Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségbe hívnak, de nem...

Vendégségbe hívnak, de nem szereted egyik elkészült ételt sem. Mit teszel?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem szereted a levest, a főételt és a tortát sem? Kijelented, hogy nem szereted és nem eszel semmit? Ez illetlenség?


Vagy legalább pár kanállal eszel az elkészült ételből?


nov. 14. 16:28
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
70%
Eszem belőle.
nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%
Én simán megcsinálom, h nem eszek, ha nincs fogamra való. Sokak szerint ez tiszteletlenség, sztem meg az a tiszteletlenség, ha kiszedek egy tányér kaját és otthagyom, mert utálom.
nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Attól, hogy nem szeretem, még megeszem. Pár olyan étel van csak, amitől konkrétan rosszul leszek már ha csak rá gondolok is, de elkepzelhetetlennek tartom hogy se a leves, se a főétel, se a köret, se a torta ne lenne legalább elfogadható
nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha valahol ehetetlennek tartanám a levest, a főételt és a desszertet is, akkor ott elég nagy bajok vannak. Szélsőséges esetben szimplán mondanám, hogy nem vagyok éhes és esetleg kérnek egy teát, kávét vagy más italt, hogy ne érezzék a vendéglátók kényelmetlenül magukat. De nagy eséllyel inkább ennék az ételből is, csak nagyon pici adagokat.
nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

1. Olyan nincs, hogy egy ételből nem bírok semennyit enni. Nem válogatós kisgyerek vagyok, hanem felnőtt ember!

2. Olyan van, hogy nem a kedvencem; ha lenne más is, akkor nem ezt választanám. De ha nincs, akkor egy keveset ennék ezekből is. Mivel általában véve sokat eszem, csak annak tűnne fel, hogy nem ízlik, aki tudja, hogy milyen mennyiséget szoktam magamba tömni a kedvemre való ételekből.

3. Természetesen nem mondanám a háziaknak, hogy nem ízlik. Nyilván ezzel is sokat fáradoztak, nekik nyilván ízlik is. Nem vagyok istenkomplexusos idióta, hogy azt képzeljem, mindenhol, ahol vendégül látnak, kötelesek kedvemre valót készíteni.

4. Ha valaki ilyen helyzetben szóvá tenné, hogy neki semmi nem ízlik, röviden és tömören bunkónak tartanám. Ha ez rád vonatkozik, kérdező, nyugodtan vedd magadra!

nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp megkostólnám, lehet másképp van elkészítve és izlene. Illetve szerintem nem illetlenség azt mondanj, hogy valami nem ízlik ha megkostóltad, de ha ki sem próbálod akkor nem biztos jól esik a házigazdának.
nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
44%
Keveset kiszedek, azt megpróbálom legyűrni kenyérrel (remélhetőleg legalább azzal nem spórolnak, ha már a főételen igen). Ha meg valaki megjegyzi, hogy miért szedtem olyan keveset, akkor meg azt mondom, hogy fáj a hasam, nem akarom megerőltetni.
nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy egyiket se szeretem, még eszem belőlük. Nekem kellemetlenebb, hogy glutén- és tejmentes kell legyen, aztán amikor szedés előtt a biztonság kedvéért ezt újra megkérdezem, akkor néha kiderül, hogy jaj, hát ebben csak egy kevés liszt van, vagy hát ez tejföllel készült stb. És akkor kénytelen vagyok visszautasítani, de nem csinálok nagy felhajtást belőle. Ha viszont mentesek a kaják, akkor eszem belőlük, akár szeretem őket, akár nem.
nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
60%

5-ös: DE VAN olyan, hogy egyikböl sem bírsz enni, mert pl. allergiás vagy egy olyan összetevöre, ami mindegyikben van - és egy több napos rosszullét vagy esetleg kórház nem éri meg, hogy egyek olyasmit, amit nem birok!


Ha csak nem a kedvencem, akkor keveset eszem belöle, ha netán rákérdeznek, akkor nincs étvágyam.

Ha valamiért nem birom megenni - allergia vagy kifejezetten utálom, akkor nem eszem belöle, indok vagy az allergia, vagy nincs étvágyam.


Aki nem tudja elfogadni, hogy valaki nem akarja megenni, amit kínál, ahhoz többet nem megyek.

nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az allergiát és az egészségügyi okok ki vannak zárva.
nov. 14. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!