Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyenek nyugdíjasok lesznek...

Milyenek nyugdíjasok lesznek a jövőben,a mostani fiatalokból?

Figyelt kérdés

Milyennek képzelitek őket (mondjuk aki most 20-30 éves) ruházat, viselkedés,stb tekintetében?


Olyan fura belegondolni...ugye a tipikus nagymamás, nagypapás stílus amit most kötünk a jelenlegi korosztályhoz már bőven a múltté lesz,de hogy fogunk kinézni?


márc. 17. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Agresszív, bunkó.
márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Amit most nyugdíjas stílusnak gondolsz, valaha a fiatalok stílusa volt...
márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Biztos, ami biztos, párommal nem a nyugdíjra alapozzuk az idős korunkat! 😄

Nem számítok túl sok jóra. Munkámból adódóan belelátok a 14-20 éves korosztályba. Elég… fura. Nem igazán tudom elképzelni konkrétan, de nem hiszem, hogy jó fog kisülni belőle 😄

Tisztelet a kivételnek.

márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

A mai 20as és 30as éveikben járók még a 40es éveikben, esetleg az 50es elején valamennyit változhatnak, formálódhatnak, mint mindenki, de a nyugdíjhoz közeledve már kevésbé változik az ember.

Szóval senki se ragad le 20 és 30 éves szinten, hanem bölcsebb lesz, fejlődik, és sokan a korral is haladnak, legalábbis egy darabig.

Szerintem az 50es éveik közepéig magukra szedett tudással vágnak majd neki a nyugdíjas éveiknek.

Mivel már számítógépen és telefonon nőttek fel, nyugdíjasként is használni fogják, főleg azt a platformot és technológiát, amit majd 40es, 50es vagy korai 60asként használni fognak a munkában, azt viszik magukkal a nyugdíjas létbe is.

Ruha? A farmer, póló örök. Pulcsi, kardigán. Nőknél ezeken kívül valami akkori kornak megfelelő, alakhoz illő szoknya, ruha. Semmi különös.

Viselkedés a környezettől is függ, más egy világlátott, tanult, vagy jó nevelést kapott ember, mint akinek nem adatott ez meg.

Mozgásszervi és étkezés miatti betegségek rajtuk is meg fognak látszódni.

márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem én nem leszek nyugdíjas. Vagy nem élem meg, vagy a nyugdíjrendszer bomlik fel/változik meg úgy, hogy munkából megyek a ravatalozóba.
márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
A mai nyugdíjasok is voltak lázadó tinik, az akkori nyuggerek is biztos szörnyülködtek, hogy “jaj ezekből mi lesz”🤣Ez így megy, mióta világ a világ. Én most vagyok 27, annyi szent, hogy otthon punnyadó, befordult, gonosz nyugger nem akarok lenni, remélhetőleg egészséges is leszek annyira, hogy aktív maradjak és jólelkű, a sport, utazások, kimozdulás eddig is lételemeim voltak, szerintem ez a jövőben sem fog megváltozni. Vannak velem egyidősek, akik már most is lusták, otthonülősek, nem sportolnak stb, azokból olyan nyuggerek is lesznek. Öltözködési stílusra nekem a finom, elegáns, nőies nénik tetszenek, remélem én is olyan leszek :D
márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyen! -Négyzetesen emelkedik a "nyugdíjkorhatár", - esélye nem lesz senkinek megélni a nyugdíjat, az egyre növekvő járulékot viszont mindenki fizetheti egy életen át, ha akarja, ha nem! Korrekt!
márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugdíjam már valószínűleg nem lesz, de van egy képem, hogy milyen idős szertnék lenni (29 vagyok).

Konyakozgattam már nagymama korú hölggyel, aki büszkén mesélte egy koncert előtt, hogy most festette be a haját az unokája rózsaszínre, mondom én is ilyen szeretnék lenni.

De szeretem még a mindenki nagymamája típust, múltkor a buszon azt érzem, hogy tapogatja a hátam valaki, megfordultam, hogy ugyan ki lehet ez, és random ukrán néni törölgette a hátam egy nedves törlőkendővel, mert valamibe sikerült beletülnöm. Semmilyen közös nyelvet nem beszéltünk, de azért annyit megértettünk egymásból, hogy én értettem, hogy mit csinál és miért, ő meg értette, hogy hálás vagyok a figyelmességért.

Pár éve Svédországban, egy járdaszegélyben felbukva baszdmegeltem egyet, mire a velem szembejövő néni megörült, hogy de jó, egy másik magyar! Kiderült, hogy ő nyugdíjazás után, friss özvegyként úgy próbált megküzdeni ezzel a helyzettel, hogy akkor körbeutazza Európát a lehető legolcsóbb módon, mert élete nagy részét a vasfüggöny szarabbik oldalán élte le. Ő sem beszélt a magyaron kívül semmilyen nyelvet, de nagyon szívesen fordítottam neki, és mászkáltam vele, úgyis szólóban utaztam én is, és konkrét célom, programom nem volt. Voltunk karácsonyi vásárban, meg korcsolyázni is, ahol összehaverkodtunk pár helyi emberrel. Hazafelé ugyanarra a fapados járatra volt jegye, elcserélte az ülést, hogy egymás mellett üljünk. Nekem sajnos már nem élnek a nagyszüleim, de tök jó, hogy van kire ráírnom, hogy hogyan kell fasírtot készíteni, mert elérhetőséget cseréltünk a másfél órás út alatt.

Szóval valami ilyesmi szeretnék lenni, laza öreg, aki utazgat, és nyitott a világra. Szerencsére sokan vannak. Sajnos olyanokat is látok, akiknek kimerül az élete a Lidl-szomszédfigyelés-sorozatok háromszögben, de látok jó példákat is.

márc. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!