Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szilveszteri házibuliban...

Szilveszteri házibuliban lerészegedés húszon évesen. Kerülendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Dilemmában vagyok, hogy készüljek egy szilveszteri házibulira.


26 éves férfi vagyok, a párom külföldön lesz, így a régi iskolai barátaimmal ünneplem a szilvesztert az egyik legjobb barátomnál.


A kérdés, hogy bevállaljam, hogy sok alkoholt igyak (2-4 üveg bor vagy pár deci bourbon), mérsékelten igyak (1-2 üveg bor, esetleg mellé 1-2 feles, ha megkínálnak), vagy absztinens maradjak.


Alapvetően ritkán iszom (max havi 1 alkalommal, néha akkor sem), a legtöbb buliban pedig absztinens vagyok, mivel nem szeretek különösebben alkoholt inni, de néha tényleg jól esik, és úgy érzem, hogy ez a mostani buli egy ilyen alkalom lenne.


A társaság alapvetően elég "ivós" természetű, valószínű mindenki fog valamennyit inni.


dec. 27. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1-2 üveg bor plusz néhány feles neked a mérsékelten ivás?:DD

És amúgy ha itt megszavazunk valamit, aszerint fogsz eljárni?

dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1)

Igen, mivel határozottan lerészegedek tőle. A mérsékelt ivás nekem mondjuk 2-3 doboz sör.


Igen, gyakran olvasok meglepően okos válaszokat az oldalon, lehet valamelyiket választ meg fogom fogadni.

dec. 27. 13:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igyál, érezd jól magad! De azért legyen valami határ. Hányásig meg , botladozásig, kötekedésig meg emlékezetkiesésig nem kéne, mert az elég gáz akármilyen buliban is.
dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem értem, miért egyenlő a szilveszteri buli a lerészegedéssel? Főleg 26 évesen

Igyál annyit amennyit te akarsz, bár ezek nálunk mindig a beszélgetésről szólnak meg picit iszogatunk közben

dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Atom gáz dolognak tartom hogy manapság ennyire "társadalmi elvárás" hülyére inni magát az embernek pusztán azért, mert egy szám változik a naptáron. Igen, újév van, és aztán? Meg alapból ezt a "kötelező jól érezni magunkat" dolgot is nevetségesnek gondolom, és persze akkor már jól érezni magunkat is csak úgy lehet, ha a földig isszuk magunkat, ugyebár. Mert alkohol nélkül már nem is lehet jól érezni magát az embernek, sőőőőőt, kevés alkohollal sem. Csak ocsortány mód lerészegedni, összehányni mindent, fetrengeni egész éjjel, aztán meg másnap megdögleni a migréntől meg a rosszulléttől. Tényleg de sok értelme van. Undorító ez a társadalom, de komolyan. Az meg kérdező, elég gyerekes dolog, ha 26 évesen annyi autonómiád sincs, hogy ki kell írnod egy kérdést a gyakorira arról, hogy hülyére igyad magad szilveszterkor vagy sem. Miért, ha nem iszod magad a földig, mi lesz, megvernek? Ugyan már!
dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem a problémát. Élj egy kicsit, csináld amihez kedved van.
dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Egyre féktelenebb dolgokat művelnek szükségtelen mértékben lerészegedő emberek - korosztálytól függetlenül, - ezért azt javaslom, hogy maradj mértéktartó! Az nem is "szent élet,", de nem is fulladhat botrányba!

Amikor az emberek 98 %-a zsebében egy bármikor aktivizálható kamerával, mikrofonnal jár, nem mutatvány maradandóvá tenni mások botrányos viselkedését és felhajítani a netre, ami nem felejt!

Javaslom, légy észnél!

dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a lerészegedés bármilyen korban bármilyen buliban kerülendő. Igyál annyit amennyitől jól érzed magad de nem vagy csacsirészeg!
dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem túl népszerű vélemény, de aki kizárólag a szabályok szerint él, az sosem fog fejlődni emberileg, örökre kis npc marad. Hoznod kell egy rakás rossz döntést, tanulnod kell a hibáidból, mert kellemetlen dolgokat megtapasztalni ezerszer jobb, mint kevés tapasztalatot szerezni, és csak mások jó tanácsain keresztül élni.

Akarsz életedben egy estét amikor alaposan berúgsz? Akkor legyen egy ilyen estéd!

Csak legyen veled valaki aki figyel rád.

dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Ne legyél részeg.

Ráadásul, ha iszol, akkor olyan tempóban igyál, hogy ne kelljen abbahagynod, tehát ne kezdjenek el unszolni téged, hogy igyál többet.

dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!