Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináltok akkor, amikor...

Mit csináltok akkor, amikor egy társaságban ( pl. munkahely, család) rendszeresen fel vannak nagyítva az apró hibáitok, csupán piszkálódás céljából? -és amikor ezek meg vannak oldva, azonnal másik fogást keresnek rajtatok.

Figyelt kérdés
Olyan apró hibákról van szó, mint pl.: kiskanál elmosogatása, számítógép körüli takarítás, stb.

2014. ápr. 28. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha a kiskanalat többen is használjátok, akkor nem annyira kis hiba, ha rosszul van elmosogatva, hiszen senki nem szeret koszosan kivenni a fiókból semmit.

A számítógép körüli takarítás is ilyen. Egy rendezett irodában, ahol mindenkinél rend van, elég lehangoló egy rendetlen asztal.


Szerintem ne a piszkálódást vedd észre elsősorban, hanem gondold végig, hogy a rendetlenségeden hogy tudnál mihamarabb változtatni. Ennyi lenne a megoldás.

Gondolom az újabb és újabb fogás amit találni lehet az is a rendetlenség miatt van.

2014. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem hagyom, hogy kialakuljon egy ilyen helyzet, tipikusan az ez, amit csírájában kell elfojtani, különben vérszemet kap a neveletlen fatty, a falka. T is mered részleteiben az életed, a munkád, mérlegeld, hogy megéri-e ez az egész (estleges egyéb lehetőségeid fényében). Ha gyári dolgozókról van szó, sokszor reménytelen bármi is, mert ugyanazok a kártékony ösztönlények maradnak, amik voltak. Irodában mehet ugyanez fehérgalléros módban, itt már változó, van, mikor akad megoldás. Ismét az van, hogy ennyiből nehéz bármit is mondani.
2014. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kijavítom a kis hibákat és ennyi.


Nem mosod el a kis kanalat és koszosan rakod vissza vagy mi???


Számítógép körüli takarítás eléggé fontos ugyan is a gépnek nem tesz jót a por.


Esetleg más hibák ezeken kívül?

2014. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De hogy piszkálnak? Milyen hibával?

Mindenkinek vannak rá jellemző kis hülyeségei. Engem nem zavar, ha ezt valaki megjegyzi. Én is nevetek a saját hülyeségemen :)

Persze az más, ha valakit kipécéznek a társaságból és csak az kapja a piszkálódást. Az nekem sem tetszene.

2014. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Regebben elofordult hasonlo helyzet velem is. A barati korombol az egyik lany hozta fel temanak a (meg)regebbi rossz donteseimet, ha nem volt jobb amirol beszelgessunk. Annyival rosszabb ez, hogy mar ugysincs mit csinalni, meg azokkal a donteseimmel se amiket valoban megbanok, szoval ertelmetlen az egesz beszelgetes, + ugysem tudja megerteni. Ilyesmik voltak, hogy pl: miert csinaltattam tetkot, miert eppen azzal jartam akivel, miert baratkozok egyes emberekkel stb. Akkor tul jofej voltam, igy rahagytam az illetore. Ha azt kerdezed ma mit csinalnek: gondolkozas nelkul elkezdtenem felnagyitani az o hibait. Ne hagyd, hogy eltiporjanak. Mondj barmit amit a masikban rossznak itelsz meg. Nem te kell gondozd az emberek lelki vilagat, nyugodtan visszaszolhatsz durvan is. Batorsag!
2014. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyet azonnal otthagyom, mert ezek a szemétkedések és piszkálódások valójában bűnbakképzések.


Ha otthon teszik ezt, akkor az otthont is - utána peidg keresek egy pszichiátert, hogy segítsen kilépni az áldozati létből.

2014. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!