Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen mondatokat ne mondjak...

Milyen mondatokat ne mondjak társaságban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mik azok a mondtatok, amiket ha valaki mondd, akkor az olyan fura... Meg ilyenek. Hogy beszéljek, milyen mondatokat, szófordulatokat használjak, ami tuti nem gáz, sőt, még jó... mondjuk hogy amikor jön valami (már előre is bocs) meleg, és messze van még, és valaki megkérdezi, hogy fiú e vagy lány, akkor : Szerintem semleges... (ezen nagyon jót nevettünk valamelyik nap) meg amik ilyen viccesek, de nem túl erőltetettek.

15/L


2013. szept. 25. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szánalmas, hogy mennyire elkorcsosultak a mai fiatalok.
2013. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
most ezzel mi problémád van? ha nem tetszik, nem kell ide írni.... amúgy ezt nem én mondtam, hanem az egyik osztálytársam...
2013. szept. 25. 17:20
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért kell piszkálni másokat?
2013. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Baráti beszélgetésre nem lehet úgy felkészülni, mint egy házi feladatra, nyilván szituációtól, társaságtól és a társalgás menetétől is függ, az adott pillanatban mi jópofa, ha így netről akarsz összehalászni jópofa szófordulatokat, úgy önmagában erőltetett lesz.

Úgy beszélgess, ahogy természetesen jön, sok gyakorlással jobb leszel benne.

2013. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem azzal van a gond, hogy semlegesnek neveztek egy meleget. Hanem azzal, hogy képes vagy megkérdezni azt, hogy beszélgetés közben hogyan, és mit mondj. Ez olyan, mintha nem tudnál társalogni, és előre betanulnád a szöveget, hogy beszélgetni tudj másokkal. Ezzel van a baj.
2013. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem betanulni szeretném, meg semmi ilyen... csak hogy talán megmarad 1-2 jópofa dolog... a legtöbb dolgot rengetegen sorozatokból vagy netről jegyzik meg, még ha talán észre sem veszik.. ilyenekre gondoltam, nem bemagolni... ez olyan mintha nem süthetnék el egy olyan poént amit neten olvastam, vagy ami sorozatokban hallottam..
2013. szept. 25. 17:29
 7/16 anonim ***** válasza:
De épp ez az, hogy az emberekre ráragad, önkéntelenül, vagy valami nekik tetszőt olvasnak-hallanak, és megosztják másokkal, nem célzottan a társalgáshoz "vadásznak" jó beszólásokra (pl így hogy megkérdezik GYK-n), remélem érzed a kettő között a különbséget.
2013. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem fogom százszor elolvasni, sem bemagolni, sem semmi. leginkább olyan vicces dolgokra voltam kíváncsi, vicces beszólásokra, amik veletek történtek, hátha megmarad bennem valamelyik
2013. szept. 25. 17:35
 9/16 A kérdező kommentje:
de hát ha nem hát nem...
2013. szept. 25. 17:38
 10/16 anonim ***** válasza:
5-ös: De, pont arra céloztam.
2013. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!