Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik (főleg lányok) 5-10...

Akik (főleg lányok) 5-10 percenként felmennek Facebookra, mégis MI A MÉNKŰT chatelnek ott, hogy évek alatt sem unják meg az állandó ott levést?!

Figyelt kérdés

Ha nem inged, nem veszed magadra, ne sértegess tök fölöslegesen. Kösz.


Témához visszatérve, el nem tudom képzelni, MIT és MIRŐL lehet a barátnőkkel/barátokkal ott beszélni, de egy csomó emberke van (főleg lányoknál vettem észre), akik ilyen embertelenül gyakran 5-10-15 percenként mennek fel Orcakönyvre. És nem posztolnak, de nem ám, tehát nem tevékenykednek ott semmit, mert azt rögvest látnám, így kizárásos alapon MARAD A CHAT. 5 percenként.


PLUSZ(!) még van mikor a csevegés mellett óráig/órákig folyamatosan fent is vannak pl. esténként - gondolom tovább pletykálni.


Félreértés ne essék:


NEM azzal van bajom, hogy vannak akik folyton fent vannak chatelni, azzal sincs gond, hogy kivel csacsognak annyit, amit nem értek az az, hogy:


Hogy nem unják meg? Hogy nem fogynak ki a témából? Mit lehet olyan irgalmatlan sokat hujj-de-érdekfeszítő dolgokról beszélni, hogy KÉTPERCENKÉNT FENT KELLEJEN HOZZÁ LENNI???!!! Gépen, mobilon, mindegy.


Ilyesmikre szeretnék válaszokat kapni.



2014. ápr. 6. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

Megértelek egyébként, nekem is van néhány olyan dolog, amit nem vagyok képes felfogni, hogy miért van úgy,ahogy. Ilyen pl. az értelmetlen fecsegés, és nem az, amikor valaki tényleg azért lép fel csetre, mert pl. beszélget valamelyik családtagjával, mint pl- én is a több ezer km-re lévő szeretteimmel.

Dehát ez ilyen sajnos, az internet és a chat, a "hatalmába" kerít már sajnos mindent, főleg a tizenéveseket.

Próbálj ne ilyen dolgokon idegesíteni magad,nem érdemes, keress valami hasznos elfoglaltságot (nem bántásból írom).

5-ös voltam.

2014. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem annak szántad, nincs is baj. :) Ahogy azzal sem, ha a szeretteinkel beszélünk, pláne több száz-ezer kilométerről. Pontosan emiatt találták ki!


Nekem csupán az általad is írt teljesen felesleges öt percenkénti fel-felugrásokkal van gondon, vagyis, hogy mit fecsegnek ott állandóan? Nincs olyan téma a világon, ami miatt percenként, vagy akár félóránként fel kellene nézni oda, röhej. :DD


De lehet neked lesz igazad a megszokásból fellépésekkel, illetve "ott maradásokkal" kapcsolatban.


Már csak az előtted kommentelő válaszát várom, mert ha az a magány-téma is igaznak bizonyul, akkor nekem onnantól fogva semmi gondom sem lesz az Orcakönyvön chatelőkkel. :) Rájuk írok, és változtatok állapotukon! :P

2014. ápr. 6. 13:31
 13/23 A kérdező kommentje:
Persze ebben benne volt keményen az is, hogy én nem vagyok (neten) oly beszédes, és ha valaki ennyit irogat, én meg nem, akkor tartok picit tőle, nem lennék neki szimpi - legalábbis emiatt.
2014. ápr. 6. 13:34
 14/23 anonim válasza:

Látod, az utolsó kommenteddel már meg is adtad a választ saját magadnak :) Mivel Te nem vagy annyira beszédes, főleg neten (sem), épp ezért idegesít az, amikor valaki folyton cseten lóg, és elképzelésed sincs, hogy miről lehet annyit dumálni meg trécselni. Ez érthető. Amelyik tulajdonság az emberből hiányzik (ami nem feltétlen baj), épp az idegesíti a másikban.

Bocs a kicsit pszicho szemszögű magyarázatért, de a legtöbb bajnak mindig megvan a forrása. :)

Emiatt is kezdtem úgy, hogy neked sztem konkrétan valakivel, valamivel bajod van, különben nem lenne ez a felháborodott kérdés.

5. voltam megint.

2014. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Csak így akkor majdnem minden emberrel (tisztelet a kivételeknek) "problémám" lesz? :) Mert elég sokakat látok szinte állandó jelleggel ott - és ha csak nem megszokásból mennek fel (és mivel alig posztolnak valamit), akkor chatelnek, pletykálnak. A jó ég tudja milyen semmiségekről.


Ha viszont utóbbi (folyamatos pletyi), én meg ott a neten - ellentétben a valódi énemmel - nem pletyi, nem fognak elkönyvelni?

Én a szarról nem tudok (pláne órákig) fecsegni...

2014. ápr. 6. 17:40
 16/23 anonim ***** válasza:

én sem értem.

én mindenkivel akkor chatelek, ha megbeszélünk valamit és utána én valahogy nem bírok rajta maradni az illetőn, legyen az rokon, barát, akárki.

a végén általában menekülök, mert úgy érzem feltart, ha olyanról chatelnénk, aminek valahol lényege, értelme nincs. szóval "csak úgy" én nem vagyok képes chatelni

2014. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Előttem már írták, hogy igenis lehet beszélni folyton, bár ez nálam a szemtől szembeni kommunikációban nyilvánul meg, nem szeretek annyira gépelni. Amúgy meg honnan tudod, hogy chatelnek? Lehet, hogy direkt fennmaradtak, vagy véletlenül, vagy esetleg várnak egy választ, azért mennek fel 5-10 percenként.
2014. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nos, azt szeretnéd megérteni, miről lehet beszélgetni annyit? Új téma mindig van, én barátaimmal skypeon szoktam néha beszélgetni, többnyire számítástechnikai témákban. Az, hogy te ezt nem érted meg, szociális képességeidet minősíti, ugyanakkor jelzem, manapság divat utálni az Orcakönyvet.
2014. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A te igen szegényes képességeidet meg az minősíti, hogy személyeskedsz, méghozzá úgy, hogy egyáltalán nem ismered a másikat.


Olvasd csak szépen vissza a többi kommentet (eddig látom nem tetted meg), egy halom ember éppen ugyan úgy nem ért titetek (meg a többi üres fecsegőt), ahogy jómagam sem fogom soha. Tudod nem mindenki szeret a semmiről órákig beszélni. De nagyon nem.


De hagyjuk. Olyanok válaszát várom mostantól, akik piszkálás nélkül képesek válaszolni. Ahogy voltak eddig is ilyenek páran.

2014. ápr. 15. 21:37
 20/23 anonim ***** válasza:
A barátnőm tizenpáréves lánya a múltkor élő közvetítést adott a barátnőinek, hogy ki jött hozzájuk, kin milyen ruha van, mi az ebéd, jó, nem jó, ő már marhára unja az egész vendégséget. Ezt onnan tudom, hogy kb. ezt el is mondta, plusz később, amikor felnéztem fb-re, akkor láttam, hogy mindezt nem chat-be írta, hanem az idővonalára. Van ez a véglet, aki az élete minden percéről tudósít, különösebben nem kell téma hozzá. A barátnők meg sajnálják, meg leírják, hogy ők is milyen életunt állapotban vannak, mert itt a nagyi, akin piros zokni van stb.
2014. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!