Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az introvertált, melankolikus...

Az introvertált, melankolikus embereknek nincsen már helye a mai társadalomban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Első két válaszolóból csak úgy sugárzik az értelem. Amúgy nem igazán van, gyors a tempó, nincs idő érzelmesnek, befordulónak lenni. Szóval nincs.
2014. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Van helye, csak sajnos valószínűleg nem fogja ól érezni magát.
2014. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Én tényleg nem érzem jól magam ebben a társadalomban szinte senkivel,sajna ez van,nem tudok mit tenni.Nem lehet mindenki egyforma.
2014. febr. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Csipkebokor válasza:
100%

Dehogy nincs! Rendkívül értékes ember lehet egy introvertált! Lehet nagy költő, író vagy tudományos eredményeket érhet el! Azzal, hogy nem másokkal törődik, jobban tud koncentrálni értékekre, fontos érzelmi- és értelmi dolgokra.

Ne hagyd el magad, ismerd meg jobban magadat, keresd meg, mit tudsz magadból adni.

2014. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Kepzeld en ugy erzem, hogy egyere inkabb van helye a mai tarsadalomban!

Egyre affele orientalodik a mostani fiatalsag, hogy nyitottabbak es szeretetteljesebbek egymas fele.

Most az utobbi evekben a spiritualitas is tert hoditott ami megintcsak ennek kedvez.

Egyebkent az elozo valaszado nagyon jol leirta, hogy befelefordulo es melankolikus pont hogy olyan ember aki sokat filozofal, nagyon fontos valaszokat kaphat az elettol, mert elgondolkodik az eleten, a torteneseken, a cselekedetein.

Igazan nem akarok diszkriminalni senkit, de pont az ilyen ember tipus az egyik legertekesebb fajta velemenyem szerint.

Barataim szinte mind ilyenek.

De ilyenek a kepzomuveszek, muveszek, irok, koltok, nagy gondolkodok, szineszek es meg sorolhatnam....

2014. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán a kérdező nem a filozófusokra, művészekre gondolt, hanem azokra, akik magányos farkasokként szeretnének élni és nem úszni az árral, nem kötelezően harsánykodni, társadalmi életet élni, ismeretségeket gyűjteni és azzal kérkedni. Hanem élni és élni hagyni. Szerintem az ilyeneket tényleg lenézik, leminősítik, különcnek vélik stb. Pedig a munkáját maximálisan elvégzi, érdeklik a világ dolgai, de csendben, társaság nélkül nagyon jól érzi magát.
2014. febr. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hasonló vagyok, nincs senkim, vannak napok, amikor senkivel sem beszélek és legtöbbször csak ha kell vmi, akkor szólalok meg. De boldog vagyok így, nem igénylem mások társaságát, sőt feszültté tesz és tehernek érzem, ha beszélgetnem kell vkivel. Sokan régen nem értették meg, h nem beszélek sokat, és hallgatok inkább, de én nem érzem fontosnak, h beszéljek.
2014. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én is sokszor vagyok így. Idézném Szirmai Gergelyt: "Minden jó volt, aztán valaki kitalálta, hogy élhetnénk nem egyedül is!" :D Milyen találó!
2014. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
manapság informatikusnak és fizikusnak nevezik őket :)
2014. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lenne helyük a társadalomban? Én is introvertált vagyok, és jól elvagyok a társadalom nélkül, munkában viszont sokkal gyorsabb vagyok, mint mások, az energiáim nem pazarolom el beszélgetésre, egyéb dolgokra. :) Ja, és azt szoktam mondani, hogy a legtöbben azt hiszik, azért van a szájuk, hogy beszéljenek, pedig nem, hanem azért, hogy magunkhoz tudjuk venni az ételt. :)

Én nem abban élek, hogy ide megyek, oda megyek, viszont az agyam soha nem kapcsol ki, csak ha alszom, a gondolkodásban pedig mások csak zavarnánek. :)

Ja, és teljes tévedéd, hogy aki befelé forduló, az azért, mert melankólikus. Persze fordítva igaz lehet.

2014. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!