Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha harmadik héten sincs még...

Ha harmadik héten sincs még kivel beszélgetnem az egyetemen, akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát miért, talán nekik kellene felkérni téged?
2013. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát valahogy úgy. Az ismerkedéshez azért szóba kell állni másokkal.
2013. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, rosszul tettem fel a kérdést. :D Mármint elfogadom, hogy én vagyok a hibás, mert hát nyilván rajtam múlik, hogy kivel milyen viszont alakítok ki. Illetve rajtam IS.


Nekem alapvető, hogy barátságos, közvetlen és segítőkész vagyok másokkal, így a suliban is kedvesen fordulok mkihez. Mégis azt látom, hogy ez nem elég. Sajnos gólyatáborba nem volt lehetőségem elmenni, lehet, hogy ez a baj. Vannak már kialakult bandák, klikkek, csoportok, és vannak az ilyen kívülállók, mint én. Próbáltam már beszélgetni másokkal, de nem lett belőle semmi. Mindig mindenhol voltak barátaim, vagy ha azok nem is, legalább haverok, akikkel elvoltam szünetekben.


Tehát a kérdésem arra irányult, hogy változni fog-e a közel jövőben a dolog? Mert ha én minden tőlem telhetőt megteszek, akkor nem lehet, hogy csak a körülmények rosszak? Úgy értem, van, akivel alig van közös órám...

2013. szept. 18. 10:57
 4/8 A kérdező kommentje:

*viszonyt


És amúgy lehetett volna kedvesebben is írni...

2013. szept. 18. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gólyatáborban nem voltál, kilőtted magad. ;)


(Ezt komolyan mondom.)


Egyébként az alapszakot nem ismerkedésre teremtették. A mesterszakod viszont nem fog elmúlni anélkül, hogy ne egymás fenekében bográcsozzatok folyamatosan a tanárral együtt. Az szól a kapcsolatépítésről, nem az alapszak...

2013. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanmár utolsó, én sem voltam gólyatáborban mégis sok barátom van a suliban!

Kérdező, ne keseredj el, még nagyon az elején vagy. Az megkönnyíti az ember dolgát, ha ugyanazokkal az emberekkel sok órád van együtt, így jobban megismerhetitek egymást. Menj oda a szimpatikus emberekhez és kérdezz tőlük valamit simán. Pl. kaptok vmi olvasmányt, megkérdezed tőle tudsz-e róla vmit, aztán tovább érdeklődsz h ált. miket szokott olvasni ÉS te is beszélsz magadról. A klikkeknél is próbálsz meg csak egy emberrel jóban lenni, ő később be tud vinni a társaságba. De ne csüggedj, mert nincs miért.

2013. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

6-os: fenntartom a véleményem, hogy a gólyatábornál elvághatta magát.


Teljesen függ a szak jellegétől (mennyire tanulós vagy sznob), a létszámtól, a tanárok beállítódásától, meg a HÖKtől is, hogy mennyire lehet haverkodni. Van ahol ezt kifejezetten támogatják, van ahol a tanárok meg a hök meg se mozdítják a hátsójukat, és te hiába haverkodsz, mondjuk rendre olyanokba ütközöl, akiknek kialakult haveri köre van (otthon, gimiből, vagy az egyetemen).

2013. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: folytatása: szóval ha semmi más nem támogatja az ismerkedést a gólyatáboron kívül, akkor ott elvághatta magát, igen.


Lehet rajta izmozni, hogy összeszedjen haverokat, 50 megszólításból csak akad valaki, csak nagyon nem lesz egyszerű.

2013. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!