa.
2019. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
# 1 igen biztos ez van. halaszthatatlan munkaügyek , nem is a barátaival chatel :D
2019. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván unja a vidéki rokonokhoz járást. Általában unalom és pótcselekvés a telefon nyomkodás. Ezt nem a mentségére írom persze. Beszélj vele, de sokat nem tudsz tenni, 20 évesen nem igazán van hatalmad eltiltani vagy szabályozni
2019. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
#4 És akkor mi van, ha a barátaival chatel? Én pl. sokkal inkább érzem családomnak a barátaimat, mint az igazi "csaladomat". Szívesebben is beszélgetek velük és ennek az oka ebben a korban már a szülőben keresendő, kinőttünk már a kamaszkorból (szintén 20 éves vagyok).
2019. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

#6:

Lehet, hogy kinőttetek, de te még mindig úgy írsz, mint egy lázadó tini. :D

2019. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Otthon bevezethetsz uj szabalyt. A wifit kikapcsolod minden nap vacsoraidoben hetvehen mndjuk ebedidoben is 2 orara. Azt mondod az egesz csaladnak, hohy bevezeted a wifimentes idozonat, amikor nyugotan tudtok egyutt enni, beszegetni vagy csak bamulni ki a fejetekbol. Ha van neki sajat internete a mobiljan akkor o ugyis tovabbnyomkodja (igaz ezkezes alatt is szepen mindenki rakja csak felre a mobilt...te is).


Rokonlatogatas: elotte kell vele beszelni, hogy o mit szeretne: eljon es kibir masfel orat telo nelkul jopofizva a nagymamaval vagy akarmelyik rokonnal vagy otthonmaad inkabb? Meg 20 evesnek se keso elmondani mi illendo es mi nem egy vendegsegben. Szepen el lehet meselni regen hatalmas nagy taplosagnak szamitott ha elment valaki vendgsegbe es ott felrehuzodott es nem allt szoba senkivel. Es attol hogy most ezt a mobilunkra hivatkozassal tesszuk ugyanolyan bunkosag.

Persze ertem hogy unalmas reg latott nagynenikkel es masodunokatesokkal erdektelen udvariassagi koroket futni vagy hallgatni a regi csaladi torteneteket, de lehet kompromisszumot is ajanlani, hogy elmegy es az elso 1,5 oraban odateszi magat vagy legalabbis ugy csinal mintha figyelmesen hallgatna. 1,5 ora mulvara beallit egy ebresztot es ha az cseng exkuzalja magat, hogy jaj ez egy nagyon fontos ugy baratnoje keresi es felrevonul (miutan elnezest ker) lehetoleg egy masik helyisegbe es ott csetelni kezd. Ezt mindenki jobban megerti mint az ures latvanyos en unom magam telefonnyomkodast. A kompromisszum meg az, hogy masfel ora utan te meg hagyod had nyomkodja es esetleg ti se huzzatok orakig a vendgeskedest.


Amugy en nem ertem a mai fiatalokat, en is untam neha a rokonlatogatasokat, de annyira alap volt, hogy kotelezo reszt venni rajta es szepen csendben turni, hogy egy ido utan foltalaltam magam es kerdeztem milyen volt regen, hohy eltek az idosek. Nagyszuleimre ez kulonosen igaz volt vagy nagyneniknel hogy a gyerekkoruk hogy telt milyenek voltak az en szuleim gyerekkent...es eleg kerdezni aztan hallgatni...kenyelmes es hasznos is volt.

Masreszt ha mar nagyobb voltam volt annyi eszem hogy kifogast talaljak miert nem akarok vagy tuok menni. Peldanak okaert: zarthelyi lesz a fosulin es nagyon kell tanulnom. Ezt mindenki megertette...nyaron: mar lebeszeltem talalkat a baratnommel (es ha nem? Akkor mi van? Kegyes hazugsag...) vagy egyszeruen megmondtam anya nekem ehhez semmi kedvem...es utana lehetett alkudozni.

2019. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
20 éves. Azt csinál amit akar. Ha csavarogna, akkor meg az lenne a bajod.
2019. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet meg foglak sérteni, de az alatt a 18 év alatt kellett volna nevelned, mikor még gyerek volt. Főleg hogy a számítástechnika, és ezzel együtt a mobilok sem tegnap óta léteznek.


Egyébként meg annyit tehetsz, hogy egyszer elveszed a telefonját (utána soha többet), és azt mondod normális hangerővel, hogy: Kicsim, légy szíves gyere velem, szeretnék veled beszélni 5 percre. Ha kiabál, ha dühöng, ne emeld meg a hangod, ne bántsd, csak mondd azt, hogy beszélni szeretnél vele. Előbb-utóbb bele fog menni, ha mást nem, akkor kényszerből. Ezt köszönd meg, majd valami ilyesmit mondj: A telefonozásról szeretnék veled beszélni. Tudom, hogy Ti már így kommunikáltok egymással, és ezzel nincs is baj. Viszont ennek is van egy egészséges határa, amibe nem fér már bele az, hogy szinte egész nap nyomkodod. Légy szíves, és változtass ezen, legalább míg itthon vagyunk, vagy ha megyünk a rokonokhoz.


Ha belemegy, akkor belemegy, ha viszont nem, akkor nem. Bárhogy is tesz, add vissza a telefonját, köszönd meg hogy meghallgatott, és engedd dolgára. Ha nemet mond, továbbra se kiabálj, és ne üsd meg, mert az semmire sem vezet.

2019. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!