Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért néznek levegőnek társasá...

Miért néznek levegőnek társaságban?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Van egy gyerekkori jó barátom, akivel a mai napig a legjobb a viszonyunk, együtt járunk ide-oda, stb. Viszont! Rajta kívül nincs több barátom, csak munkatársak, egy-két haver. Neki viszont nagy baráti köre van. Egy-két év táv-barátság után a fővárosban kötöttünk ki mindketten. Neki hamar lett bejáratott baráti köre ismét. Mindig elhív magukkal.


A probléma ott van, hogy az ő barátai, haverjai tudomást se vesznek rólam! Mintha nem is lennék ott. A baráti kör lány tagjai sorra végigpuszilkodnak mindenkivel, én meg hiába köszönök oda, mutatkoznék be, levegőnek néznek. (nem azt várom hogy velem is puszilkodjanak, csak legalább nézzenek embernek és köszönjenek). A társaság férfig tagjai úgyszintén nem is fognak velem kezet, nem köszönnek, ha szólok bármit nem reagálnak rá, mintha a falnak beszélnék. Eléggé kínos. Pedig kiállok magamért, nem vagyok tutyimutyi aki halkan beszélne. Fizikumom is emberes, nem tűnök el a tömegben.


A barátom hibája is, hogy nem "reklámoz" engem eléggé, de az a baj, hogy még családi körben is ugyanez van! A barátnőm születésnapján például eljött a távolabbi család is. Mindenki végigköszöntötte egymást, nekem oda se szóltak semmit, pedig a barátnőm már előre mondtak hogy ott leszek. Az apjával beszélgettem, jött a nagybátyja be a kapun, az apósjelölttel lekezelt, én köszöntem volna éppen, mire elfordult és továbbment. Végül odamentem mindenkihez bemutatkozni magamtól, de a buli végén megintcsak senki oda se köszönt nekem. Amúgy végig nem hagyták hogy belefolyjak a beszélgetésbe.


A vicc az egészben hogy amúgy idegennekkel (főleg nőkkel) nagyon könnyen kijövök, elbeszélgetek. Nagyon udvariasnak neveltek, ezért bánt hogy mások nem ilyenek velem ...


Munkám van, egisztenciám van. A bűnöm annyi, hogy nem szeretem a focit, sportokat nézni, kibeszélni inkább csinálom őket.


Mit gondoltok? Min változtassak? Egyszerűen olyam mintha az emberek nem éreznének közülük valónak.



2013. aug. 6. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Van valami a kisugárzásodban a fellépésedben, hogy nem kelted fel a figyelmüket. Igen azért a haverod is bemutathatna, hogy ő itt xy a barátom.

Az is jelent valamit, hogy neked csak egy barátod van. Valahogy rád lehet írva, hogy vissza fogottabb vagy. Lehet belül úgy érzed, hogy nem pedig mégis...


Én is így vagyok ezzel igaz én nő vagyok de én is az a levegő típus. Alig vannak barátnőim. Ha becsöppenek egy társaságba rögtön tudok beszélgetni de eddig mindig mindenki belevágott a mondókámba, mintha ott sem lennék. Én mondtam is a barátnőmnek, hogy ha nem muszáj én inkább nem mennék az ő társaságába mert minek. Nem sértődött meg viszont vannak külön programjaink azzal a pár emberrel, akiknek feltűnt a létezésem.

Én egy kicsit vissza húzódó vagyok és szeretek egyedül lenni de érdekes, hogy én sem vagyok kuka, és ennek ellenére szeretem a jó társaságot csak nem keresem direkt az emberek társaságát. Ráadásul egy kicsit konzervatív is vagyok engem is udvariasnak afféle jó kislánynak neveltek. Szerintem mindez látszik rajtam és nem találnak érdekesnek az emberek nem nézik ki belőlem, hogy szórakoztató lennék.


Szerintem kérdezd meg a barátodat,mi a bajuk veled a többieknek talán ciki a jelenléted vagy mi?

2013. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem nem kell változtatnod semmit. Amiket leírtál magadról, az olyan szimpatikus, hogy igazán nem kellene ezen semmit átrendezgetni.

Ha társaságban levegőnek érzed magad, akkor tegyél róla, hogy ne nézzenek annak. Tessék beszélgetést kezdeményezni, odamenni a többiekhez, és bekapcsolódni a társalgásba. Ne várd kukán, hogy majd ők közeledjenek. Neked kell megtenned az első lépést. Aztán ha már látják, hogy értelmes ember vagy, akkor majd már téged is bevonnak a társalgásba, sőt ők fognak hozzád menni.

De ha idegen vagy egy társaságban, akkor neked kell megtenned az első lépést.

Gondolom a kocsikat kedveled. Ezek máris nagyszerű beszédtémát adhat férfiak között. Azt pedig igazán nem kell szégyellned, hogy nem szereted a focit. Kismillió férfi van így még rajtad kívül.

A nőkkel pedig az állatokról lehetne beszélgetést indítani. Ez egy olyan semleges téma, és szinte mindenkinek van erről valami mondanivalója.

A lényeg annyi, hogy ne ülj kukán a sarokban, és ne várd, hogy a sültgalamb a szádba repüljön, hanem bátran vállald fel magad, és kezdeményezz beszélgetést.

Az is fontos, hogy ne motyogjál, legyél magabiztos, legyen meg az a kellő önbizalmad, ami a hatásos belépőhöz kell.

Ha hozzád hasonlóan fiatalok a többiek, akkor akár kurjanthatsz is egy hatalmasat, hogy: Helló mindenkinek!!!!!! Saját kortársaid között minek kellene már feszengeni?

Ők is ugyanolyan emberek, mint te. Semmivel se különbek, se többek, se jobbak nálad.

A nők is jobban felfigyelnek rád, ha határozott a fellépésed, és magabiztos vagy.

A legfontosabb! Soha, semmilyen szituációban se szabad engedned, hogy megingassák a magadba vetett hitet. Még akkor se, ha éppen elfordulnak tőled, vagy nem akarnak észrevenni.

Végülis lehet, hogy csak puszta véletlen volt az egész, és csak te tulajdonítasz neki túlzott figyelmet. Mivel ez többször is előfordult veled, már ki vagy hegyezve az ilyen helyzetekre, és már előre azt várod, azt lesed, hogy ki fog levegőnek nézni. Ilyenkor aztán tudat alatt úgy is viselkedik az ember, hogy erre a "megrendelt" viselkedésformára igazolást kapjon a külvilágtól.

Nincs veled az égvilágon semmi baj, tök normális vagy, maradj is ilyen, de attól még lehetsz egy kicsit határozottabb. Ennyi az egész. Nehogy már emiatt kevesebbnek érezd magad másoknál!!!!!!

Értékes, értelmes ember vagy. Legyél kicsit magabiztosabb, és minden rendben lesz!

2013. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég volt a háromnegyedéig olvasni kb már felismertem magamat (majdhogynem ugyanaz volt velem is) .

A különbség az, hogy én még nem dolgozom , hanem itthon lakok muterékkal és 20 vagyok .

Nem szoktál inni? Mert ha iszol akkor pláne kezdeményezőbbé kéne válnod. Meg alapból is legyél kezdeményezőbb.

Engem is kb lesz@rtak az itteni szórakozóhelyeken aztán odamentem sok mindenkihez köszöntem dumáltam 1-2 sort vagy többet velük, és már megragadt a fejükben, hogy hé! ez a gyerek tök jó fej :D

később volt amikor fel sem ismertem hirtelen valamelyik gyereket, de automatikusan oda jött és köszönt utána esett le , hogy ismerem .

Szóval a kulcs az, hogy legyél KEZDEMÉNYEZŐBB , nem úgy értem ezt, hogy beszólogass, vagy csajnak bunkón szóljál, hanem valamiről dumáljatok . Nem kell egy emberrel végig tolni az estét, ha nincs pláne közös téma akkor melóról stb beszélni kell alapdolgokról és mész tovább . Én legalábbis mindig így csinálom, és valahogy megragad a fejekben, hogy akármilyen "köcsögnek" nézek ki (már ha valakinek nem jön be a fej-kisugárzás) a látszat csal, és jó fej a csávó :D érted? :)

2013. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!