Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak hogy ne elegyek...

Mit csináljak hogy ne elegyek 'egyedül'? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén megyek 9. osztályba (faluból a megye egyik legjobb gimnáziumába)viszont tudom,hogy nem vagyok a legokosabb és nem is vagyok egy barátkozós típus. Nagyon félek, hogy 4évig 'egyedül leszek' mert még baráti körökben sem beszélek csak ha már rám szólnak hogy mondjak már valamit... Általános iskolában is kb.6.-ig mindig egyedül voltam,aztán 7.-ben szereztem pár barátot valahogy:) Mindig is különc voltam mert számomra sosem a játék(kisebb koromban), bulizás meg az ilyenek voltak/vannak előnyben hanem inkább a tanulás. Ha unatkozom nem a barátaimmal megyek el valamerre pl.:vásárolgatni, hanem leülök és olvasok. Nem sminkelem magam,nem járok menő ruhákban,szeretek gördeszkázni,biciklizni,utálok vásárolgatni,zárkózott vagyok,nagyon nehezen barátkozom,mindig több volt a fiú barátom mint a lány, ezért sokszor még AZ is voltam/vagyok sokak szemében pedig nem tehetek róla hogy jobban kijövök a fiúkkal, és ki nem állhatom a One Directiont meg az ilyeneket...csak a Rock zene tud megnyugtatni...szóval valamiért mindig ki voltam közösítve..vagy a tanulmányi eredményeim miatt vagy mert nem olyan voltam mint ők....

egy nagyon jó barátnőm van akit ici-pici korom óta ismerek de ő 2 évvel idősebb,mint én, és pár faluval arrébb lakik,(nagymamám szomszédja)és jó pár km-rel arrébb is jár iskolába, ezért még ő sem lesz ott velem...

Mit csináljak, hogy az új suliban ne az legyen mint itt volt? /elnézést ha 'kissé' hosszúra sikerült.../ 14/L


2013. aug. 14. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is: ne aggódj előre! Ezzel csak azt éred el, hogy a nyár hátralévő részét végiggörcsölöd. De írtad, hogy 7-ben szereztél pár barátot. Akkor tudod te , hogyan kell, csináld ezt most is. És mivel a többiek még nem ismernek, próbálnak majd megismerni :) és te is közeledj feléjük! Hidd el, sikerülni fog! :D
2013. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igyekezni fogok!:) Köszönöm:)
2013. aug. 14. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig nekem tök rendesnek tűnsz:)

Én tavaly voltam hasonló helyzetben, csak én a "legjobbnak" ítélt általános suliból mentem egy katolikus suliba.

Féltem a beilleszkedésről, mert nekem aztán borzalmas személyiségem van. De szerencsére befogadtak. Elképzelésem sincs, hogyan, de szeretnek.

Bár így előre nem tudom meg mondani neked mi vár rád, mert nem ismerem a sulit, ahova menni készülsz, sem téged. Ahol én lakok, van 2 nagyon neves gimi, de az emberek akik oda járnak csak a hírnévért mennek oda, és őket is úgy nyomják be, nem tanulnak. Ezért is választottam ezt a sulit, ahova most járok:) Sok kedves emebr van, akik elviselnek engem:D

Hát azt sem tudom, hogy hogyan fogadnak majd mint falusi. Én is sokat vagyok falun, mert ingázok ilyen családi ügyek miatt, amit most nem magyarázok, de a lényeg városban lakok és élek, de a falu közelebb áll a szívemhez:)

Szóval az én évfolyamtársaim is jöttek faluból, az egyik (fiú) jobban beilleszkedett, a lány viszont nem. Mi próbáltunk beszélni vele, de még csak a köszönésünk is nagy ritkán viszonozta.

Annyit tudok mondani, hogy először, akik nem ismerik egymást kedvesek, és csak utána mutatkozik ki az "igazi" énük. Most nem rosszra kell gondolni, hanem, hogy bárkivel kedvesek lesznek akiket nem ismernek az osztályból. Most persze mindenki ugyan úgy izgul, ahogy te. Nem tudod kik lesznek, honnan jöttek. Meg kell őket ismerni:)

Csak légy bátor, és bármit csinálhatsz, de az egyetlen, amit kerülj el, az az elutasítás! Fogadd el a közeledésüket, és te is próbálkozz beszélgetni. Egy év alatt szinte biztos, hogy létrejön a közösség, szóval nem egyről a kettőre jön minden. Egy kis idő szükséges.

Lesznek olyanok, akik korábban is ismerték egymást, egy helyről, jöttek, de nyugodtan, szólítsd meg őket, beszélgess velük. Aztán majd csak meglesz minden:) Mi pl 16-an vagyunk, szóval nekünk kicsit könnyebb volt megismerni a másikat. 4 fiú van, és én is inkább a fiúkkal jövök ki jobban. Szóval kicsit nehéz, de nekem is sikerült beilleszkednem, egy totál rossz személyiséggel, és nagyon örülök ennek.

Remélem neked is sikerül majd minden!:)

2013. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugtattál:) Köszönöm szépen a tanácsot:))
2013. aug. 14. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kell ilyenektöl félned :) majd szépen beilleszkedsz teis! mindenki másmilyen ezért senkise tökéletes de ha te ugy látod/érzed magad akkor úgy a jó! biztos találsz pár olyan embert aki szintén különc és hasonlóan van ö is. nem kell attól tartanod hogy egyedül leszel hisz senki sincs egyedül :)
2013. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!