Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kaptam egy "ajándékot"?

Kaptam egy "ajándékot"?

Figyelt kérdés

Anyam legujabb pasijatol kaptam egy radiatort. Ilyen ami a furdoszobaban van. Szoktak mondani ajandek lonak ne nezd a fogat, en meg azt mondom elobb a fogat nezd a lonak mielott adod.


Elore mondtam neki amikor kaptam ezt a "lovat", hogy en alapbol nem szeretem az ajandekokat.


Varatlanul hozta, kerdeztem mi ez. Elmondta, hogy "futotest". Mondom jo legalabb meleg lesz. Sietve felszerelte. De kerdeztem tole mennyit fogyaszt? Azt mondja nem tudja. Es itt nalam alapbol magas a villanyszamla. Aztan kerdeztem, hogy hogyan szabalyozza magat, marmint a hofokot. Ha kicsit megy le akkor ugy kapcsol be mintha 0-rol 30 fokra kene felfutenie vagy ha 26 rol lemegy 25 re akkor esetleg linearisan felfut? Nem mindegy, hogy gozerovel fut, nem mindegy milyen erzekeny, hogy 28 fokrol ha lemegy 21 re csak akkor kapcsol be vagy 27re lemegy akkor bekapcsol.


Aztan latta, hogy mennyire tekertem fel. Azt kerdezte ez nem sok egy kicsit? (A szobaban 18 - 19 fok van). En meg mondtam, hogy most ennyi, mert lehult a levego -5 re kint, jon be a hideg. Nappal nincs senki otthon es kapom a hideget megint, egyedul este melegebb, mert mindenki befut a lakasaban es en is kapom a meleget (tarsashaz). Es akkor lejjebb veszem. Erre mondja azert ilyen gyakran ne kapcsolgassam.


Szoval hulyeseg a hulyeseg hatan, utoljara kerdeztem ezt tole mar eleg heves vita alakult ki, az utolsonal, hogy megjegyzesket tesz hogy ne tekergessem annyira, meg ilyen gyakran ne kapcsolgassam (amikor sajnos kell ha van). Itt mar elszallt a "b*meg akkor miert nem tudtad ezeket elmondani az elejen? Honnan tudjuk hogy nem jon ki egy 80 - 120 ezres villanyszamla mert alapbol magas nalunk valamiert?"


Erre meg o volt felhaborodva.


Fogtam es kihuztam a konnektorbol es lesz*rom tobbet nem kapcsolom be. Ha adnak egy eszkozt ha ajandekba ha veszek. Mondjak el, hogy hogyan hasznaljam vagy adjanak hasznalatit meg figyelmeztetot.


Legkozelebb ez a lo*aszsag szoba kerul ami itt log a falon, megmondm neki szerelje le, ha brutal magas lett a villanyszamla akkor fizesse ki a kulonbozetet es csinalja vissza a falat ugy ahogy volt mert ezt o cseszte el, vagy ha nagyon ajandekot akar, akkor szerezzen egy masikat adja ezt el es mondja el, vagy adjon hasznalatit, hogy hogyan mikor milyen gyakran lehet ezt hasznalni meg milyen erzekeny, mennyit fogyaszt mielott idehozza.


Jogos az en felhaborodasom vagy az ove?


dec. 3. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Az en felhaborodasom jogosabb
Az o felhaborodasa jogosabb
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ember....


Ilyenkor értem miért a Fidesz a kormányunk..


Nem habzó szájjal kell itt kardoskodni, hanem használni az eszed.

A legtöbb terméken van egy kis cetli vagy valami amin van modellszám. (Kivéve, ha nem valami mocskos Aliexpresszes szar elektronikai hulladék.) Ilyet használni sem éri meg, mert csak felgyújtaná a lakást, na de a legtöbb terméken van ilyen, hogy modellszám.


Mivel ide feltudtál jönni így azt gondolom van internetes is. Innen már csak egy perc megkeresni a teljesítményét és a fogyasztását ennek a terméknek.


Ha ezzel megvagy akkor beírod, hogy fogyasztás kalkulátor.. ott már csak beállítod, hogy naponta mennyit megy és meg is kapod, hogy mennyi a várható számlaérték növekedésed.


Mellesleg igen, ilyen 2000-2500W-s hősugárzókat nem éri meg használni, mert:

1. nem hatékony.

2. Egy tél alatt simán csinál napi pár óra használattal is 100 ezer forintos villanyszámlát.

dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocs, nem fideszes vagyok, oleljuk at egymast.


Nincs rajta semmi. Semmi cetli. Es pont ez a bajom, hogy sokat fogyaszt. Akkor mi az o felhaborodasa? Mielott felszerelte kerdeztem mennyit fogyaszt mondja nem tudja. Oke, kosz.

dec. 3. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha Gyurcsány lenne, még többet fogyasztana a radiátorod.
dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

"Varatlanul hozta, kerdeztem mi ez. Elmondta, hogy "futotest". Mondom jo legalabb meleg lesz. Sietve felszerelte."


Lehet, hogy rosszul értelmeztem, de te tényleg azt írtad, hogy a pasi fogott egy villanyradiátort, és felszerelte a falra anyád lakásában, a te szobádban?

... és te eközben a műkorcsolyaversenyt nézted a TV-ben, vagy hogy? Nem tudom elképzelni, hogy valaki, aki nem is lakik a lakásomban, jön, hoz valamit, majd fogja és felszereli a falamra. Nálam. Ilyen akkor történne, ha ÉN azt mondom, hogy szerelje fel. Másként nem. (és most tökmindegy, hogy villanyradiátorról, bambuszfüggönyről vagy színes papír pillangókról van szó).

dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4


Oke az hogy mukorcsolyaversenyt neztem a TVben mikozben szerelte amikor leirtam, hogy kerdetem mennyit fogyaszt lezarom a kerdest mert olyanok irnak akik el sem olvassak a megjegyzest. Arrol nem en tehetek. Koszonom a... nem tudom mit. Ti meg az idopazarlast nekem.

dec. 3. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Várj csak, te hány éves vagy tulajdonképpen? Mert ha 10 alatt (ahogy az 5-ös hozzászólásodból tűnik), akkor visszavonom az iróniát, nem is kell még értened. Idősebbnek gondoltalak, bocs. Ha írtad volna, hogy ilyen kicsi vagy még, akkor nyilván azt írom, hogy anyukádnak kellett volna szólnod azonnal, hogy a pasija BÁRMIT BÁRHOVÁ fel akar szerelni a megkérdezése nélkül. Meg most már értem azt is, hogy a pasi miért gondolta, hogy nem kell engedélyt kérnie tőled a szerelésre. De mindenképpen mondd el anyukádnak, hogy neked ez nem jó, szereltesse le a pasival, és legközelebb beszélje meg vele, mielőtt bármi ilyesmit csinál.
dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látsz rajta adattáblát, akkor lehet, hogy a fal felőli oldalán van.

Egyébként áruházi katalógusban eddig csak max. 2000 W-osat (2 kilowattosat) láttam. Ha jól tudom, egy kilowattóra 38 Ft. Tehát egy 2 kW-os teljes teljesítményen óránként fogyaszt 2*38 Ft-ot (fél teljesítményen 38 Ft-ot). Ebből már számolhatsz, de a villanyórát is megnézheted, mennyire pörgeti.

Drágább, mint a gázfűtés, de lehet létjogosultsága bizonyos esetekben.

dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!