Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetek ilyenkor, hogyan...

Mit tehetek ilyenkor, hogyan állhatok ki az igazamért?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 12-ik osztályos diák vagyok. Pénteken eltűnt egyik osztálytársamtól 55 ezer forint, valószínűleg ellopta valaki az osztályból mert gyakran történik ilyen. A tanárnő, és több osztálytársam is azt állítja, hogy “nevezzük Áronnak” Áron lopta el a pénzt Annától. Amiben én egyet értettem, hogy meglehet igen, de mostmár mindenki rám szállt hogy én azt mondom, hogy Áron lopott. Én soha nem mondtam ezt, a tanár is ezt állítja, és rágalmazásért fel akarnak jelenteni. Én is tehetek ebben az esetben feljelentést, hogy olyat állítanak rólam ami nem

igaz, hogy álljak ki az igazam mellett? Én soha nem mondtam azt, hogy Áron lopott.


dec. 11. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kell bizonyítani.
dec. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Valójában Te loptad el?
dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettes. Dehogy, nekem nincs okom miért ellopni, hal istennek nem állok rosszul anyagi szinten. Csak nem értem, hogy miért kell rám kenni:) De ha folytatódik akkor szerintem pert indítok kártérítést kérve, aztán tényleg mondhatja, hogy lehúztam.
dec. 11. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az Amerikai Egyesült Államokban vagyunk, ahol bárki bármilyen marhaság miatt bárkit feljelent. A rágalmazás tényállása (Btk.226.§) akkor valósul meg a jog szerint, ha az elkövető tényként állítja, terjeszti a valótlanságot a sértettről. Vagyis "én tudom, vagy azt hallottam, hogy ez így és így történt". Ha valaki a véleményét mondja el, pl. hogy "meglehet, akár ő is ellophatta", az nem rágalmazás.

Mondd meg nyugodtan azoknak akik rádszálltak, hogy jelentsenek fel bátran, csak szóljanak anyunak meg apunak, hogy majd ki kell nyitni a pénztárcát, mert egy ügyvéd óradíja 20-40 ezer forint. Plusz kalkulálják be az utiköltséget és az időt is, mert néhány hónapig járkálni kell a rendőrségre az ügy miatti kihallgatásra, aztán a bíróságra a tárgyalásokra.

dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, h pereljen be, de amint megnyered, viszontkeresetet nyujtasz be, hasonlo okbol. Ragalmazas es jo hirnev megsertese.

Kalap-kabat.

dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Négyes, és ötös. Köszönöm a részletes válaszokat.
dec. 11. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!