Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az Egyesült Államokban hogyhog...

Az Egyesült Államokban hogyhogy nem "szokás" visszaélni a szabad fegyvertartással?

Figyelt kérdés

Magyarországon elképzelhetetlen lenne efféle szabad fegyvertartás. Minden nap tömegmészárlások lennének, mert sok ember bekattanna és már annak is kilőné a szemét aki csak rosszul néz rá. Nem mondom hogy Amerikában ez nem fordul elő de nem sokszor, nálunk sokkal nagyobb lenne az efféle veszély.

Amerikában hogyhogy a legtöbb ember helyén tudja kezelni azt hogy éles lőfegyvere van és csak akkor használja ha indokolt?



márc. 1. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Azért annyira nem rózsás a helyzet az USA-ban, tavaly 656 tömegmészárlás volt, és 42987 lőfegyver miatti haláleset történt valamint 36366 sérülés.

[link]

márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Többszörösen hamisak az állításaid.


1. Visszaélnek nagyon erősen. Napi szinten vannak lövöldözések, illetve a rendőri kultúrába is olyan mélyen beivódott a félelem, hogy a random állampolgárnál fegyver lehet, hogy a rendőrök is lőnek rengeteg esetben. Sokszor ok nélkül.



2. Magyarországon 100.000 emberre 0,83 gyilkosság jut, az USA-ban 6,52. De legyen fair az összehasonlítás, nézzük a késeléseket, hisz kések itt is vannak. Magyarországon 0,41 halálos késelés jut 100.000 emberre, míg az USA-ban 0,6. Hát úgy látszik mégse olyan békések ezek az amerikaiak.

márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem szokás? Bolond vagy?
márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első és második válaszolónak igaza van teljes mértékben, viszont azt elfelejtették megemlíteni, hogy Amerikában bizonyos államokban és városokban sokszorosan nagyobb a bűnesetek száma, mint egy "átlagos" városban. Arkansas, Memphis, Detroit stb. itt mindennapos az erőszak igen, de például mondjuk New Yorkban, San Franciscoban stb. nem annyira gyakori. Nem egész Amerika veszélyes és erőszakos, csupán néhány város, azok viszont nagyon.
márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Arkansas, Memphis, Detroit stb. itt mindennapos az erőszak igen, de például mondjuk New Yorkban, San Franciscoban stb. nem annyira gyakori."


San Francisco 6,9 gyilkosság per 100.000 ember, New York 2,8. New Hampshire produkálja a legjobb statisztikákat, 0,9 gyilkosság per 100.000 lakos, de még az is magasabb, mint a magyar átlag. Nem mondom, hogy rettegnünk kellene, ha elutaznánk az USA-ba, de az állítás, hogy az USA biztonságosabb nevetséges.

márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Visszaélnek vele bőven, csak azt nyilván nem nyilatkozza le az aktuális kormány, főleg nem a fegyverlobbi.
márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"sok ember bekattanna és már annak is kilőné a szemét aki csak rosszul néz rá"


Mint például ez a fehér fiatalember aki egy közúti nézeteltérést random lövöldözéssel reagált le?

https://www.youtube.com/watch?v=saQ72NZtrS0

márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az USÁ-ban konkrétan köszönés után már rántja is elő a fegyvert a rendőr, mert ha nem így tesz, akkor benne van, hogy őt lövik le.
márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

Imádom :,D A cikk, amit az egyes rakott ki nemcsakhogy félrevezető, de undorítóan az olvasó képébe hazudik, mondjuk nem tudom mire számíottam. Kicsit álszent és pofátlan kiírni, hogy 46 ezer ember halt meg "gun violence" miatt, ugyanis azt olvasó egyből azt gondolja, hogy azokat mind lemészáírolták, vagy lelőtte a támadó, amikor több, mint a fele öngyilkosság. Az a "656" tömegmészárlás is szánalmasan férevezető. Szokása a mainstream media-nak ilyen pofátlanul az ember képébe hazudni, ugyanis amire az olvasó, hallgató, néző gondol, amikor meghalja a szót 'tömegmészárlás' egyből az jut eszébe, hogy egy-két ember lemészárol egy tucatynit a kúton, áruházban, iskolában, parkban stb. Annak a "656"-nak a 90%-a bandalövöldözés ahol több, mint 1 ember halt meg lövöldözés által, csak ezt ugye nem csusszanytja be az újság, mert akkor nem nyelné be a sok ostoba. Nem én találtam ki, hanem maga az FBI: "Az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) meghatározása szerint tömeges lövöldözés, olyan esemény, amelyben egy vagy több személy aktívan részt vesz emberek megölésében vagy megkísérelésében lakott területen. Az FBI nem szabta meg az áldozatok minimális számát ahhoz, hogy egy esemény tömeges lövöldözésnek minősüljön, de az Egyesült Államok törvénye (2012. évi Nyomozói segítségnyújtási törvény az erőszakos bűncselekményekről) úgy határozza meg a „tömeggyilkosságot”, mint „3 vagy több gyilkosság egyetlen incidens során.” Fegyvertartás/viselés szigorítása nem fog semmit változtatni ezen. Most nekem fog jönni mindenki, hogy eltusolom a problémát. Szó sincs erről, tisztában vagyok a helyzet súlyosságával csak rühellem, ha direkt félrevezetik az embert és a pofámba hazudnak, mert ennyire hülyének néznek



[link]

[link]

[link]

márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Én speciel tisztában voltam a tömegmészárlás fogalmával a kommented előtt is, mégis sokkolónak tartom a 656 bűncselekményt "ami során legalább 3 embert megöltek".
márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!