Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azt hiszem aszociális vagyok....

Azt hiszem aszociális vagyok. Vajon van kiút?

Figyelt kérdés

Oka is van. Talán jelentéktelennek tartjátok de valahogy nem szeretek úgy ismerkedni hogy meg kell válogassam a szavaim. Nem tudok olyan ember szemébe nézni akiről tudom, hogy amolyan "spicli" és "nyaller" típus. Tudom, hogy állandóan figyelik mit mondd a másik, hogy annak bajt okozzon. Nagyon sok ilyen emberrel vagyok összezárva egész nap és ez elveszi az élettől is a kedvem. Honnan tudom mind ezt? Nos, volt már erre precedens, hála az égnek hogy nem velem történt meg.


A következő lehetőségek közül kellene választanom, azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ti melyiket választanátok és miért:

1. Környezetváltoztatásra lenne szükségem. Kimennék külföldre és új életet kezdenék. Mindent elölről. Ami számomra furcsa, hogy az anyanyelvemen nem tudom úgy kifejezni magam mint egy másikon... valamiért ha magyarul beszélek, nem vagyok olyan magabiztos. Nem tudom miért, így alakult. Másrészről ez egy szar ország. Sajnálom, ha ezzel megbántottam valakit, de ez így van. Tehetünk ellene valamit? Nem. Kollektív elszántság kellene a változtatáshoz, az meg nem lesz.

2. Mivel egyetemre való jelentkezés előtt állok, maradnék ott ahol vagyok és elvégezném az egyetemet. Nem mennék koliba, itthon maradnék.

3. Bekattannék, ráírnék 1-2 régi ismerősre aztán... lesz valami.


Próbálok optimista lenni. Szerintem az már jó jel, ha valaki változtatni akar. Már csak egy kis lökés kellene :)


20F


2013. dec. 31. 22:08
 1/5 anonim válasza:
Én ,ha a helyedben lennék azt hiszem az első variáció mellett döntenék ,ha ennyire kilátástalannak látnám a helyzetet és nem szeretném az országot sem ahol élek . Sajnos elég szörnyű ez az ország egyet kell hogy értsek Veled.De külföldön sem minden szép és jó sajnos ilyen típusú emberek mindenütt vannak amiket felsoroltál. A családoddal jó a kapcsolatod ,ha igen akkor elképzelhető ,hogy Ők nagyon hiányoznának Neked.
2013. dec. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, ők hiányoznának a legjobban.

Furcsán hangozhat, de azt hiszem most úgy érzek mint egy kiégett milliárdos. Mintha már mindent kipróbáltam volna amit lehetett és nem maradt volna semmi újdonság ami éltetne. Basszus... szar egy helyzet.

2013. dec. 31. 22:29
 3/5 Arimateia válasza:

Te írtad le úgy a lehetőségeket, hogy abból kiderült, te melyikre hajlasz. Erre várod a megerősítést?:)


Világot látni sosem árt, nagy élmény. De ha ettől várod a megoldást a bajaidra, akkor csalódni fogsz. A megoldatlan problémák a világ végére is követnek, csak a környezet változik.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is a t*k*m tele van már mindennel, hogy párkapcsolati szinten egy jó nagy zéró vagyok, aki senkinek se kell, és már a szüleimhez se bírok hazamenni, mert szégyellem magam emiatt. És arról álmodom, hogy egy tibeti kolostorban, kopasz szerzetesként élek inkább, vagy Alaszkába megyek egy hótól elzárt házikóba fát vágni, medvékkel hadakozni... egyedül. Még a pénzem is megvan hozzá, hogy itthagyjak csapot-papot, de eddig mégse szántam rá magam.

Aztán lehet mégis ezek valamelyike lenne a megoldás számomra.:)

2013. dec. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Furcsán hangozhat, de azt hiszem most úgy érzek mint egy kiégett milliárdos. Mintha már mindent kipróbáltam volna amit lehetett és nem maradt volna semmi újdonság ami éltetne."


Furcsa, de jó megfogalmazás, mert én is így érzem magam, úgyhogy találó. De ez pont nem azért van, mert olyan sokat tapasztaltál, hanem inkább az ellenkezője miatt. Lehet, hogy rosszból láttál eleget,d e jót azt semmit. Legalábbis ezt inkább magamra értem. Túl kevés öröm ért az utóbbi években és én emiatt lettem ilyen. Én is környezetváltozást tervezek most januártól, vagy ha most nem is valósul meg, akkor jövőre...mert nem jó ez így, ahogy van. Nem találom a helyem sehol.

2014. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok, nem akarok itt Teréz anyát játszani, de nekem is volt egy ilyen üres korszakom. Nekem rengeteget segített, hogy elkezdtem önkénteskedni különböző szervezeteknek. Nem kaptam érte pénzt, se más anyagi dolgot, viszont azt, amire akkor a legnagyobb szükségem volt, azt igen: hogy szükség van rám és valahol helye van a munkámnak, a képességeimnek. Ha érdekel titeket, ezen az oldalon körül tudtok nézni: [link]


Egy másik tipp: ha szeretitek az állatokat, tartsatok kutyát. Rengeteget segít az embernek, nagyon sokat tanulhattok általa magatokról. És ami a legjobb, kötelező vele kimozdulni, és szinte vonzza az új helyzeteket és embereket (sétáltatás, kutyasuli...)


Ha bármelyikőtöknek tudok segíteni, akárhogy, íejatok nyugodtan privát vagy itt. Voltam én is pocsék helyzetekben, és sikerült kimászni. És ahogy előttem is írják: elmehetsz te a világ végére is, de a problémáid mindig a sarkadban lesznek.

2014. jan. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!