Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

os arról volna szó, hogy tipikus "forever alone" lúzer vagyok, ahogy sokan mások.

Nem siránkozni jöttem ide, sőt sajnálatot, együttérzést sem szánalmat sem kérek tőletek, csupán kíváncsi volnék a véleményetekre;


Igazából hozzám hasonlók látásmódja, tapasztalata érdekelne, ti hogy élitek meg ezt a helyzetet, mivel foglaljátok el magatok, mit éreztek, hogyan "élitek túl" ezt a helyzetet ?

Esetleg, miért tartotok most itt ahol tartotok ?


Nyilván akinek nem inge ez a téma ne vegye magára, most nem az elcsépelt ostoba tanácsokra vagyok kíváncsi, felőlem leírhatjátok ha nagyon nem bírjátok magatokban tartani, de őszintén nem érdekel, előre leszögezem.


Szóval én egy 27 éves szűz srác vagyok, totális csődtömeg, gyakorlatilag alig vannak emberi kapcsolataim, lányokat egyáltalán nem ismerek. Négy fal között élem az életem nagy részét mert a világtól rettegek. A munkámat is innen végzem, néha azért természetesen el megyek, pl vásárolni kaját meg ilyesmi, de sokszor nehezemre esik ez is. 26 év sok idő így leélve, sok idő ha az ember a saját börtönének fogja és az ég világon semmi sem teszi már boldoggá és ami nagyobb baj, hogy egyre kevesebb dolog köti le.


Gondolom nem vagyok ezzel a helyzettel egyedül, érdekelne, hogy ti többiek hasonló cipőben mit csináltok, mivel foglaljátok el magatok ? Hogy élitek túl a földi poklot ?


2013. júl. 31. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt üzenem élj a világ ellen és légy bolond!

Derűs, bátor bolond, mert mi élünk a valóságban...


És próbáld meg a lényedet, ebben a sötét világban, szabaddá, fényessé és sugárzóvá tenni.

Magától nem lesz az. Senkié. Azzá leszel, akivé teszed magad.

S ha kihűlt körülötted a világ, és jéggé fagyott az élet, fűts be önmagadban... és áraszd a meleget!

Meglátod, mennyien jövünk majd köréd.


Mert mindannyian fázunk. És félünk.

És oda gyűlünk, ahol meleg van még....


Müller Péter

2013. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ööö kösz a választ. Azt nem tudom, hogy pontosan erre gondoltam e.
2013. júl. 31. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el gy buliba... Nekem, ha nem is az első alkalommal, de bejött
2013. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Buli ? Hát erre még csak gondolni sem gondoltam eddig. Szerintem ilyen helyeken eléggé lenéznének. Abból pedig nem kérek, pláne indokolatlanul.
2013. júl. 31. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Neeee csináld már! Kezdj el sportolni. Nemcsak azért, hogy formáld a tested, hanem hogy jól érzed magad, egészséges légy, kitisztuljon a fejed és új emberekkel ismerkedj meg. Járj kondizni, fuss, ússz, jógázz, amit akarsz! Járj el egyedül moziba, nézz meg egy jó filmet. Csatlakozz valami természetjáró körhöz. Étkezz egészségesen, tanulj meg főzni (főzőtanfolyamok dugig vannak csajokkal!)

Olvass sokat, mert olvasni jó, műveltebb leszel és élvezni fogod az otthon töltött perceket. Művelődj, érdeklődj, legyen véleményed mindenről. Foglalkozz önismerettel, mert az segít abban, hogy megértsd, te alakítod a sorsodat és nem a környezetedet fogod hibáztatni, hanem meg fogod változtatni az életedet és szárnyalni fogsz mit a sasmadár.

Ajánlom Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig c. könyvét és Csernus Imrétől A férfi című alkotást.

2013. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A főzés egész jó ötlet, lehet kipróbálom. Olvasni szoktam de már annyi könyvet elolvastam... nagyon unalmas. Mozgásra elég minimális az igényem elég pocsék fizikumom van sajnos.


Ja amúgy a válaszokat köszönöm.

2013. júl. 31. 21:22
 7/9 anonim válasza:

Valóban nem tudsz mást tenni, mint hogy végre elkezdesz élni... mert hát, tudod, ha már egyszer élni kell, akkor élni kell.


Azt írtad, hogy "a világtól rettegek". Na mármost. Idáig rettegtél. Életed nagy részét ott élted le a négy fal között, ahogy írod. Én meg azt mondom, hogy jó, akkor ezt kipróbáltad, jó volt egynek, és most jött el az idő, hogy kipróbáld, mi van, ha a fordítottját csinálod, és nem attól próbálsz boldog lenni, ami történik veled, hanem attól, amit te magad teszel.

Látod, hogy a négy fal nem véd meg mindentől és végképp nem tesz boldoggá. Komolyan mondom, hogy fontold meg, melyik ér neked többet: az, hogy biztonságban legyél, és ne kelljen beszélned senkivel, ne kelljen a szemébe nézned az embereknek, még csak közéjük se kelljen menned, vagy az, hogy most először(?) nézz ki, hátha találsz valamit, ami jobb, mint a négy fal.

Mellesleg fogsz olyat találni.


Megmondom én, mit csinálj:

1. Holnap este vegyél fel olyan ruhákat, amiben úgy gondolod, hogy jól nézel ki. Ha nincs ilyen, akkor indíts, és vegyél magadnak! Fésüld be a hajad, hogy rendezett legyen, borotválkozz vagy hagyj borostát/szakállat/bajuszt, ahogy szerinted jobb, húzd be a hasad, vállakat ki, fejet fel, és döntsd el, hogy ma este akárhova is mész, nem sunnyogsz a világ előtt, hanem a szemébe nézel! Vihogó csitricsapat jön, akkor is! Godzilla, akkor is.

2. Ha kész vagy kívül-belül, menj ki, csak úgy bele az éjszakába. Mehetsz szórakozóhelyre, ha érzed magadban hozzá a kedvet. Ha ahhoz van kedved, akkor csak ülj be egy bárba, rendelj valamit. Ha ehhez sem érzel elég erőt, akkor csak sétálj egy olyan helyen, amit kedvelsz. Lehet, hogy igazán egyikhez se lesz kedved, ezen ne is csodálkozz, ennyi év után normális, de mivel most újítunk, valamelyiket kénytelen leszel kipróbálni.

3. Miközben kint vagy, figyeld az embereket. Vedd észre, hogy veled szemben egyik se főnök, ilyen szempontból teljesen ugyanolyanok vagytok, szóval csak nyugodtan legyél közöttük, nem bántanak. (Miért tennék? Mármint, nem kezdeményezel utcai verekedést, gondolom.)

4. Ha valaki odajön hozzád, akármilyen okból, ne felejtsd el, hogy még mindig egyenrangúak vagytok. Beszélgess; ha van rá alkalom, hogy humoros legyél, legyél. Legyél olyan, amilyennek akarod, hogy lássanak. Komolyan.

5. Tölts kint legalább két órát. És ha hazaértél, nézz a tükörbe, és vedd tudomásul, hogy te erre igenis képes vagy, a világ se dobott ki magából, szóval valami elég rendben megy.

6. Napközben is igyekezz elmenni otthonról, nem feltétlenül többször, mint akárhányszor szoktál, de amikor elmész, azt használd ki. Mostantól ha beszélsz valakivel, mindenképpen mosolyogj rá (szolidan, lehet gyakorolni a tükör előtt bátranbátran).

7. Ami kötelező: naponta egyszer keresd meg az alkalmat, hogy megdicsérj valamit vagy valakit, kedvenc kajáldában a kaját (mindig ide jársz, mert itt olyan jó az izébigyó, hogy csak na), bolti eladó gyorsaságát (mármint ha tényleg jól végzi a dolgát), vagy egyszerűen csak állíts meg valakit, hogy útbaigazítást kérj, és ha válaszolt, hát mosolyogj rá és köszönd meg, ha nem tudja, akkor is mosolyogj és mondd, hogy sebaj.

8. Tényleg vedd meg valamelyik könyvet az előbbi válaszolók könyvei közül, mert hidd el, hogy lesz benne néhány érdekes dolog. Vagy kutakodj te magad a könyvesboltban, hátha találsz olyat, amiről úgy érzed, hogy kifejezetten neked szól.

9. Jelentkezz valamilyen kurzusra vagy akárhová, ahogy az előttem válaszolók mondták. Lehet, hogy először félelmetesnek fog tűnni, de na és? :)

10. Utolsó jótanács: ha úgy érzed, nem tudsz miről beszélni valakivel, kérdezd. Nem ritka, hogy jobban megkedvelnek, ha ők beszélhetnek sokat, mintha te beszélnél. :)

Érezd jól magad, tegyen jóképűvé a magabiztosság, és mostantól egy hétre tedd a spejzba a jelenlegi Énedet, vedd elő a másikat, és meglátjuk, mi lesz! Ne gondolj bele, hogy mi lesz, ha, mert a sorsot senki nem látja előre.


Egyébként kifejezetten értelmesnek tűnsz, nagyon választékosan tudsz fogalmazni, helyesen írsz, nem egy nő vágyik hozzád hasonló férfira, szóval leszel szíves nem megfosztani magadtól a világot.

2013. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
[Ja, és a kisregény után az epilógus: én is rettegtem a világtól, de aztán elkezdtem ráerőltetni magam a mosolygásra, kedvességre és a beszélgetések kezdeményezésére. Azóta állati jóban vagyok a szomszéddal, aki addig minden egyes találkozásunkkor leüvöltötte a fejemet (mimóza voltam, na), nem telik úgy el nap, hogy ne beszélnék vagy találkoznék barátokkal, és idősebb ismerőseim folyamatosan körülugrálnak, hogy "jaj, de milyen jó, hogy ilyen kis pozitív és nyitott vagy, olyan jókat lehet veled beszélgetni", ráadásul most nyáron azt is megkaptam egy 'jellemezzük egymást egy mondattal'-féle dologban, hogy én mindenkivel jól kijövök. Ugyanezeket neked is! (Én fiatalabb vagyok nálad, de a tanács talán nem korfüggő.)]
2013. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenesetre köszönöm, hogy ez mind leírtad nekem, de ha ennyire egyszerű lenne, nem hiszem, hogy itt tartanék(bár ki tudja...).


Alapvetően ahogy kilépek itthonról egér nagyságúnak érzem magam mindenkihez képest, akárhogy próbálok ezen "uralkodni" képtelen vagyok rá.

Amiket javasolsz, szép és jó dolgok, olvastam valami hasonló önfejlesztő könyvet, de szerintem ameddig ez az alapprobléma fent áll nem hiszem, hogy képes lennék rá.


Értelmes lennék ? Sosem tűnt fel igazán. Suliban nem voltak nehézségeim ameddig jártam, maximum elviselni az embereket. A tanulással sosem töltöttem egy percet sem, egyszerűen nem érdekeltek ezek a dolgok, maximum a matematika és a fizika. Ezekből kilométerekre a tananyag előtt jártam de sosem tettem szóvá, szépen lassan végig untam az órákat.

De ettől függetlenül sosem tűnt fel, hogy mekkora értelem lakozna a hajam alatt. Sokkal inkább betudtam annak, hogy az embereket ez nem érdekli engem meg igen, teszem hozzá ezt most sem gondolom másképpen. Bárki képes bármit megtanulni szerintem, maximum soknak érzi a befektetett energiát az elvárt eredményhez képest ezért inkább neki sem kezd.


Na mindegy, gondolom nem érdekel az élettörténetem amit bőségesen megértek.

Az mindenesetre pozitív, hogy neked legalább sikerült változtatnod a dolgaidon.

2013. júl. 31. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!