Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyit érnék a társadalomban...

Mennyit érnék a társadalomban ha 16 évesen otthagynám a sulit,2 év diákmunkára mennék aztán keresnék rendes állást? 14/F

Figyelt kérdés

Vagy ez nem ajánlott mert nem tudnék belőle megélni?(mármint ha már elköltöztem 18-20 évesen kb)

Köszönöm előre is az értelmes válaszokat!



2014. ápr. 13. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség amit írsz. Ha otthagyod a sulit, akkor megszűnik a tanulói jogviszonyod, tehát nem jelentkezhetsz diákmunkára. Csak "rendesre", de azt sem teheted meg, mert nem vagy nagykorú, ilyenben nem dönthetsz egyedül.

Szóval ez így nem fog menni.

2014. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, pluszba még annyit tudok mondani, hogy mivel 16 évesen otthagyod a sulit nem lesz semmid, még egy nyamvadt érettségid se. Tehát, hogyan is akarsz te egyáltalán állást találni??

Van nyolc általánosod és ennyi. Ezzel nem mész sokra. Gondolkodj már.

Azért mert utálod a sulit, még nem kell elcs.eszni az életedet. Mert ezzel garantáltan elcs.esznéd

2014. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még 18 évesen is nagyon kevés az olyan állás amihez nem kell érettségi esetleg plusz papír. Kb a takarító/árufeltöltő/kubikos.
2014. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%

Érettségiig eljutni leányálom, ne rinyálj azért, mert otthon le kéne ülnöd és vagy 15 percet tantárgyanként rá kéne fordítanod egy héten a megértésére. Az nem sok, csak gondolj bele, ha dolgozni akarsz a lehető legalacsonyabb heti óraszámod a 20 lesz, ami minimum 4 óra naponta. Ha nincs érettségid akkor te fogod a kulát mosni a falról abban az iskolában ahova most jársz, mert más munkát nem fognak rád bízni.


Érettségivel legalább azt látják, hogy azt a 12évet ami 6éves korodtól 18ig elkísér azt az iskolában ülve tanórák hallgatásával történt, tehát nem lehetsz akkora retardált ha már ez megvan(de sajnos még mindig lehet, hogy retardált az illető, de már jóval kevesebb az esély rá, mint csak 8 általánossal) és sokkal szívesebben alkalmaznak, de ha tényleg szeretnél a szarlapátoláson kívül mást is csinálni akkor muszáj lesz az iskolapadban ülnöd még 2-3évet, mert szakma is kell.


Vagy marad a barátokon ismerősökön keresztül szerzett fekete munka, amiért megbüntethetnek téged és a munkáltatót is, nem is beszélve a nyugdíjalapod elúszásáról, mert ugye nem vagy bejelentve, papíron nem dolgoztál semmit, tehát nem is adózol, de enni sem tudsz, mert papíron nem keresel semmit és ha 40év után ez kiszúrja valakinek a szemét, akkor lehet, hogy az APEH kopogtat majd az ablakodon egy szép napon és még a maradék vagyonodat is elviszik, amit örököltél netán.


Összességébe megéri egy érettségi, egyáltalán nem nehéz, csak lefekvés előtt előveszed az egyik könyvet és az aktuális anyagot elolvasod.

2014. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott hagyod a sulit,akkor diákmunka kilőve mivel a nappali tagozatos jogviszonyod megszűnik!

Suli mellett menjél diákmunkára.


Rendes állasokhoz meg minimum egy szak vagy érettségi szükséges.Mivel nincsen neked,aligha fogsz munkát találni.


Talán gyárakba mehetsz.Oda nem kell semmi 8 általános a minimum.De havi 60-65 ezer ftból nem fogsz tudni megélni.


Dolgoztam gyárban havonta 65 ezer ft-ot kaptunk,túl órát nem fizették ki.


Na már most ha te elköltözöl számolj azzal,hogy havi 40-50 ezer ft az albi + rezsi. .Ezt aligha tudod kifizetni 65 ezerből,akkor kb magadra semmit nem tudsz költeni és minden hónapban eléggé neccesen jönnél ki.


Amit ajánlok:

-fejezd be a sulit

-suli mellett is vállalhatsz diákmunkát (főleg mindjárt itt a nyár)


Elköltözni csak akkor költözz el otthonról,ha van egy fix állásod.Esetleg ha elmész diákmunkára akkor rakd félre azt a pénzt és amikor végzel a sulival,lesz rendes állásod, akkor az elején nagy könnyebbség lesz,hogy lesz egy kezdő tőkéd.


Viszont mostanság albiba többen éri meg költözni,hogy megoszoljanak a költségek.Így egy kevésbé jól fizető melóhely mellett is fenn lehet tartani az albit.

2014. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendes állás 8 általánossal.... mire gondolsz? Árufeltöltő a teszkóban, takarító?

Oké, kezdetnek elég, de ebből a fizetésből em fogsz megélni, önálló albérletet fenntartani, családot alapítani.

2014. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon-nagyon-nagyon megbántam, hogy nem mentem egyetemre és az érettségit is csak kb. 9 évre rá tettem le. :( El sem tudom mondani, mennyire könnyebb lett volna minden. Nem szívtam volna ennyit az álláskereséssel, a pénztelenséggel, azzal, hogy együtt kell élnem valakivel, akit már nem szeretek, de egyszerűen nem tudok hová elköltözni (vagyis inkább miből).


Ma Magyarországon majd' minden fiatalnak van diplomája, ha valakinek érettségije van (vagy még az sem), sajnos hatalmas hátránnyal indul.


Javaslom, hogy találd meg, mit szeretsz, mi az, ami érdekel és legyél benne nagyon jó.

2014. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!