Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szokták manapság leszóln...

Miért szokták manapság leszólni, fikázni az osztálytalálkozókat?

Figyelt kérdés
Mert azt mondják (itt is olvasni többektől), hogy ma már semmi jelentősége a közösségi média korában, amikor aki akarja, kommunikálhat a másikkal azon keresztül is. Pedig a személyes és a virtuális kapcsolattartást nem lehet összehasonlítani. Meg az is milyen jó, amikor rég nem látott, hallott emberrel összetalálkozol és a "na mi van veled" kérdés után elkezdtek önfeledten beszélgetni. Persze mindenki másképpen töltődik fel, de azért ez akkor is egy nagy élmény az életben.
ápr. 15. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na erre en is kivancsi vagyok! Nem voltam meg egyetlen egyen sem.
ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem éppen hogy nem élmény, a legtöbb idöközben teljesen idegen lett, fél óra elmegy az "emlékszel" dolgokkal, még ennyi, hogy "mit csinálsz most", utána meg csak néznek ki a fejükböl, mert nincs más téma.

Ha meg végre vége lesz, újabb 5-10 évig megint senki nem foglalkozik senkivel.

Aki tényleg fontos (volt) számodra, azzal úgyis tartod a kapcsolatot, a találkozón semmi újat nem tudsz meg róla, emiatt nem érdemes elmenni.

Egyébként meg ott mindenki szépeket mesél magáról, mindenki sikeres, hogy ebböl mennyi igaz, azt meg mindenki tudja, nagyrésze nem, és ami meg negatív, az el lesz hallgatva, pedig annak is lenne jelentösége.

ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

‘13-ban érettségiztem, azóta se volt osztálytalálkozóm, nem is hiányzik. Ha valaki annyira hiányozna akkor amúgy is tartanám a kapcsolatot.

Egyébként a mai világban már eleve nehezebb, az ex-osztálynak legalább a fele külföldön él azóta, nem lenne könnyű összehozni.

ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

2es,

Ezt szokták mondani, de én nem tapasztaltam. két osztályommal is volt osztálytalálkozóm és kifejezetten jók voltak.

ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az emberek tobbsege egyaltalan nem szokta. A gyakori nem reprezentans, defektesnek en is defektes vagyok, amiert egy regi tipusu oldal mar nem leven hasznalom, csak nekem nincsenek frusztralo kikozositos, introvertalt vagy kisebbsegi komplexusos emlekeim. Akik gyalazzak, azok pocsekul ereztek magukat ott ( is), es ez a gondjuk.
ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Így van, ahogy az előző írja, itt felülprezentáltak azok, akiknek szar volt a diákkoruk, piszkálták, kiközösítették őket, más okból nem jöttek ki a társaikkal, vagy olyan jelentéktelenek voltak, hogy senkit se érdekeltek, és ezt azóta se tudták megemészteni. Az átlag ember nem szólja le a találkozókat, jellemzően el is járnak, ha meg van tartva.
ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
A "Bezzeg az én időmben..." korosztálynak még volt tartalmas osztálytalálkozója. A mai generációk már mások, hisz egymáshoz (mármint a pároknak) sincs türelmük, nemhogy egy pl.: fél napos osztálytalálkozón személyesen találkozni emberekkel...?
ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os: el vagy tévedve. Nem voltam kiközösítve gimiben, sőt, a hangadók közé tartoztam. Egyetemet végeztem és jó munkahelyem van. Ennek ellenére alig vártam a tavalyi osztálytalálkozó végét, a 2-es kommentemben írtak miatt.
ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Ez nem mindig türelem kérdése. Biztos van valami generációs különbség is amúgy, mert pl szüleimnek szokott lenni találkozója, 1-2 kivétellel minden volt osztálytársuk ugyanabban a megyében él (és az 1-2 kivétel is belföldön). Az én osztálytársaim közül sokan nem fognak külföldről vagyonokat költeni repülőre, és/vagy tizenórákat autózni egy osztálytali miatt, ami szerintem tök érthető.

ápr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeruen csak nem hianyoznak, nem erdekel mi van veluk. Akit birok azzal ugyis tartom a kapcsot
ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!