Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, amikor a szavamba...

Mit tegyek, amikor a szavamba vagnak? Ti hogyan kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyfüggő. Van, hogy átadom a szót, viszont megesik, hogy megállás nélkül, feltekert hangerővel folytatom.
2013. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elhallgatok

beválik :)

2013. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A beszélgetés hevében néha előfordul, nem szoktam érte haragudni. De ha valaki folyamatosan félbeszakít úgy, mintha nem is hallaná, miről beszélek és csak a magáét hajtogatja, vagy otthagyom a fenébe, ha tehetem, vagy elhallgatok és figyelmen kívül hagyom, mintha valami mással foglalkoznék.
2013. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a viszonyom a félbeszakító személlyel, és hogy társaságban történik -e.


Ha jó barátom, akkor hangosabban folytatom, vagy megvárom amíg befejezi, esetleg viccesen megkérdezem, mikor fejezi már be.


Ha semleges, akkor finoman utalgatok arra, hogy mostmár befoghatná a száját, mert más is szeretne beszélni.


Ha nem egyeltalán nem jó a kapcsolatunk, leoltom, beszólok, esetleg nevetség tárgyává teszem, ha kell, agresszív beszólással.

2013. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Juj, de agresszív emberek vagytok ti! :D

Egyszerűen elhallgatok, tudok én várni. :)

2013. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ,vagy elhallgatok,vagy megmondom az illetőnek hogy ha két kulturált ember beszélget,akkor az az alap,hogy végighallgatjuk a másikat és nem pofázunk bele a mondandója közepébe. Én már csak ilyen kedves vagyok de hát istenem,ha én kibírom,ő is ki kell :D
2014. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Heee, pofázok bekussósz!
2014. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megkérem: legyen annyira intelligens, és próbálja elviselni a mondandómat!
2014. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha valamilyen veszélyre figyelmeztetnek vele, megértem (pl najdnem beledőlök a mögöttem levő égő mécsesbe). Ha valakinek beugrik egy kérdés és nem akarja elfelejteni, elnézést kér és utána visszaterel engem a mondandómhoz is rendben.


Amikor hárman vagyunk és a másik két fél nem hagy szóhoz jutni, olyan jól elcseveg egymással,bzavar.


Illetve, ha valaki dobálja úgy a kérdéseit, hogy be se fejeztem egyet, már jön a következővel.


Az meg magától értetődő, hogy zavar, ha a mondandómban félbeszakítanak.


Nem érzem úgy, hogy sokat fecsegnék üresen - ebben más is megerősített. Ha valaki nem hajlandó végig hallgatni, nem passzolunk egymáshoz. Első félbeszakításnál szólok, többszörinél félre vonulok.

2019. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!