Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szerezzek közeli...

Hogyan szerezzek közeli barátokat az egyetemen, akikkel folyton keressük egymást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Orvosi egyetemen vagyok harmadéves (21L) első évben volt egy hármas baráti társaságom akiből az egyik csaj megharagudott rám és azóta nem beszél velem, illetve a másik lány meg a szobatársam, vele jóban vagyunk. Azóta vannak problémáim. Folyamatosan a rossz embereket könyvelem el jó barátomnak, akik valójában teljesen leszarnak. Most átkerültem egy új gyakorlati csoportba ahol próbálok beilleszkedni de mindenkinek már megvannak a klikkjei és nem akarnak annyira befogadni, akárhogy próbálkozom. Sok ismerősöm van, egy-két barátom is, de nem keres egyikük sem, ha én szeretnék programot mindig nekem kell kezdeményeznem, és ha irogatni szeretnék messengeren, akkor is nekem kell kezdeményezni mindig. Egész életemben küszködtem a szociális kapcsolatok elfogadásával, ezzel a ki-keres-kit dologgal, a beilleszkedéssel. Úgy érzem mindenki akit látok folyton elvan másokkal, a saját barátaim is más barátaikkal mindig üzeneteznek, és érzem hogy, velem van a baj de nem tudom hogyan kellene rajta változtatni. Mindig is egy megfelelési kényszeres ember voltam és már azt sem igazán tudom ki vagyok, de mikor a régi barátaimmal vagyok nagyon jól érezzük magunkat, egyszerűen itt az egyetemen érzem magam nagyon szarul. Azon is gondolkozom sokszor mit irogathatnak folyton egymás között az emberek, és nekem miért nem ír senki. Tudom felszínes dolog ilyenen gondolkozni de a mai social media világában ez az ami igazán jelzi azt ha valakit igazán befogadtak.

Kolis is vagyok de itt sem érzem hogy igazán be tudnék illeszkedni egyszerűen feleslegesnek, értéktelennek érzem magam e miatt. Azt érzem hogy nem számítok senkinek. Mindent próbáltam már, érdeklődni, viccelődni, segíteni, de semmi sem működik. Egyszerűen nem tudom mit csinálok rosszul.

Tudnátok segíteni, hogyan tehetném jobbá az életem, hogyan illeszkedhetnék be jobban? Hogyan barátkozzak, vagy tartsam fent a közeli barátságokat? Hogyan érjem el, hogy keressenek az emberek, vagy velem akarjanak több időt tölteni?



febr. 20. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
A kerdes egy 10 eves agyra vall, nem egy felnott nore, aki hamarosan eleteket fog menteni. Ha egy orvostanhallgato lanynak gondot okoz baratokat vagy partnert szerezni, ott nagy a baj.
febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a tanulással és odaadással van baj, hanem a beilleszkedéssel.
febr. 20. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs recept, valakinek vagy szimpatikus vagy, vagy nem.
febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Totál klisének fog hatni, de hátha segít mégis:

nekem pont úgy jöttek össze a legszorosabb barátságok, hogy nem is számítottam rá(juk). Volt egy lány, akit bevártam két óránk közt, mindenki más már lelépett, és így indult az egész. Van egy srác, és egy másik lány, akikkel igazából csoportmunkák miatt lettünk jóban, aztán elég hamar mindenféléről tudtunk már beszélgetni, és szinte bármiben számíthatok rájuk (ez kölcsönös), még most is, ballagás körül is, és gólyaként lettünk jóban.


Szóval fontos, hogy őszinte, nyitott és kedves legyél, de azért ne hagyd, hogy kihasználjanak. Próbálj meg minél több programon, eseményen részt venni, vagy órák előtt/között/után beülni másokkal egy teára, kávéra, ebédre, vagy bármire.

febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem ne erőltesd annyira a dolgot.


Mások is érzik, ha te úgymond csak azért szeretnél beszélni velük, hogy valakivel jóban legyél, legyenek barátaid. Kezdd el magad jól érezni egyedül, élvezd ki, hogy nem kell pl csoportosan wc-re járni, vagy mindig ugyanazokról a dolgokról pletykálni. Sokszor ezek az emberek a semmiről tudnak órákat írogatni, ami meg ugye felesleges időpazarlás.


Szerintem mások is szívesebben töltenek veled időt, ha látják, hogy nem akarsz csapódni, van saját egyéniséged, nemcsak egy vagy a többi közül és nem kényszeresen akarsz velük jóban lenni.


Egyébként teljesen megértem a problémád, én is szenvedtem vele, csak középiskola végén. Ötös baráti társaságunk volt kilencedik óta, aztán 13.-ban megsértődtek rám és teljesen megszakadt az egész (legalábbis velem, mert ők utána is együtt maradtak).

Eleinte rosszul éreztem magam egyedül, aztán rájöttem, hogy igazából szükségem is volt rá, mert túl sokat voltunk együtt.

Elkezdtem egyedül csinálni a dolgokat, aztán egy idő után az emberek maguktól jöttek. Több olyan emberrel is jóban lettem, akivel addig, négy éven keresztül max köszöntünk egymásnak.


Az meg, hogy másoknak vannak máshonnan is barátai, ne zavarjon, keress te is, vagy ahogy írtad is, találkozz a régi barátaiddal.


Remélem, megtalálod majd azokat az embereket, akikkel jól érzed magad és jó barátok lesztek ;) (20L)

febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, de már nem is akarom erőltetni. Inkább a tanulásra koncentrálok. Azt a néhány csoportos órát meg kibírom. 20L
febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is inkább a tanulásra meg magamra szeretnék koncentrálni de annyira leszívja az energiáimat a gyakorlatok közbeni jópofizgatás meg az, hogy elhitessem az emberekkel, hogy jól vagyok, hogy a tanulásra egyáltalán nem marad energiám. Mit tehetnék ez ellen, hogyan tudnám ezeket a gondolatokat kitörölni a fejemből?
márc. 13. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!