Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan nyugtassam meg magamat,...

Hogyan nyugtassam meg magamat, amikor egy szerencsétlen vagyok?

Figyelt kérdés

Ez most abból fakad, hogy volt szaktársam instagramját néztem (tudom tudom, mégis minek szivatom magamat...).

Látom, hogy a korosztályom utazgat a világban, pár szaktársam olyan jóban lett, hogy együtt mentek, van párjuk is.

Ezzel szemben itt vagyok én, aki most kezdte a mesterszakot 26 évesen, de nem ám azért ilyen későn, mert valami hasznosat csináltam, vagy utazgattam, éltem volna, hanem mert nekem nehéz volt az alapszak és csúsztam vele.

Munkám sincs, eddig is max pár hónapot dolgoztam, az is komolytalan volt, a szüleim tartanak el.

Van egy jó barátnőm régről, meg van egy az egyetemről, de utóbbival nem sokat beszélek.

Szociálisan elég béna vagyok, gyerekkoromtól kezdve az vagyok, nem nevezném kifejezetten fóbiának, csak mintha néha blokkolna az agyam.

Egy nullának érzem magam, mert nem tudok barátkozni rendesen, munkám sincs, párom se nyilván, nem utazgatok, pedig szeretnék (különben alig csinálok valamit, hobbim sincs valódi). Nem értem hogyan és mit csinálnak, akiknek minden összejön, úgy látom másoknak magától értetődő, nekem nem az valamiért.

Gondoltam már rá, hogy lehet rajta vagyok az autizmus spektrumon, de szerintem nem sok egyértelmű tünetem van, úgyhogy igazából nem tudom velem mi a baj. Természetesen mindenért a saját viselkedésemet és hozzáállásomat hibáztatom, mert hát én élem így az életemet, nem más.

Szeretném azokat a dolgokat csinálni, amiket felsoroltam, de úgy érzem, hogy el vagyok késve és szánalmas is vagyok. Néha győzködöm magam, hogy nem baj, majd jobb lesz, csak számomra nem jött még el az idő, mert lassabban tudok haladni az életemmel, mint mások.

Járok pszichológushoz (ennyit sikerült megtennem eddig), diagnózis szerint depressziós is vagyok, valószínűleg évek óta, dehát ez ennyire kihatna rám és arra, hogy ennyire inkompetens vagyok az élethez? Nem tudom, hogy ezen kívül lenne-e olyan diagnózis, mint pl az autizmus, ami megmagyarázza, hogy mennyire nem vagyok képben mindennel és ha megkapnám, akkor jobban tudnék segítséget kérni.

Nem tudom elfogadni, hogy ilyen szánalmas vagyok, de csak részben értem, hogy mit csinálok rosszul és min kéne változtatni.

Lehet, hogy most csak ventillálni akartam, de örülök, ha valaki válaszol. Főleg, ha volt olyan helyzetben, mint én és sikerült belőle kijönni, csak egyszerűen élni egy életet, amilyet mindig is szerettél volna.



dec. 20. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Annyival tudok segíteni, hogy az ilyen posztok nem valódiak. Nyilván biztos egy csomóan mondták már neked, de én több ilyen esetet is láttam. Egy embernek darabokban volt az élete, depresszió, kirúgták a munkából, éppen meg akart halni. Na ha megnézted a facebook profilját teli volt mindenféle boldog családi és baráti képekkel, iszogattak, beszélgettek a képeken, lerítt hogy ez az ember boldog. De mint mondtam nem volt az. Egyébként nekem van olyan 30 éves ismerősöm aki még nem végezte el az egyetemet ugyan ezen oknál fogva mint te. Vannak "később érő" emberek, ami természetesen nem gond. Remélem segítettem
dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy pár kormányközeli szaktársadnak van pénze bőségesen amit elszórhat, attól ez még nem általános, szóval nem kell rosszul érezned magad miatta. A legtöbb embernek a szomszéd városba átmenni sincs pénze. Itt vagyok én, lassan 28 évesen, és még életemben nem voltam külföldön se. Ha ez vigasztal. (Ha nem, akkor is így van.)
dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az előttem válaszolokhoz... nem kell mindent elhinni abból amit a "kirakatban" mutogatnak az ismerőseid facen, instan..stb

A fele csak látszat..nem egy ismerős teszi fel napi szinten az idillikusnak tünő képeit, amin "minden rendben van", a valóságban meg romokban az életük..pl:megromlott házasság

A színfalak mögé te se látsz be ;)

dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Igazuk van az előttem szólóknak.Azok az emberek akik dicsekednek valamivel az àltalàban kamu.Nekik van kisebbségi problémájuk azért is teszik az eszüket.Nekem pl nincs semmim és senkim de boldog vagyok mert le tudom szarni az ilyen embereket.
dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad magad másokhoz hansonlítgatni! Én pl. 27 éves vagyok, voltam önkéntes külföldön, az EVS programmal. Ilyesmit ajánlanék Neked is, vagy valami külföldi munkát. Mostanában jelentkeztem pár külföldi munkára, mert Mo-n a fiatalok helyzete siralmas. Kérdezem én, hogy legyen tapasztalatom, ha sehol sem gyűjthetek? Nekem is csak alkalmi munkáim voltak eddig, pár hónapig, most épp megint kirúgtak. A legjobb munkahelyi légkört eddig az önkéntességem alatt tapasztaltam Németországban, bár a munka nem volt annyira izgalmas, mosogatás, konyhában segédkezés főleg. A legkedvesebbek pedig eddig a külföldi interjúztatóim voltak! Próbálj meg elmenni az országból, ezzel teszel a legjobbat magadnak!

Találkoztam valakivel Görögországból pl. aki ugyanígy nem találta a helyét. Önkéntes volt Németországban, elment az Amazonashoz, szakácsként dolgozott, majd elvégezte a pszichológiai szakot 35 évesen, és most többek között az a munkája, hogy foglalkozásokat tart a németországi önkénteseknek. Aki főzött ránk No-ban, ő először egy könyvesboltban dolgozott, aztán kirúgták. Ezután elment a spanyol hegyekbe, németet tanított, majd mivel nem szerette a tanítást, csinált egy főzős vállalkozást.

dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem teljesen igaz, de az tény, hogy bizonyos helyekre eljutottak és vannak barátaik, mert jól tudják szervezni az életüket ebből a szempontból, nekem egyik se megy. Egyébként is zavar, hogy nincsenek barátaim, ez pedig csak ráerősít. Nem az anyagiak oldaláról értettem a problémámat. Az pedig, hogy milyen bajuk lehet a felszín alatt, az maximum spekuláció, de egyébként sem ezt gondoltam a kérdésem lényegének, nem releváns. Manapság kinek nincsenek valamilyen problémái, őszintén nem szeretem ezt a hozzállást, hogy jaj biztos valami gond van xy-nal és most engem ez nyugtasson meg, mert ezért legyek elégedett, kicsit rosszindulatú, nem sajnálom másoktól a jó dolgokat. Úgy látszik félreérthető voltam, az most mellékes, hogy az instán mit láttam (csak éppen ez váltotta ki a ventillálást), amúgy is ezt érzem, hogy le vagyok maradva másoktól. Csak a szimpla tényeket figyeltem meg a képeken, ami nyilvánvaló és az én életemből hiányzik.


5

Ez az önkéntesség nagyon érdekesen hangzik! Köszi

dec. 28. 00:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonom hogy kedvesek voltak az interjúztatók! Ők se jeleznek vissza, hogy mi van, szóval ugyanott tartunk...azért nem vesztettem el az optimizmusomat.
dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Uh sajnálom, nem egyszerű. Kitartás!

dec. 28. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis válaszoltak, csak stresszes volt a karácsony. Alig akarom most is elhinni.
dec. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!