Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat az...

Hogyan szerezzek barátokat az egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeptembertől harmadéves leszek és eddig nem sikerült ténylegesen összebarátkoznom senkivel sem. Egy-két szaktársam volt, akivel még jobban kijöttünk, de ők pechemre abbahagyták a képzést és azóta nem tartjuk a kapcsolatot. Egy lány van, aki valamiért nagyon ragaszkodik hozzám, de én nem kedvelem annyira. A többiekkel pedig csak mint szaktársak vagyunk egymás mellett, szóval max. infót vagy jegyzetet kérünk és hasonlók, de nem vagyunk annyira jóban. A koliban is váltakoztak a szobatársaim, mindig teljesen ismeretlen emberekkel laktam együtt, keveset is voltunk együtt és egyikükkel sem sikerült barátságot kialakítani. Most megint új szobatársaim lesznek, meglátjuk mi lesz... Egyetemi programokra nem jártam, mert egyedül nem akartam elmenni és nem volt kivel. Most szeretnék picit e téren is aktívabb lenni, hátha. Szeretnék felvenni több szabvált is, bár eddig azzal nem volt szerencsém. Azon is gondolkozom, hogy valami tesis órát is felveszek, hátha ott a hangulat vagy a közös edzés miatt barátságosabbak az emberek. Nem tudom. Nektek van valami tippetek?
2020. aug. 9. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb ugyanúgy alakult eddig mint neked, harmadéves leszek és igazából csak ismerőseim vannak ott, haverjaim, barátaim nem igazán. Bár nem tudom hogy ezen még akarok/fogok-e változtatni.


Tényleg a kulcs itt az, hogy nyitottnak kell lenni. Órák előtt odamenni akár emberekhez, ha nem akarsz ismeretlenekhez akkor legalább a szaktársaidhoz. Az egyetemi programokat meg ne hagyd ki, örülj ha nektek vannak jó programok. (nekünk nem igazán, csak ilyen bulik vannak ami általában ilyen heringparty valami szórakozóhelyen) A koliban is szoktak lenni programok, azokra is érdemes lehet lenézni. Nem te vagy az egyetlen aki egyedül megy oda vagy ismerkedni akar, ez a lényege az egésznek.

2020. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igényfelmérés végett, melyik egyetemre jársz?
2020. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk sincsenek különb programok, szóval a szakestünk az igazából egy csapatverseny és utána buli (nem is tudnék összeszedni annyi embert, hogy egy csapattal induljak :D), az egyetemi programok is bulik és/vagy koncertek, kolis programok pedig nem nagyon vannak (néha van egy beerpong, egy filmes est vagy ilyesmi, de kb. csak a diákbizottság szokott ott lenni). Én eddig nem mentem ilyesmire, mert nem nagyon tudtam elképzelni, hogy mégis mit csinálnék ott egyedül, mikor nem ismerek ott senkit. Amúgy szerintem nyitott és barátságos vagyok, csak azért ennyire nem, hogy egyedül induljak el bulizni és ott egy tök random társasághoz odacsapódjak. Emiatt nem voltam eddig semmi ilyesmin. A szaktársaimmal szoktam beszélni, nem zárkózom el senkitől stb., csak a “maradékkal” nem nagyon találtuk a közös hangot.
2020. aug. 9. 17:37
 4/5 A kérdező kommentje:
PTE-n tanulok.
2020. aug. 9. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddig mindig azt hittem, én vagyok az egyetlen béna, aki így van és ha hiszitek, ha nem teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok, mint ti. Idővel rájöttem, hogy ez nem bénaság, hanem társaság kérdése, de ettől függetlenül még rossz, például sokáig magamban kerestem a hibát.
2020. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!