Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek hogy kellene...

Szerintetek hogy kellene beosztani a napi evéseket ha este van az edzésem?

Figyelt kérdés

Változott a napirendem (konkrétan az edzésem ideje) és nem tudom így hogy kellene megoldanom az evést. Reggel 6 körül kelek és fél 7-kor szoktam reggelizni. Most az edzésem ideje este 8 lett (Insanity, de csoportban és ezért kötött az időpont), hazaérek úgy fél 10 körül és aztán 11-kor fekszek le. Így mikor és hogyan kellene ennem? Igazából az egész napi érdekelne, hogy mit és hogy osszak el,de főleg az edzés előtti és utáni. Utána én túróra gondoltam valami minimális ch-val, mondjuk egy kis zabpehely, de nem tudom jó ötlet-e.

Eddig 1500 kcal-t ettem, tápanyagokat nem számolok pontosan, de sok fehérje, mérsékelt szénhidrát és kevés zsír. Elosztás úgy alakult, hogy reggeliztem, suliban ettem egyszer aztán itthon ebéd, uzsi és fél 8 körül vacsi, de ez nem jó mostmár. Annyi "gondom" van, hogy fehérjeport egyáltalán nem használhatok, mert anya nagyon sokat segít a diétában, de ezt az egyet nem engedi és én elfogadom.

167 cm és 57 kg vagyok, fogyni már nem sokat szeretnék, csak alakulni, izmosodni.

A "ne egyél tejterméket és gabonát" válaszoktól kíméljetek légyszi, a többieknek előre is köszönöm :)


2013. márc. 29. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyha izmosodni szeretnél, akkor többet kéne enned, mint 1500 kcal, nem gondolod? Illetve akkor a szénhidrát mennyiséget is fel kéne emelned, a fehérjét meg lecsökkenthetnéd mondjuk egy olyan 110g-ra.
2013. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ebben is várom az ötleteket, mert eddig még fogyás volt a cél, elég volt az 1500 kcal. A tápanyagarányokat rosszul adtam meg, igazából úgy értettem, hogy próbálok egy átlagemberhez képest minél több fehérjét (egyszer kiszámoltam, 100 körül szokott lenni) és kicsit kevesebb ch-t enni. Tehát mondjuk délután már inkább csak fehérje és csak minimális ch.
2013. márc. 29. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de mindenütt azt olvasom, hogy a túl sok fehérje amúgysem jó, a Te szinted még OK, de ez már tömegnövelés szinten van (szálkásító étrendben 58g-ot írnak a Te súlyodra), viszont mivel a kalóriabeviteledet növelni kell, vagy a szénhidrátnak, vagy a zsírnak emelkednie kell. Nem tudom, mennyi zsírt eszel, de arra is nagy szükség van, egy bizonyos szint alá nem jó csökkenteni.

Sajna precízebb dolgokat (mikor és mit egyél) nem tudok mondani, én is most tanulom ezeket, s bizonytalan vagyok, hogy akkor az esti edzés után (ami nálam elég picike, de valahol el kell kezdeni) kell-e szénhidrát s mennyi, fehérjét nyilván viszek be.

2013. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam, szálkásításkor épphogy sok fehérje kell, hogy nehogy az izom épüljön le, mea culpa :( Súlytartásnál kell kevesebb.
2013. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 poiu ***** válasza:
Én hatkor vacsoráznék, és edzés után ennék valami fehérjét (túró, hús)
2013. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyél tejterméket és gabonát, mert olcsók. És ez fontos, a többivel majd megbirkózol később..


Edzés előtt 2 órával ha húsokat, zöldségeket eszel akkor az már kijut a gyomrodból 8-ra! Ha keményítőt, tejterméket, az nem, de hát ezt te tudod, mennyire vagy érzékeny erre.

Edzés után is mehet hús, az Insi elég kemény, utána igényelni fog a szervezeted tápanyagokat.

2013. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egyébként arra szoktam rá, hogy edzés után túró meg valami kevés ch mert anélkül nagyon éhes lennék.

2013. ápr. 9. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!