Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy 15 éves lány mit tehetne...

Egy 15 éves lány mit tehetne a környezete védelméért, hogyan óvhatná és hogyan vezethetne rá más embereket a természet tiszteletére és a globális felmelekedés csökkentésére való törekvésre?

Figyelt kérdés
Leginkább az a rész érdekelne, hogy én mit tehetnék, mert nem hiszem, hogy az ismerőseimre annyira nagy befolyással lennék. Tudom, hogy egyedül nagyon keveset tudnék tenni ennek érdekében, de mégis több lenne mint ha nem csinálnék semmit.

2014. jan. 31. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyűjtsd szelektíven a szemetet, minimalizáld az áram -és vízfelhasználásodat. Illetve szoktak lenni szemétszedési programok itt-ott meghirdetve, még Börzsönyben voltam egyszer egy ilyenen. Ennél sokkal többet szerintem nem tudsz tenni, de nem is kéne, ha mindenki így viszonyulna otthont adó bolygójához :) Gratulálok, és örülök, hogy véded nekem is! Csevegj róla sokat sokaknak, hátha meghozod még pár ember kedvét hozzá! 15 éves létedre nagyon érett gondolkodásúnak tűnsz.
2014. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én magam is érdeklődöm a téma iránt. :)

Amik nekem idáig eszembe jutottak:

szemétszedés a környék utcáin, hiszen szemét szemetet szül, ha tiszta a környék, kisebb az esély, hogy az emberek eldobálnam ezt-azt.

Frappáns, színes plakátok készítése különböző környezettudatosságra intő, humoros feliratokkal, melyeket kirakhatsz majd a városban. :)

Járj biciklivel suliba, vagy gyalog, ha közelebb van. Én még egy barátnőmet is meginspiráltam ezzel, pedig nem lakunk valami közel a sulihoz, és a terep sem a legkönnyebb.... :)

Gyűjts esővizet, amikor esik az eső, az ereszcsatorna alá rakj egy hordót, a vízzel megöntözheted a növényeket. Apropó, ha van kert, termeld meg a saját zöldségeidet! :)

Hirdesd az igét, de ne erőltesd az emberekre! :)

2014. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi mind-mapet. A mindennapi életed legtöbb askeptusa szerepel rajta:

[link]


Viszont egy olyan korosztály része vagy, amelyik - legalábbis magyarországon - elég bénának tartja a környezetvédelmet. Ha esetleg tudsz érdekes előadásokat tartani a többieknek a témában, az biztosan sokat javít a helyzeten.

2014. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!