Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vannak gátlásaim?

Miért vannak gátlásaim?

Figyelt kérdés
Nem vagyok csúnya, buta vagy különc, mégis mostanában úgy érzem, gátlásos vagyok a körülöttem lévő emberekkel szemben. Általában felszabadult, közvetlen és barátságos vagyok, mostanában mégis folyton azon gondolkodom, ki mit gondol rólam, mit kéne mondanom, hogyan kéne viselkednem... Teljesen le vagyok fagyva ha másokkal kell beszélgetnem, nem jut eszembe semmi az adott témával kapcsolatban, még h a legközelebbi barátaimmal vagy a párommal beszélgetek sem... lehet ez fáradtság vagy valami más miatt, vagy tényleg valami mentális problémám van?

2013. máj. 27. 23:06
 1/5 A kérdező kommentje:
érzett már ilyet rajtam kívül valaki?
2013. máj. 27. 23:09
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Ha erdekel nekem a csaladomban tortentek rovid ido alatt nagy katasztrofak es azota is kicsit meg ugy vagyok vele hogy regen ha meselt valaki valamit mondtam ra hogy nem tenyleg? Most meg magam an azt mondom ra oke. Nincs mentalis problemad, vagy van par kudarcod amelyeket nem is feltetlen tartasz szamon de ott vannak es ez levett annyit az onbizalmad ol hogy foglalkozz vele mit gondolnak rolad masok. Lehet kivalto ok az is hogy pp gimibol egyetemre mentel ahol az em erek igenyesebbek intelligensebbek es ezert erzed magad relative kevesebbnek ami egesz a magan szferadig terjed. A harmadik hogy lehet vannak kisebbnagyobb dolgok amelyeknek nem tulajdonitasz akkora jelentoseget (azt mondod ez engem nem bant) de valojaban megis. Es a negyedik osszetevo hogy lehet olyan reszletekbol tevodik ossze a dolog bogy nem tudsz egy konkretumot kiemelni amire visszavezetheted.
2013. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

eddig közvetlen és barátságos voltam az emberekkel,akiket ismerek. egy ismerősömnek magánjellegű problémái voltak,és engem talált meg. lehordott mindennek(holott hónapok óta nem is beszéltem már vele). ezelőtt is történt már ilyen,hogy ez a lány ilyet csinált velem....

ez olyan szinten leszívta az önbizalmam,hogy a lakásból nem merek kimozdulni,nem merek beszélgetni úgy mint máskor...

2013. máj. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is. Van egy srác, aki régen haverom volt, de egy pletyka miatt megutált, nagyon bunkó lett velem és mindenkinek hazudozott rólam. Én is megutáltam őt a viselkedése miatt. Már túlléptem volna a dolgon, újra jártam volna társaságba, csak az a fiú még mindig igyekszik lejáratni engem a többiek előtt és ellenem fordítani mindenkit. Emiatt elment az összes önbizalmam és már nem vagyok annyira közvetlen, mint régen, folyton azon félek, hogy nehogy elhiggyék az új ismerőseim a pletykákat, amiket rólam terjeszt :(
2013. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alaque ***** válasza:
Ha nem történt valami nagy-nagy törés az életedben, akkor valószínű, hogy elértél egy akkomodációs lépcső aljába. Ez egy ilyen körforgás, amiben az ember egész életében benne van. Először minden nagyon furcsa, kellemetlen, aztán lassan megszokod a dolgot, asszimilálódsz, és egész jól kezded érezni magad a bőrödben. Mint amikor egy játékban szintet lép a karaktered. Ez így van egy ideig, de aztán valami megváltozik, úgy érzed, már nem vagy ugyanaz, aki régen, elégedetlenkedsz és egyre rosszabbul vagy. Ez az akkomodáció. Idővel ezt az állapotot majd megszokod, asszimilálódsz, szintet lépsz és egészen jól kezded érezni magad a bőrödben, de aztán valami megint megváltozik benned, megint furcsa lesz minden, és így tovább. Ez kicsiben is, nagyban is végigkíséri minden egyes ember életét. Jó hír, hogy mindig egy magasabb szellemi szintre jutsz, miután átvészelted ezt a "válságot". Persze ehhez kell némi önismeret, de idővel minden megoldódik, úgy vettem észre.
2013. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!