Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek, sok ember miért...

Az emberek, sok ember miért szereti a másikat tönkre tenni idegileg? Mondjuk úgy is, hogy "halálra szekálni"?

Figyelt kérdés

Sokszor vannak fiatalok, akik annyira gonoszak, hogy mondjuk suliban szekálják éjjel-nappal, amíg az ember tönkre nem megy.

Volt az egyik osztálytársam, átjött másik suliból, mert azt mondta annyit piszkálták, hogy már gyógyszereket kellett szednie, lefogyott a sok idegeskedéstől, és már az idegösszeomlás határán állt.

És nem Ő az egyetlen! Most nem akarok neveket mondani, de Amanda Todd.


Miért csinálja ezt sok ember? Hogy addig szekálnak valakit, míg tönkre nem megy, és ezen röhögnek.

Most ez miért jó nekik? Büszkék lesznek magukra, hogy tönkre tettek valakit?



2013. nov. 2. 07:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
5-ös. Igen, igazad van, de... Mivel nem vagyunk az őskorban, tudjuk használni azt a valamit, amit észnek, agynak hívnak, ezért akármennyire is ösztönös a dolog, akkor is gondolkodni kéne azon, hogy vannak bizonyos határok...
2013. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es. És itt jön a képbe az, hogy úgy tűnik, sokan sajnos mégsem képesek rá :/
2013. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyunk az őskorban, de az élet fontos dolgait (szinte mindent ) az ösztönök irányítanak, jelentéktelen dolgokba van beleszólása a logikus gondolkodásnak, a szolidáris gondolkodásnak meg még kevesebbe.


Nem azt mondom, hogy ez rossz, azt se hogy jó, csak azt, hogy ez van. Megjegyzem az agyondicsért agyunk elég primitív , ha szemléltetni kéne, azt mondanám, hogy egy 10-es listán, ha az emlős állatok agyának fejlettsége a 1-es szinten áll, akkor az emberé 1,5!

2013. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

mert az oltogatásra adott válasz valamilyen szinten megmutatja,hogy a másik ember mennyire kemény lelkileg,ugyanakkor laza,rugalmas és mennyire szociális.


a spártai katonáknál a kiképzés része volt az oltogatás,náluk úgy hívták "dorgálás".

a lényege ugyanaz volt mint manapság.

a barakkban hangosan bekóstolták a gyereket és olyat kellett visszaszólni ami szintén bántó,de vicces is.

így rá nevelték egymást arra,hogy nem kell ezt olyan véresen komolyan venni,de reagálni kell rá mindenképpen.

ha valaki szó szerint válaszolt,vagy nem szólt vissza,arra rászálltak a többiek is és az öngyilkosságig lett szekírozva.

2013. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokat szekáltak anno a suliban,gondolom azért,mert nem reagáltam rá.És ez idegesítette őket.De én azt gondolom,hogy ez intelligenciától függ,ha valaki annyira primitív,hogy csak ebben tudja kiélni magát,azt szánom.Az erre fordított időt ezerszer hasznosabban el lehetne tölteni.Valaki írta,hogy ez ösztönös,szerintem nem az.Csak még nem jutottunk el a fejlettségnek arra a fokára,hogy a saját feszültségünket,problémáinkat ne a másikon vezessük le.Az állatvilágban pedig nem szokás,hogy a saját gondjaik miatt megöljék egymást!!Vagy puszta szórakozásból.Csak egyes majomfajtáknál figyeltek meg olyan agresszív viselkedést,mint ami az embereknél is van.És mondja még valaki,hogy nem vagyunk rokonok a majmokkal,he...
2013. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%

de hiába erőltetitek ezt az intelligenciát.

pont azért nem intelligens az ilyesmi elviselője,mert kukán hallgat,nem tud vissza szólni semmit sem,nem tud mit kezdeni magával az élethelyzettel,vagyis szociálisan analfabéta,pedig a szíve mélyén visszaszólna,ha nem lenne üres a feje.

szó nincs itt semmiféle intelligenciáról,pont fordítva.

egyszerűen nem érti az adott élethelyzet mechanikáját,és az ismeret anyag hiányában frusztrált lesz.

2013. nov. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
16: Nagyon rosszul látod. Egyáltalán nem így működik az élet. Pont hogy intelligens. Nem akar visszaszólni, mert alapvetően jó szándékú, fél a megtorlástól. Akik bántják a másikat, azok általában nagyon alacsony intelligenciaszinttel rendelkeznek. Tapasztalat is.
2013. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra gondoltam, amire Andrea Emma. Mert miért is van hogy eg 30 vagy több fős osztályban 3-an 4-en csinálják, a többiek meg jól el vannak azzal a személlyel?


Szerintem ez egy más dolog mint az ösztön. Szerintem ez éppen az a rosszindulat, gonoszság, ami az állatokban nincs meg. Az hogy az ember élvezetből árt a másiknak.

Csak néhány magasabb rendű állatnál, azt hiszem a majmoknál figyeltek meg még ilyet vagy valami hasonlót.

Nem mondom hogy mélyen belül nincs benne az ösztön, de az osztályteremben nincs szaporodás, a kaja miatt se kell aggódni. Egyszerűen van egy ilyen olcsó élvezet, hogy valakit szenvedni láthatunk. Meg persze kivel is kezdenénk ki ha nem a leggyengébbel, de ez se mindig így van. Amit mondjuk igazán ösztönösnek tartok, az az összefogés a piszkálók között, amitől még erősebbnek érzik magukat. Na az már mélyről jövő csapatösztön, vagy mi.

2013. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18: Így igaz, felnőttek esetében munkahelyen pedig az üres élet a mozgatórugó.
2013. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!