Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek ismerősöket/b...

Hogyan szerezzek ismerősöket/barátokat az új egyetemen?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a mesterképzést, és sajnos alapképzésről nem jöttek ismerőseim.

Van 1-2 kisebb társaság (max.3-4 fősök), de vannak egyedül ülők is szép számmal.

Én igazából szívesen kezdeményeznék beszélgetést, de az egyedül ülők mind a telefonjukat bújják. Úgy érzem, hogy csak alkalmatlankodnék. A társaságokba meg nem igazán tudom, hogy csatlakozhatnék be.



2020. febr. 20. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül ülök akkor én is telefonozok általában, inkább mint hogy csak nézzek ki a fejemből. De azért ha valaki megszólítana akkor tökre örülnék. Csak tudsz valamit kérdezni az órával kapcsolatban, múlt heti anyagról vagy akármi. Aztán ha a másik fél is akarja akkor beszélgettek tovább, ha nem akkor látni fogod hogy nem érdekli őt a dolog. Megpróbálni azért mindenképp érdemes. A társaságokhoz is odamehetsz simán ha ilyen témák vannak, persze ha épp a szombati bulit vagy a párkapcsolatukat beszélik ki akkor fura lenne.
2020. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltam, mikor a termet kerestük, de mikor meglett mindkét lány azonnal elhúzott helyet keresni, plusz tényleg csak a teremkeresésről váltottunk pár szót.

De igyekszem tovább próbálkozni, hátha valaki szintén elveszett, csak nem koptat le mindenki. :)

2020. febr. 20. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már a teremben vagytok és megkérdezed hogy szabad-e mellette a hely akkor mellé ülhetsz és nehezebben tud elmenekülni :)


Meg azt mondanám hogy nem kell rögtön nagyon komoly témákról beszélgetni, egyelőre nem barátokat keresel hanem csak valakit akivel el lehet dumálni egy 5-10 percet szünetben. Bőven elég ha csak a suliról beszéltek, arról meg annyira nem nehéz mert van közös pont.

2020. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!