Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek késő 21 évesen...

Szerintetek késő 21 évesen elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, 5 éves gimibe jártam, nyelvi előkészitősre. Jött egy olyan, valószinüleg vissza nem térő lehetőségem hogy egy évet külföldön töltsek. 2014-ben kezdeném az egyetemet. Orvosin nem nézik ki azokat akik később kezdik meg a tanulmányaikat? Volt osztálytársaim általánosból avval piszkálnak hogy elvesztegetem az időmet. A korombeliekhez képest 2 évvel maradnék el, mert ugye 5 éves gimibe jártam.. Meg azt mondják hogy az orvosiról sokan kibuknak az első évben, és azoknak a száma is jelentős akik hatnál több évig tanulnak hogy megszerezzék a diplomájukat.

2013. máj. 31. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem késő, sokan kezdik el 20-21 évesen.

Orvosiról nem kibuknak az első évben, hanem vagy megbuknak, vagy inkább abbahagyják. Persze van akit elküldenek mert harmadikra sem lett meg egy tárgya, de persze az ne is legyen orvos.

Múltkor hallottam azt hogy az orvosi 7 éves, csak pár kocka 6 év alatt végzi el. Az emberek közel fele csúszik az első két évben, de el lehet végezni, nem hal bele a tanuló ha egy évvel tovább tart.

2013. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Orvosin rengeteg ember van, aki nem 18 évesen kezdi az egyetemet. Van, aki már elvégzett előtte vmi OKJ-t, vkit csak szimplán nem vettek fel elsőre (vagy akár másodjára se), vki később jött rá, hogy ezt szeretné. Egyik csoporttársam spec. 27 éves, most született babája:D (Igaz, már negyedéves vagyok, meg ő is csúszott, de nem 18 évesen kezdte, az tuti). Egyáltalán nincs kinézve, szerintem nagyon jól beilleszkedett, annak ellenére, hogy a csoport többi tagja 22-23 éves.


2. Lehet csak én vagyok így vele, de megmondom őszintén, 18-25 év között nem igen tudom megtippelni se, hogy ki hány éves. Nem igen látszik a különbség:D

Egy csomó csoporttársamról később tudtam meg hogy idősebb nálam:D

2013. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 évesen kezdtem az állatorvosit :P senki nem néz ki,igazából meg se lehet különböztetni azokat,akik nem 18-19 évesek...Sőt vannak nálam idősebbek is.Belőlük sem nézném ki a korukat.igazából senki sem nézi a másik korát :D
2013. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
nekem van évfolyamtársam, aki 33 évesen kezdte. Most ötödéves, és mindenki neki szurkol, mert nagyszerű orvos lesz belőle - persze nem a kora miatt, de ez egy rendkivüli siker ilyen idősen elvégezni az egyetemet.
2013. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem késő én azt gondolom. Fiatal vagy, vágj bele és csináld azt amit tényleg szeretsz!
2013. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves vagyok. Az egyik csoporttársam egy kb. 65 éves férfi:)))
2013. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én 21 évesen kezdtem, elsőre nem vettek fel- sajnos másodjára sem, így harmadik körben már költségtérítéses formán adtam be a jelentkezést és akkor már felvettek. most 5-öd éves vagyok, azóta szülők fizetik a tandíjat meg a többi költségeimet (szerencsére telik rá, így nem okoz gondot a pénz, de azért jó lett volna ha államin vagyok), egyébként itt debrecenben nagyon vegyes a korosztály. én angol nyelvű képzésen vagyok, egy magyar csoporttársam van a többi külföldi a kormegoszlás 23-38 közötti, így szerintem nem késő elkezdened
2013. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!