Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor be vagyok rúgva mindig...

Amikor be vagyok rúgva mindig megfogadom, hogy többet nem iszok de aztán pár hét múlva újra iszok, részegen miért vagyok másabb? Céltudatosabb? Miért kívánom meg 1-2 hetente a piát mikor nem vagyok alkesz?

Figyelt kérdés
Szeretteimet megbántom ha iszok és ez fáj.

2023. nov. 1. 16:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mondatokat hanyagold, hogy tervezed..

Nem tervezni kell, hanem csinálni, azonnal.

Ez meg egyáltalán nem egy olyan indok, hogy igyál miatta.. Elég gyenge ember vagy, kicsit megkeményedhetnél.

2023. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ilyen szituban felvenném a kapcsolatot a legközelebbi addiktológiával és végigvinném/megpróbálnám végigvinni a terápiát.
2023. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez elég gyenge ok az ivásra.

Ne börtönviselt emberekkel barátkozz, az is sokat segít hogy ne kerülj hasonló helyzetbe.

Ha olyat csinált akkor ülje le, ezen neked miért kell innod?

2023. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne szokj le, jó dolog inni. Nem neked kell terápia, hanem a sok barátkozni nem tudó, szűz, elmebeteg, antialkoholistának.
2023. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem az a fura, hogy részegen íréged, hogy többet nem iszol? Kinek? Valaki konfrontál azzal, hogy már megint részeg vagy, és akkor ígéred meg? Mert ezt én max. így tudom elképzelni.

Én is sokszor megfogadtam már, hogy többet soha, de az mindig másnap történt. Mikor fizikailag, vagy lelkileg szarul voltam, szenvedtem a másnaptól, vagy attól, hogy tudatosult bennem, mekkora ökörséget csináltam részegen, és ilyet többé nem akartam. Az, hogy én abban az eufórikus állapotban megfogadjam, hogy soha többé, az számomra elképzelhetetlen. Max. még azt tudom elképzelni, hogy annyit iszol, hogy rosszul vagy tőle, és akkor érthető a fogadkozás, hogy többet nem.

Nem lehet tudni, hogy a kérdező börtönben lévő ismerőse ki, nem írta le. Nem feltétlen rossz társaságba keveredett, lehet, hogy valamelyik szülője, vagy testvére csinált olyan baromságot, ami miatt elítélték, akkor szerintem érthető, hogy rosszul érzi magát a dolog miatt, hiszen, még ha érti is, hogy miért ítélték el, akkor is érzelmileg nagyon be van vonva. Kérdező, szerintem is jó ötlet a terápia, jobb, mint időnként vedelni, már, ha van hozzáférésed.

Egyébként milyen helyzetekben szoktál inni? Nálam ez akkor harpódzott el, mikor covid karantén alatt már délután kettőkor csillogott-villogott a lakás, semmi más dolgom nem volt, és ezért nem volt érvem a rozéfröccs ellen. Amint újra munkába álltam, megoldotta magát a dolog, pedig elég alkesz életmódot folytattam a karantén alatt, minden nap már napfénynél be voltam baszva, ami teljesítmény, tekintettel arra, hogy télen délután négykor megy le a nap. Amint újra munkába álltam a szakmámban, visszaálltam arra, hogy hétköznap max. egy sör, hétvégén meg mehet a dolog, kb. havi egyszer. Próbáld meg magad valamivel elfoglalni, ami alkoholmentes. Sportolj, vagy tanulj valamit, nem tudom.

2023. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
Igyál minél többet. Nagyon részegen nem tudod bántani a másikat.
2023. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!