Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségbe hívnak, de nem...

Vendégségbe hívnak, de nem szereted egyik elkészült ételt sem. Mit teszel?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem szereted a levest, a főételt és a tortát sem? Kijelented, hogy nem szereted és nem eszel semmit? Ez illetlenség?


Vagy legalább pár kanállal eszel az elkészült ételből?


2023. nov. 14. 16:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
Vannak ételek amiket nem szeretek, de azért megeszem. Van néhány olyan, amit képtelen vagyok megenni, de ilyesmit nem nagyon szoktak vendégeknek készíteni. Pl kelkáposzta főzelék, tökfőzelék. Ha esetleg ilyen lenne, megmondanám, hogy ezt nem tudom megenni. Szinte 0 az esélye, hogy az összes étel ilyen legyen.
2023. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%
Magyarorszagon vegig igy eltem. Sosem vallottam be, hogy nem izlik, hanem rafogtam, hogy nem vagyok jol. Aztan kerultem az ilyen alkalmakat. Imadok enni, de ahogy a legtobb ember foz otthon, attol undorodom.
2023. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Katona Dius ***** válasza:
85%
Én olyannal szoktam találkozni, hogy elfelejtik, hogy ételallergiás vagyok. Nem kell észben tartaniuk, és nem is érzem támadásnak magammal szemben, merthát miért is kéne nekik folyton az eszükben legyen. Sokszor van olyan, hogy tésztaféle a második, vagy panírozott étel, a levesbe meg belefőzik a tésztát, és így nekem már minden kiesik. Ilyenkor szoktam mondani, hogy ne haragudj, nagyon jól néz ki, de sajnos én ebből nem ehetek. Mindig megértik, van amikor zavarban érzik magukat, hogy elfelejtették, szabadkoznak, olyan mondom, hogy hát miért is kellene ezen járni az agyuknak, mikor évente ha kétszer eszünk együtt. Persze ha nem felejtik el, és csinálnak olyat, amit én is ehetek, akkor jól esik, de soha nem volt még gáz abból, ha nem ettem ilyesmi miatt. Sőt kollégák már tudják, így mikor hoznak be valami sütit vagy olyat, ami nekem nem jó, akkor már viccesen mondják is, hogy nekem ebből nem adnak, vagy engem ebből megse kínálnak (persze olyan viszonyban is vagyunk, hogy nem veszem szekálásnak).
2023. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
31%

#19

Képzeld, léteznek szolidabb, hétköznapi kalapok manapság is, mindkét nemnek, minden korosztálynak elérhető áron. Erről magad is meggyőződhetsz, ha kijössz néha a barlangból.



[link]

2023. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
17%

Sz/r lenne ennyire finnyásnak lenni...

Egyébként azt mondanám, ami a valóság is, laktózintolerancia maitt nem ehetek ezt-azt és kész

2023. nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem fordult még elő ilyen, pedig viszonylag finnyás vagyok, legalábbis a húsokat nem nagyon szeretem. De mondjuk ha valami olyan van, akkor eszem csak a leves levéből, vagy a főételből csak a köretet. Olyan torta meg nincs amit nem szeretek.
2023. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért élvezem, hogy felnőtt vagyok, hogy végre nem kell olyanokat megennem, amiket nem akarok. Így, ha kicsit is nem tetszik valami, nem eszem meg. Sokszor volt már, hogy vendégségben nem ettem semmit. Kértem egy kávét, vagy egy teát (azokat szerintem csak úgy lehet elrontani, ha telenyomják cukorral), úgyis az emberekkel beszélgetni mentem oda, nem zabálni. Aki szerint ez tiszteletlenség, az majd nem hív többet, el tudnám fogadni, ha így történne. Én, ha vendéget hívok, arra törekszem, hogy a lehető legjobban érezze magát, nem arra, hogy megtömjem, mint egy libát.
2023. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én egyszer ettem meg olyat ami nem ízlett mert rosszul volt elkészítve, annyira megutáltam hogy szerintem még élek nem fogok enni. Ez pedig a halászlé volt. Pedig előtte nagyon szerettem. Ennek legalább 6-7 éve, de azóta is rosszul vagyok ha rágondolok.
nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Hát én pl nem vagyok hajlandó megenni sem a halat, sem a káposztát az égadta világon semmilyen formában, tehát elég könnyen meg lehetnék lőve egy átlagos halászlé-töltött káposzta karácsonyi vacsorán. Mondjuk a sütik többséget szeretem, de biztos lenne az itteniek közül, akinek ez se felelne meg, hát felnőtt ember nem csak desszertezik…

Hát én meg olyan felnőtt ember vagyok, aki eljutott arra az érettségi szintre, hogy megmondja udvariasan, ha valamit nem kér, sőt ha rákérdeznek konkrétan, megmondom azt is, hogy nem szeretem, nem azért, mert ők csinálnak bármit rosszul, hanem mert egyszerűen nem ízlik. Nem, nem fogok semmi legyűrni, ami nem jön be, közben akaratlanul is fintorogva és mivel az alap összetevőket utálom (hal, káposzta), ezért tök mindegy, hogy van elkészítve. Aki ezt nem tudja elfogadni, nem érdekel, én pont ezek elkerülésének érdekében mindig megkérdezem a vendégeimet, hogy megfelel-e nekik az általam tervezett menü. Nyilván extra válogatós gyereknek nem fogok 5 félével készülni, de pl biztosítok valamilyen egyszerű alternatívát, akár egy vajas kenyeret szalámival vagy rántottát stb-t, amit biztosan megeszik. Én is híve vagyok annak, hogy alapvetően kóstoljunk meg valamit, mielőtt kijelentjük, hogy nem ízlik, de ez nem minden egyes alkalomra áll, pláne mikor mondjuk ugye halas kajával van baj annak fényében, hogy az illető nem szereti a halat…

jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

22 éve vagyok vegetáriánus, apám idén karácsonykor is értetlenkedett, hogy miért nem eszek a gersliskáposztából, direkt nekem fűszerezte jó csípősre, tudja, hogy szeretem. Mert kolbász van belefőzve? Hát azt pöcköljem félre, nem kell megenni.

Én nem értem, hogy lehet, hogy arra emlékszik, hogy szeretem az erős ételeket, arra meg nem, hogy nem eszem semmit amihez az állatot meg kellett ölni (zselés szaloncukor included), pedig épp annak köszönhetem ezt az elhatározást, hogy a szemem láttára nyírták ki egy fagyos téli reggelen hullarészegen azt a cocát, akit én elneveztem, minden nap meglátogattam és simogattam, mert rohadtul senki nem mondta el, hogy a coca igazából tartósított élelmiszer (amíg él, nem kell hűteni).

És ez a "csak az íze miatt tettem bele", meg "csak a szaftjából egy kicsit", meg ezek azok, amik miatt én nem megyek vendégségbe, ha mégis, akkor előre leszögezem, hogy nem fogok ott enni semmit, ami nem bolti kenyér vagy nyers zöldség, mert egyszerűen nem bízok az emberekben. Nem rosszindulatúak, a legnagyobb jóindulattal nem értik az indíttatásomat.

jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!