Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell elkezdeni és nem...

Hogyan kell elkezdeni és nem késő -e?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok a társasági életre. Amíg a gép és tv előtt vagyok annyira nem is izgat, mert elnyomom magamban ezt. De ha valahova mégis elmegyek (nem kifejezetten buliba), akkor rádöbbenek, hogy képtelen vagyok akár bármiről is beszélgetni, vagy csak egyszerűen jól érezni magam. Még ha iszok egy kicsit is (hangsúlyozom, hogy kicsit, távolról sem a részegségig). Az a baj, hogy ilyen "események" ritkán vannak, amikor összejövetelekre elmegyek, akkor viszont látom, hogy óriási lemaradásban vagyok bárki máshoz képest is és tudatosodik ez bennem, ezért annyira rosszul érzem magam, hogy utána nem sok kell, hogy ne vessek véget az életemnek (de mint írtam, miközben ott vagyok másokkal, akik az összes többi emberhez képest a legközelebb állnak hozzám, velük sem tudom felszabadultan érezni magam). Világos, hogy bennem nem fejlődött ki valami, vagy nekem kellene "meggyógyítanom" magam, mégse tudom ezt véghez vinni. Voltam már pszichológusnál is. Ő szerintem mindent megtett, hogy segítsen, nem csak gyógyszert írt fel (mondjuk ilyen csoport vagy csoportos terápián még nem voltam), mégsem tudtam előrébb jutni. Az a baj, hogy a "szakadék", amit saját magam és mások közt érzek, óriási, amikor szembesülök vele és teljesen maga alá temet. Másnap, vagy pár nappal ezután, amikor a gép és a tv segítségével már elnyomom ezt, nem érzem ezt a rossz érzést, így viszont nagyon becsapom magam, és úgy látom, hosszú távon ez nagyon káros (enyhén szólva), márpedig ez már több, mint tíz éve így megy (vagy kb. tíz éve). Mivel voltam már rendes, igazán segítőkész pszichológusnál is, és úgy sem tudtam megoldani ezt, nem tudom, hogy mit tegyek. Az biztos, hogy társ nélkül például nem fogok élni. Inkább tényleg véget vetek az életemnek. Egyszerűen szeretni sem tudok. Vagyis főleg régebben éreztem igazi szeretetet egyik szülőm iránt, de azóta hogy elváltak, egyikük iránt sem érzek igazi szeretetet. Inkább megpróbálom őket tisztelni, de az egyiket így is nagyon nehéz megközelíteni. Lány iránt pedig több éven keresztül éreztem szeretetet, de úgy kimutatni, ahogy egy normális ember kimutatja a szeretetét, az nem sikerült, pedig ő is nagyon kedves, aranyos volt (szerintem szerelmes voltam/vagyok bele), és a szülei is nagyon kedvesek voltak velem (mondjuk nem mintha más rendes gyerekkel nem lettek volna azok). Szóval, ha igazán a fontos dolgokra próbálok koncentrálni, és a jövőmet elképzelni, építeni, elkezdeni élni igazán, felszabadultan, szabadon, szeretetben, akkor szinte lehetetlennek érzem, hogy olyan életem legyen, amit el tudok viselni. Ezzel is az a baj, hogy nagyon megszoktam már, hogy mindent csak elviselek. Egyszerűen nem tudok helyesen élni. Például tanulnom kellene, mert elvileg elég jó diplomához jutnék így, ráadásul ez a dolog érdekel is, amit most hallgatok, de még így sem tudom sokszor rávenni arra magam, hogy tanuljak. Legalább valami nyári munkát kellene találnom, hogy az anyagiak is rendben legyenek, de már előre félek, hogy egyrészt mit dolgoznék, másrészt az ottaniakkal hogy jönnék ki (ha egyáltalán találok, vagy kapok valamilyen munkát). Jelenleg úgy érzem nagyon közel vagyok az életem "befejezéséhez", de valahogy nem tudom megtenni. Tudnátok írni valami biztatót, valami megoldást? Vagy ha úgy gondoljátok, hogy ebből már tényleg nincs kiút, akkor azt is írjátok meg, őszintén. Én is őszinte voltam.

20-30 év közötti fiú vagyok (még csak férfinak sem merném magam nevezni).



2013. jún. 8. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi emberek, és te is társas lény vagy. Sosem késő változtatni a másokhoz való hozzáállásodon.

Én valamilyen Csapatsportot ajánlok neked ahol feloldódik az ,,Én", és a játék céljáért, a gyözelemért a ,,Mi" kerül a középpontba. Ez növelné az önbizalmad is. :)

Ha gondolod írj üzenetet, beszélgethetnénk, talán élőben is. Csáo

2013. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsd magad másokhoz, minden ember más. Semmivel sem vagy lemaradva! Fiatal vagy, ne gondolj ilyen hülyeségekre, hogy befejezed az életed. Tudom, amikor az ember kétségbe van esve, akkor előjön ez a dolog. De ha ezen túl leszel, örülni fogsz, hogy nem tetted meg. Amúgy ismerős amit írsz. Én is ritkán tudok ilyen összejövetelekre járni és én is sokat agyalok azon, hogy majd munkahelyen mi lesz; ha belevágok egy új szakmába, parázok, hogy végig tudom-e vinni majd stb. Szerintem pont ez okozza, hogy ritkán kerülsz emberek közé. Próbálj meg új barátokat szerezni. Hátha jobb lesz. Kitartás! :)
2013. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bruce_Wayne ***** válasza:

Szia,először is kitérőt tennék,mert hatalmas tévedés amit az egyik előttem szóló írt,az ember alapvetően nem társas lény,a társadalom szokásai programoztak rá minket erre a tévhitre,és "túl fejlett" gondolkodásunknak köszönhetjük hogy ezt így éljük meg.Nézz csak meg más élőlényeket,hányan vannak közöttük olyanok akik azzal töltik az életüket hogy más egyedekkel építsenek ki életre szóló kapcsolatokat? Tesznek lépéseket a kapcsolat irányába ez tény,de ez mindössze időszakos,és számukra csak a szaporodás a mozgató rugó,a fő cél.Az ember alapvetően azért vágyik más emberek társaságára, szerelemre,párkapcsolatra, mert saját önző érdekei vezérlik.Nem azért szeretsz valakit hogy neki jó legyen,csakis a saját kellemes érzéseid miatt,és mert fontosnak érzed magad ha viszonzást is kapsz.Ez nem kisebb illuzió mint az hogy a tv és a gép átver.Amikor megtanulsz önzetlenül adni,és szeretni új értelmet nyer az életed.Képes lennél erre hiszen mint látom a kommunikációs képességeddel nincs baj,és talán még hasznodra is válhat hogy kicsit érzelemszegényebb a lelkivilágod.Amit ajánlok nem túl szép dolog,de tégy egy próbát:

pont az emberi önzőség miatt az egyik legjobb módja hogy másokkal jó kapcsolatot teremts az egójuk.Célozd meg ezt a gyenge pontot,helyezd a képzelt önmagukat a középpontba,és meglátod mennyire gyorsan befogadnak majd ha jól csinálod.Kérdezz és érdeklődj róluk,tartsd fenn a figyelmed,érts egyet velük,magadról nem is kell beszélned ha nem kérdeznek,hisz úgysem érdekli őket,legalább is eleinte biztos nem.Ha tényleg ezt szeretnéd,használd a információt,de én szeretném ha inkább az átverés helyett megtanulnál önzetlenül adni,és szeretni,mert az egójuk táplálása nem lehet hosszútávú cél,nembeszélve arról hogy így te is átvered őket,bár ez senkinek nem tűnik fel,még önmagadnak sem.

Az életet pedig ne dobd el íly könnyen magadtól,ez egy csodás ajándék,és hatalmas kaland,mindenki kivételes aki megkapta az esélyt az ittlétre,tanulj meg élni!

2013. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dani900 ***** válasza:

Nem szabad ennyire komolyan venni az életet.

gondolom azért nem mersz felszabadulni, mert félsz, hogy elrontasz valamit, de ez a fejlődés gyökeres része, hogy sokszor hibázol, és pofára esel, ezt, ha nem vállalod, akkor nem is fogsz fejlődni.

Szóval, ha van egy lehetőség, hogy társaságban légy, add önmagad, és győzd le a gyávaságodat, fogadd el, hogy ahhoz, hogy egy jobb szintre kerülj, bizony sérülni fogsz, de nem kizárólag sérülni, nagyon sok pozitív dolog is fog történni, és az idő haladtával, egyre jobban át fog billenni a mérleg a jó javára, ha elég keményen dolgozol érte. Az életedért.

2013. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!