Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én látom, hogy rengeteg...

Csak én látom, hogy rengeteg drága autó mászkál az országban? Ide nézek egy m5-ös húz el, oda nézek egy panaméra, amoda meg egy hatalmas landrover terepjáró. A merci meg bmw tömkelegéről már nem is beszélve.

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak te látod!

Engem az érdekelne,hogy miba qrxyzva anyjukbòl telik nekik rá?!

2013. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ez a kérdés engem is foglalkoztat. Mert ok, hogy nem mindenkinek jut a jóból, de azért az utóbbi időben egyre többen vannak ilyen emberkék.
2013. nov. 4. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

kedves kérdező, engem is érdekelt ez a kérdés, de röviden kifejteném...

ugye dolgozik kb 4-5 millió ember az országban, a többi nyugdíjas, vagy gyerek, vagy anyuka...

aki dolgozik, ugye nem ér rá pénzt keresni , tartja a mondás, magyarán nélkülözik, ezt azt vagy több dolgot is de nélkülöz!

na most igen szemet szúró mikor mész dolgozni, vagy fáradtan mész haza, és ezek az emberek csak ülnek és mennek a hatalmas autóikkal, szinte gondtalanul.

és ezeket látja mindenki.de ha belegondolsz nem sok embernek van ilyen autója az egész közösséghez viszonyítva, de egy adott környéken, hatványozottabban fordul elő annak a luxus autója aki ott él, meg azé is aki átutazik. na most ezek az emberek tevőleges munkát elég keveset csinálnak, max irányítanak, ezért látod szerte szét a városban, utakon őket. ha ismernéd mind személy szerint nem lenne több sztem 3-4000 luxus kocsinál, az egész dolgozó magyar népességhez képest ez elég csekély szám ,magyarán a felső tízezer jeles egyedeit láthatod terpeszkedni a hatalmas autókban...azok akik régen hintóval jártak, mikor a paraszt gyalogolt a földesúton, most a melós bkv t használ vagy a járdán gyalogol, ők meg hatalmas autókkal mászkálnak.

és ehhez még hozzájön a külföldi gazdag réteg aki kis hazánkba vmiért ellátogat.

nos ők vannak a mercikben, bömbölőkben...

ne légy irígy rájuk, ők is ugyanúgy megbetegszenek, vagy ugyanúgy szorulásuk van a wc-n és erőlködnek...hiába a nagy autó a garázsban:)

2013. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Miből telik rá, mondjuk abból, hogy végigtanulták a fiatalságukat, piacképes végzettségük van, az egyetem alatt már önkéntes munkát vállaltak, csak hogy gyakorlatuk legyen, ezért amint kezükbe kapták a diplomát, máris alkalmazták őket, pár évet még lehúztak alkalmazottként, hogy jobb rálátásuk legyen a buktatókra, aztán fogták a félretett pénzüket, ha kellett még vettek fel hozzá üzleti hitelt és megcsinálták a saját cégüket.


Az, hogy ezután napi 24 órában mekkora felelősség, mennyi munka, mennyi odafigyelés kell az irányításhoz, az nem szúrja a szemedet, mert te csak annyit látsz mindebből, hogy még nincs harminc a srác, de milyen luxusautója van...

2013. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miből telik rá, mondjuk abból, hogy végigtanulták a fiatalságukat, piacképes végzettségük van, az egyetem alatt már önkéntes munkát vállaltak, csak hogy gyakorlatuk legyen, ezért amint kezükbe kapták a diplomát, máris alkalmazták őket, pár évet még lehúztak alkalmazottként, hogy jobb rálátásuk legyen a buktatókra, aztán fogták a félretett pénzüket, ha kellett még vettek fel hozzá üzleti hitelt és megcsinálták a saját cégüket.


Az, hogy ezután napi 24 órában mekkora felelősség, mennyi munka, mennyi odafigyelés kell az irányításhoz, az nem szúrja a szemedet, mert te csak annyit látsz mindebből, hogy még nincs harminc a srác, de milyen luxusautója van..."


:DDDDDD


(gondolom ironizálsz, nem?)

2013. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Diplomával nem lehet se csirkét kopasztani, se vasat hegeszteni... Oda normális, jóravaló emberek kellenek, akik valóban felelősséget vállalnak a munkájukért, nem pedig leteremtik a beosztottakat felelősségtudat címszóval... Ha ezek egy napra beintenek, megáll a tudomány. Úgy látom kevés a felsőfok ahhoz, hogy sokadik nekifutásra sikerüljön ezt felfogni.
2013. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3-as ez jó volt.

Nem, nem irigységből kérdeztem.

Nekem is van diplomám (nem ez a lényeg), van munkám, lakásom, de mégis ezt látja az ember, hogy nehéz ezt előteremteni az életfeltételek mellett. Járok autóval és tömegközlekedéssel egyaránt. Egyszerűen, hogy csinálják...Hm...

2013. nov. 5. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
félretett pénz mi? ha keresnék havi fél millát akkor is 2évig az összes pénzt félre kéne tenni egy 10-12millás audiért vagy bmw-ért stb.dől a pénz ezeknek ment nyilván nem tesz félre ennyit hanem keres mellé még legalább egy millát az isten tudja honnan hogy a luxus életvitelét is finanszírozza. nem figyelem ezeket de legalább egy tucatot látok ha kimegyek kerékpározni fél órát.mennyi lenne ha számolnám is őket?én azokat utálom akik ilyen lehajtható tetejű két ajtós vadiúj sportvackokkal járnak.egy tízéves landrover már nem zavar.
2013. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze,a kiválasztott,felsőbbrendű,pozitívan diszkriminálandó rasszoknak telik rá.Ja,meg az adó és járulékcsaló,feketéző "tekintetes uraságoknak",akik ha értéket teremtő munkában nem is,legalább népnyúzásban és ravaszságban jeleskednek.Aztán ott vannak a valakik valakijei,akiknek mindig jut a perecből,mert xy mondvacsinált feladatra az önkormányzati haverok kiadnak majd neki valami faroktépő melót,elszámolják közpénzen azt jóvan.Emellett ott a nem legális lopások másik világa,a bűnözés.Drog,lányfuttatás,betöréses lopások,autólopások stb,stb.Na innen a luxusautók nagy része.
2014. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha félmillás fizetésből teszegetek félre, akkor nem a befőttes üvegbe meg a bankba hordom. Amint van egy szebb összeg, már lesem, hogy min lehetne fogni 20%-ot, és igazán sose volt baj, ha teljesen legális! Nem, nincs ennyi pénzem, de ezt csinálnám, vagyis remélem ezt fogom csinálni. Ha már egy-két milla van tartalékban, akkor egy része nyugodtan mehet akár állampapírba is, pár százaléka meg hosszú távon közepes kockázatú (más szóval majdnem necces) részvénypiaci befektetésekbe, és egy szintén kis része ott lehet kápéban, csak hogy legyen mivel lesni a gyors lehetőségeket. Ha csak egy olcsó de nem reménytelen ingatlant találok jó helyen, amit épp megéri kipofoztatni és bérbe adni, már megérte beáldozni a kis forgótőkét (több lábon állva már viszonylag hamar újratermelődik a kis forgótőke).


Persze céget is alapítanék, hogy vegyen nekem párévente új autót.

2014. aug. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!