Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Munkanélküliek, sok szabadidőv...

Munkanélküliek, sok szabadidővel rendelkezők: Ti mivel múlatjátok az időt?

Figyelt kérdés
Már amennyi megmarad a munkakeresés, a napi teendők, pihenés melett.?

2014. jan. 13. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyelvek tanulása, külföldi munkakeresés. Can't beat it!
2014. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tanulással, fantáziával.
2014. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tanulgatok, álláshirdetéseket nézegetek, igyekszek okulni a pályázatokból, átírom néha hetente is az önéletrajzom. Motivációs levelet készítek. Ha ebből besokallok, akkor ismerősökkel beszélgetek, telefonon, cseten. Néha iszunk egy kávét, dumálgatunk.

Edzek, hogy formába maradjak(a sok otthon üléstől hamar el tud hízni az ember).

Segítek a családnak, ha valakinek nincs ideje valamit elintézni.

Járom a várost és figyelem nem-e keresnek valahová boltokba munkaerőt, van nálam önéletrajz, ha úgy van, akkor beadom.

Könyvet olvasok, van pár amit kaptam régen és idő híján félre lettek dobva, most erre van idő...

Főzök, kipróbálok néha új receptet, kísérletezek.

Átrendeztem a szobát egyik nap, kiselejteztem a nem használt ruhákat a szekrényből, nagytakarítottam.

2014. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jut egy csomó házimunka, az tetemes időt elvesz és az is MUNKA, ezt szögezzük le.

Nos, az azon felül megmaradt időmben sokszor ügyeket intézek, amiket munka mellett nem lenne időm, nem csak magamnak, gyermekemnek is intézem a hivatalos, vagy sulival kapcsolatos dolgait, ha kell.Eljárok könyvtárba, mert művelődni kell és szeretek is.Ezen kívül ha esetleg mégis unatkoznék, keresek valami kreatív elfoglaltságot, vagy nyelvet tanulok.Tétlenkedésre tehát nincs időm, de nem baj, mert unatkozni úgysem szeretek.

2014. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én fél évig voltam munkanélküli, és a munkakeresésen kívül ezeket csináltam:

- nyelvtanulás (önszorgalomból ekkor kezdtem el a spanyolt tanulni, saját módszerrel: könyvolvasással és filmnézéssel. Ezt azóta is folytattam amúgy, immár három éve foglalkozom vele, és tök jól megy, nagyon szeretem. :))

- kreatív hobbi (különösen karácsony környékén jön rám az ilyen "díszítsük fel a házat, készítsünk mindenkinek személyre szóló kis ajándékokat"-dolog. :))

- sütés/főzés (előtte nem tudtam, ekkor tanultam meg ezt is)

- olvasás (mint fentebb említettem, leginkább spanyolul, összekövetve a nyelvtanulással, de az angol és németet is szinten akartam tartani, úgyhogy ezeken a nyelveken is)

- a "szokásos" kikapcsolódás is, mint zenehallgatás, TV-nézés (szintén idegen nyelveken), mozizás, barátokkal találkozás

- takarítás, pakolás otthon

- hivatalos ügyek intézése az elfoglaltabb családtagok helyett, ami persze arra is jó volt, hogy kicsit "edződjek az életre", megtanuljam ezeket a dolgokat is

- rengeteg séta, kirándulás, sok úszás, hogy mozogjak is, fitten tartsam magam


Kb. ilyesmiket csináltam abban a fél évben, meg hát természetesen bújtam az álláshirdetéseket, átírogattam az önéletrajzomat, keresgéltem...

Ez közvetlen az egyetem elvégzése után volt amúgy, 2010-ben.

2014. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Házimunka, tanulás (beiratkoztam egy tanfolyamra, okj szakma, heti egy délutan oktatnak), ha nagyon elég volt mindenből farmvillezek :D. Imàdok kertészkedni. Télen jobb híján farmville és a banán fámat nevelgetem.
2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt ilyen időszakom, akkor én pl. nyelvet tanultam, művelődtem (mozi, színház, kiállítás - bár nagyon hajtottam az olcsó, ingyenes verziókat), kreatívkodtam, filmet néztem (volt bepótolnivalóm, mert nem voltam egy nagy filmes, és alig láttam pár klasszikust), olvastam, mozogtam, átrendeztem a szobámat, sétáltam, meditáltam... kb.
2014. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Takarítok, fözzők, bevásárolok, netezzek, alszom, sétálok..De van amikor csak azt veszem ésszre hogy csak ugy elmegy a nap..:((( Olvasok ha tehetem. Utóbbi napokban nem vagyok egész jól igy nincs igazén see kedvem see rőm sok mindenhez. Remélem elmúlik mindez..
2014. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, tanácsolhatok még egy új, jó programot?


Tanulmányozd a helyesírási szótárat! Hidd el, sok érdekes újdonságot fogsz felfedezni benne...

2014. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem Magyarországon élek és nem is itt nőttem fel. 9/9
2014. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!