Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségbe hívnak, de nem...

Vendégségbe hívnak, de nem szereted egyik elkészült ételt sem. Mit teszel?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem szereted a levest, a főételt és a tortát sem? Kijelented, hogy nem szereted és nem eszel semmit? Ez illetlenség?


Vagy legalább pár kanállal eszel az elkészült ételből?


2023. nov. 14. 16:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
56%
Ha valamit nem szeretek, nem eszem belöle.
2023. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

"5-ös: DE VAN olyan, hogy egyikböl sem bírsz enni, mert pl. allergiás vagy egy olyan összetevöre, ami mindegyikben van - és egy több napos rosszullét vagy esetleg kórház nem éri meg, hogy egyek olyasmit, amit nem birok!"


A kerdes: "...de nem szereted egyik elkészült ételt sem. "

2023. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
38%
Sosem szerettem vendégségben enni, de ennek nyilván vannak, okai. Láttam, mikre képesek egyesek a konyhában és inkább köszi, nem...Akik büszkén verik a mellüket, hogy ők bezzeg nem finnyásak, kíváncsi vagyok,szívesen ennének-e olyan helyen, ahol használt bugyival mosogatnak, mert sajnálnak szivacsra költeni. Vagy kétes tisztaságú az evőeszköz. Tudják rólam, hogy igen ritkán fogadok el bármi enni, inni valót vendégségben, aki ennek ellenére három fogásos menüvel készül és próbálja ledugni a torkomon, az magára vessen, ha rárohad. Mit teszek? Megmondom udvariasan, hogy köszönöm nem kérek, vagy hogy tele vagyok, ettem otthon, de nagyon jól néz ki, elfogadok egy szelet tortát, ha csomagol nekem. Egy pohár üdítőt, kávét azért általában elfogadok. Bár volt már olyan hely, ahol a pohár vizet sem ittam meg, olyan szinten gyanús volt a pohár. Lehet, csak vízköves volt, de én vendéget akkor sem kínálnék ilyenből. Nem hiszem el, hogy valaki olyan csóró, hogy nincs egy készlet szép, tiszta dugi pohara arra az esetre, ha jön valaki.
2023. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%
Én még olyan lagziban is voltam, amit végigéheztem, mert az semmi olyan nem volt amit megennék. Sima vendégségben is simán visszautasítom.
2023. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

"Akik büszkén verik a mellüket, hogy ők bezzeg nem finnyásak, kíváncsi vagyok,szívesen ennének-e olyan helyen, ahol használt bugyival mosogatnak, mert sajnálnak szivacsra költeni."


Én speciel úgy tudom nyugodt szívvel mondani, hogy nem vagyok finnyás, hogy elképzelni se tudom azt a lehetőséget, hogy olyan ember legyen a szűkebb ismerettségemben, aki használt bugyival mosogat, mert nem akar szivacsra költeni. Ezek szerint rendkívül privilégizált életet élek, de nekem minden barátom és családtagom megüti ezt a nem túl magas civilizációs szintet.

2023. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
13%

#15

Nem putri lakókról van amúgy szó, nem is tegnap barnultak.

Sőt, kifejezetten jómódú, értelmiségi család. Anyuka kalapban, kosztümben jár, mindenből márkás kell...

A felmosó vizet nem szabad a wc-be önteni, mert az olasz kerámiából van, inkább beleöntik a mosogatóba, mert az nem annyira exluzív...Akkora a tv, hogy alig fért be az ajtón, de vacsora előtt összevitáznak, melyikük egye meg a szikkadt zsemlét, mert spórolni kell. A milliók meg csücsülnek a bankan. Na, ezért sajnálják a pénzt egy nyomorult 200 ft-os mosogató szivacsra is.

2023. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom miért van lepontozva mindenki, aki azt írta, h nem eszik. Ez tényleg ekkora nagy katasztrófa egyesek szemében? Irigyellek titeket a problémáitok miatt XD
2023. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%
17-es, azért, mert ők most megmutathatják, hogy ők aztán most igenis lepontoznak, vagy pedig akkora tuskók, hogy majdnem kivágják őket az erdőben, ha azzal sincsenek tisztában, hogy amit nem szeret az ember, azt vendégségben sem fogja megenni és minden további nélkül vissza lehet utasítani. Hol hallottátok, hogy "deigenismindentmegkellzabálninehogyaházigazdamegsértődjön" überokos válaszolók?
2023. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
42%
16-os, persze, ez a valsóságban megtörtént, aha. Manapság még a gazdag feleségek sem járnak kalapban, főleg nem mindenhol. Esetleg a kitalált szélsőséges kamudhoz nem szeretnél még hozzákölteni valamit? Esetleg elütött macskát nem evett a nő fehér kesztyűben?
2023. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem fogok csak azért hogy a házigazda ne érezze magát kellemetlenül sem gyomorrontást sem allergiás rohamot kapni... Ha nem szeretek valamit nem eszem meg. Ennyi erővel ha tudod hogy méreg van benne akkor is megeszed, csak hogy ne legyen belőle sértődés?


A mai világban miért olyan nehéz rákérdezni a vendégtől hogy van-e amire allergiás vagy amit nem szeret ha már ebédre/vacsorára hívom?

2023. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!