Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Senki nem tud engem elfogadni...

Senki nem tud engem elfogadni ebben a társadalomban, mit lehetne ez ellen tenni? Lehet egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Nyilvános helyeken egyesek úgy néznek rám mint egy földönkívülire (csakmert nem olyan szép, arányos az fejem mint nekik), de nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy mindegy kivel kerülök és kerültem össze eddig az életemben, barátságokat nem tudok kialakítani. Persze biztos vannak, akik a kinézetem miatt ítélnek el, de a legtöbb embernek biztos más baja van velem.

Nem születtem olyan pörgős, vicces, bulizós embernek (pedig szívesen lennék olyan), és elég sokmindent tudok kérdezni beszélgetéskor, az életben meg elég gyors a beszédtempóm.

Hogyan fogadtathatnám el magam az emberekkel? Hogyan közösíthet ki valakit ennyire a társadalom?

Sokan írják itt, hogy velük is ilyesmi van, de azért mindenkiről kiderül hogy van 1-2 ember legalább, akivel el tud beszélgetni. Nekem 1-2 ember sincs, senki nincs szó szerint, mert akárkivel próbálkoztam, mind elfordult tőlem és undokká vált hamar.

18/F


2014. febr. 15. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nem parasztságból, de erröl csak te tehetsz,nem a társadalom és nem a külsöd. ismerni kéne ahoz h többet tudjak mondani de,vagy nem a megfelelö emberekkel probálkozol vagy olyan lehetetlen stilusod van ami senkinek nem jön be. De ha nem vagy bulis akkor kapásbol nem bulis emberekkel kéne barátkozni hanem olyannal aki olyan mint te.
2014. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tervezz külföldre. Külföldön sok helyen sokkal elfogadóbbak az emberek mint itt (természetesen nem mindenhol, de a nyugati országok többségében), sokkal jobban lehet élni (anyagilag, szociálisan).
2014. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló a helyzet én sem tudok beilleszkedni a társadalomba.Egyszerűen nem tudok megfelelni a társadalmi konvekcióknak.Nem azok a témák érdekelnek mint a korosztályomat sőt a környezetemben sincsenek olyanok akiket ugyanúgy érdekelné az mint ami engem.Emiatt sokan unalmas személynek tarthatnak.Azonban valaki azt mondta nekem (és ebben van némi igazság)hogy csak nem a megfelelő társasági és szociális közegben vagyok (egyszerűen nem vagyok jó helyen). Amint bekerülnék hasonszőrű-ek társassáságába ez megváltozna. Azoknak a véleményével pedig akik nem a közvetlen környezethez tartoznak nem kell foglalkozni.Akik pedig az embert a kinézete alapján ítélik meg azok felszínes és korlátolt személyek.

Szerintem keres a beállítottságodnak,érdeklődési körödnek megfelelő társaságot.A többiekkel az undokokkal pedig ne foglalkoz.Nyugi előbb utóbb biztosan neked is lesznek barátaid:)

17/L

2014. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
megértelek, nekem is hasonló gondom van:(
2014. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem az volt egész életembe

sose hallgattam senkire , azt csináltam amit akartam nem azt amit mások mondtak

ezért maradtam egyedül


31 F

2014. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
dettó 35f
2014. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Csak egyetérteni tudok #3-assal, keress olyan közegeket ahol nagy eséllyel vannak hasonló beállítottságú emberek, olvasó klub, színjátszó szakkör, zenekar stb. Rengeteg lehetőség van, illetve ha ez sem válik be interneten előtéletek nélkül lehet ismerkedni, és ha úgy érzed azok nem igazi kapcsolatok akkor is legalább sikerülne egy kis pozitív tapasztalatot, önbizalmat szerezned, ezzel növelve a szociális képességeidet.
2016. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja csak most látom az időpontot. Nos alakult valami azóta?
2016. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!