Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkó dolog azt az ajándékot...

Bunkó dolog azt az ajándékot odaadni valakinek, amit én magam is ajándékba kaptam?

Figyelt kérdés
Kaptam szülinapomra legjobb barátnőmtől egy különleges porcelán teázó szettet. Az a gond, hogy így is teli vagyunk bontatlan edénykészlettel, pohárkészlettel, egyszerűen nincs rá szükségünk, csak foglalná a helyet. Arra gondoltam, hogy anyósomnak pont jó lenne, ő gyűjti az ilyeneket. Párom szerint nyugodtan odaadhatnánk karácsonyi ajándék gyanánt, úgy sincs más ötletünk, pont kapóra jön. Viszont nekem kicsit bűntudatom van, ha belegondolok, hogy személy szerint nekem szánta a barátnőm. Hogyan döntsek, ti mit tennétek?

2021. dec. 14. 11:10
A kérdező szavazást indított:
Odaadnám ajándékba
Megtartanám
35 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől nem illik, másfelől meg praktikus. Eladni se illik, de így meg "lom", hiszen nem használjátok, és az ajándék célja éppen az, hogy örömöt okozzon. A barátnőd nem mérte fel jól, hogy milyen ajándék lenne neked jó, és lehet, hogy ő is úgy adta neked, hogy ő kapta valahol. :D

Én megtenném, főleg, ha a másiknak valóban jól jönne.

2021. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálok illemkérdést ebből, nem örizgetek évekig olyam lomokat, amikre semmi szükségem és amit sosem használok.
2021. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Sztem ez fogyóeszköz, én megtartanám. És ha barátnőd keresi?
2021. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Akkor megmondja, hogy "elfogyott, hiszen fogyóeszköz". :D
2021. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

#3:

Már bocs, de az meg milyen dolog, ha ajándékba adok valamit, és mikor ott vagyok náluk, akkor direkt azt lesem, hogy megvan-e még neki?

2021. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkó dolog, sőt, óvod, véded a környezetet azzal, hogy nem dobod ki. Lehet, hogy más örül neki.
2021. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Az egy kicsit ciki, hogy ugyanazt az csomagoló papírzacskót adod vissza a másiknak, amibe ő adott neked, de simán újrahasználható az is.
2021. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell neki tudnia, hogy te azt ajándékba kaptad valakitől.

2. Nem kell a barátnődnek sem tudnia arról, hogy te elajándékoztad az ajándékot - és nem is vagy köteles számot adni az ajándék sorsáról, (akár el is törhetett egy baleset során vagy el is adhattad, mert szorult helyzetedben úgy ítélted meg, hogy ez az eladható valami, ami a legkevésbé fog hiányozni és értéke is van).

3. Emberileg megérthető az emberi törekvés, hogy nem óhajtja az életét leélni az egyre csak szaporodó felesleges lomok között.

2021. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sz
2021. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!