Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nincs facebook-om, ezért az...

Nincs facebook-om, ezért az emberek azt hiszik aszociális vagyok, és nincsenek barátaim. Ez most mi?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez normális???
2014. febr. 10. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem normális, de tegyük hozzá, mint ahogy az sem normális, ahogy egyesek úgy félnek a közösségi oldalaktól, mint sátán a szentelt víztől.


Tudod, ha valami divatos, és valaki látványosan távol marad tőle, arra sokan furcsán fognak nézni. Ez a helyzet itt is.

2014. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem félek tőle. Régebben volt fb-om, de töröltem magam, mert megutáltam. Vannak barátaim, rendszeresen járok társaságba, emberek közé, csak ez annyira sértő, mint valami debil lennék aki nem a 21. században él, úgy néznek rám.
2014. febr. 10. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem, sajnos ez már nem normális. Valamilyen szinten nem rossz dolog a közösségi oldal, ha az ember arra használná, amire való és ettől még nem váltaná ki a természetes kommunikációt.

Az a baj, hogy csak látszólag tűnik úgy, hogy az emberek egymásért vannak az oldalon, a valóság az, hogy inkább önmaguk népszerűsítéséért. Én már inkább egy versenyt látok, hogy ki tud frappánsabb poszttal előrukkolni, az a szempont, hogy hányan lájkolják, némiképp exibicionista vágyak kielégítésére szolgál. A klikkesedés is egyre jobban megfigyelhető, vannak népszerűbbek és behódoló természetűek, akik mindig azt lájkolják, vagy nyalják körbe, akiket a többség. Tehát oda csapódni, ahol a legtöbben vannak, ez is önös érdek. Tény, hogy a valós életben és munkahelyen is hasonló zajlik, de legalább nehezebb elrejteni az igazságot. Összességében azt mondom, a facebook önámítás, én is egyre gondolkodom, hogy törlöm magam, mert nem látom sok értelmét. A haverokkal meg skype-on is tudok beszélni.

2014. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
ha vannak barátaid akor nincs ezzel baj. Férjemnek sincs fb-ja és még jópár barátunknak sem. Ettöl még aktiv társasági életet élünk. Sok barátunk van.
2014. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is törtöltettem magam, de ettől függetlenül az eddig eltöltött időmet amit a facen töltöttem, most személyesen a barátokkal töltöm el. Végre nem egy monitor előtt csevegek, hanem összejárunk, beszélgetünk, élünk..

Ha ettől valaki aszociális, hát akkor szívesen vállalom magamra..

2014. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az a durva, hogy mikor ismerkedek új emberekkel, akkor tök jól elvagyunk, meg minden, majd utána megkérdezik, hogy van-e fb-om, kiderül, hogy nincs, és hopp, már le is vagyok szarva. Akiknek meg van, gyorsan bejelölik, és mindegy, milyen tróger az illető, vele dumálnak fb-on, velem meg még élőben sem. Szerintem ez már elég beteges...
2014. febr. 10. 10:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok én is. Azt szoktam mondani az ilyeneknek, hogy nekem van életem. És ez igaz is. A család és a barátok a legfontosabbak számomra, népszerű vagyok, de szerintem mindennek megvan a maga ideje. Ha emberekkel vagyok, akkor tényleg velük akarok lenni és nem csak virtuálisan, ha meg egyedül vagyok, akkor hadd ne kelljen már a gépen dumálnom valakivel. Szeretem megélni a közösségben levést, de a magányt is.

Oké, hasznos lehet a face, ha távol vannak az ismerőseid, de nekem amúgy is a közelemben van mindenki aki érdekel, így semmi szükségem rá. És aki ezek után sem fogja fel, hogy nem vagyok antiszoc, az onnantól gondoljon amit akar, mert nem érdekel a véleménye.

2014. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 apollo sama válasza:
Szerintem csak azért mert valaki nem úszik az árral nem kéne kiközösíteni , attól még lehet normális jófej ember
2014. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!