Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami különbség a szociál...

Van valami különbség a szociális fóbia és az aszociális személyiségtípus között?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:

A szociális fóbia nem személyiségtipus hanem egy fóbia, egyfajta félelem és szorongás vesz körül közösségben.

Az aszociális személyiségtipus az antiszociális személyiségzavar egyik enyhébb formája, inkább befele forduló (introvertált) zipus, közösség iránt közömbös, hideg.

2014. febr. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de szerintem a szociális fóbia is együtt jár bizonyos tulajdonságokkal. Például elég jellemző rájuk is a befelé forduló személyiség, emellett az ilyen személyek általában félénkek, visszahúzódóak, és olyan is lehet, hogy jellemző rájuk egy általános szorongás, aggódó természet is.
2014. febr. 2. 01:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbiás vagyok/voltam és amiket leírtál, az igaz rám kérdező. Viszont ahogy az első válaszoló is mondta, az aszociálisok ridegebbek az emberek felé, sőt, mint minden más antiszociális, ők is kevésbé képesek az empátiára.


Én konkrétan elég erős empatikus képességgel vagyok megáldva, viszont az is tény, hogy sokszor gyűlölködő vagyok; leginkább akkor, ha valami problémám van.

2014. febr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aszociális személyiségtípust zavarják, ingerlékennyé teszik a társas helyzetek, míg egy szociális fóbiásból ezek szorongást, idegességet, félelmet váltanak ki.
2014. febr. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szociális fóbia személyiségtípustól viszonylag független. Egy extrovertált is lehet szociális fóbiás.
2014. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az hülyeség,hogy az aszociális emberek ridegebbek.

Pusztán nem szeretnek gyakran közösségbe menni,de nem zavarja őket,ha alkalmanként közösségbe kell menniük,nem éreznek tőle szorongást vagy ilyesmit.Pusztán nem igénylik gyakran.

2014. ápr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is tettem fel a kérdést. A szorongás az egy jó szempont, ami alapján már be lehet azonosítani ezeket a dolgokat.
2014. ápr. 9. 20:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Aztán itt vannak még az úgynevezett antiszociális emberek, lehet, hogy ők azok, akik ridegek, de ők sem szoronganak. Sajnos a megnevezések hasonlósága miatt össze szokták keverni az aszociálisat ezzel az általam most említett antiszociálissal, sőt ez utóbbival talán még a szociális fóbiát is keverik egyes emberek.
2014. ápr. 9. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok dolgot kevernek az emberek.

Erre szoktam mondani,hogy sok fontos dolgot nem tanítanak meg az iskolában és sok olyat,ami teljesen felesleges.

2014. ápr. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van.
2014. ápr. 10. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!