Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lesz olyan helyzet az életben,...

Lesz olyan helyzet az életben, amikor valaki értékelni fogja, hogy pontos vagyok? és nem kell rám fél órákat várnia? Vagy tegyek én is az egészre magasról mint mindenki?

Figyelt kérdés

Mert úgy látom hogy az nem akkora gond, ha valaki mindig késik, meg sosem ér oda időben, azt elfogadják az emberek. De mikor én aki pontosan ott van időben, és kések, az már szemet szúr nekik!


---Írok pár példát, ha nem érdekel, ugord át!---


Osztálytársaim folyton késve járnak be. Sokszor fél-1 órát késnek. Az ofő elég laza, leigazolja nekik, meg nem írják be a tanárok. 2x szolt a tanár rájuk, hogy "több ilyen ne legyen!" mikor 3. jára jöttek be fél órás késéssel már csak rájuk nézett a tanár. Mikor én aki 10 perccel tanítás előtt ott ültem, és nem volt első óránk és 8 után már 15 percenként jár a busz, és lekéstem, akkor percekig veszekedtem a tanárral, hogy "Most késtem először tanár úr!" de csak mondta, hogy "Midenki aki sikeres az pontos, meg munkahelyen kivágnak ezért meg minden..." A többi "elaludtam tanárúr-os" osztálytársamra már rá se szólnak!


A haverom, akit felhívtam, hogy 5 perc és ott vagyok" lés pakoljon össze, indulunk, azt mondta "kész vagyok, gyere aztán megyünk!" 10 percet vártam rá a házuk előtt, felhívom, hogy mi van: "Húzom a cipőm, megyek!" 10 perc múlva kijön:"ledorgláom, hogy "Te azt mondtad kész vagy és 20 percet várattatsz a házatok előtt!" Kifogás: "Jó, csak ennem kellett! " És miért nem hívtál be akkor már?? "Aludtak a szüleim!"


Azt hittem csak engem nem tisztelnek azért ilyenek.

De mikor sulin kívűli múzeum látogatás volt, akkor a "8 kor találkozunk a ..." Jaaaj tanárnő! 8 kor? olyan korán fel kell kelni! Legyen inkább 10!" és csak kéásnek ezek a nyavajgós otársaim, és 15-20 percet vártunk rájuk! Semmi kioktatást nem kaptak, hogy 20 percet állhatott ott a 3/4 osztály!

De a lusták miatt 10kor találkoztunk amikor később mehettünk haza délután a múzeumból!


Sval én ezekre a "haverokra" 10-30 perceket szoktam várni, és akkor mikor hívom őket, mert már 10-15 perce ott ácsorgok, akkor a duma ":Itt ülök a buszon! (érdekes, síri csönd van, az valami elektromos busz lehet zárt ablakokkal üresjáraton) tuti otthon ült még . Még 10 perc múlva hívom, akkor már nem veszi fel a telefont!

Mikor én késtem, akkor 2. perc késés után csörgött a telefonom, ezek a késősők egyből mondták, "Hol vagy már, percek óta várok rád!" ránézek az órára: 2 percet késtem eddig... Te 30 at szoktál!" erre szoktak valamit magyarázni jogy nem igaz, ilyen sose történt még!


---Itt a sztorik vége!---


Kérdés: Megéri pontosan ott lenni mindenhol időben? Még sosem hallottam ezeket igauán lecseszni, hogy folyton késnek, és sz.nak bele az egészbe! Ellenben, mikor látom, hogy már 10 óra, és 10 re kellett volna ott lennem, és még a buszt várom, akkor elkezdek izgulni hogy milyen lecseszést fogok kapni!


Azt mondják munkahelyen kivágnak ha késel! De minden rokonom rohan mert késésben van, és egyiket sem rúgták még ki!


Engem még sose senki sem dicsért meg, hogy "Te legalább mindig itt vagy időben!"

Meg sem említik hogy én pontos vagyok!


Lesz helyzet az életben mikor előnyömre válik, hogy ha azt mondják, hogy "9 re itt legyél!" és én 8:55 kor ott leszek?

Mert kezdem azt látni, hogy az a legjobb, ha sz.. bele te is mindenbe, és akkor mész oda amikor jónak látod!

18/F



2014. máj. 26. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán lesz, talán nem.


Talán a "jó időben jó helyen lenni" pont ezen fog múlni. bár lehet azon fog múlni, ha véletlen késel majd35 év múlva.



Én is pontos vagyok, sőt inkább előbb szeretek megérkezni és várok.

2014. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én meg tudok őrülni a késős emberektől... nem egy olyan ismerősöm van akivel megbeszélek egy találkát mondjuk tízre és kiderül, hogy mikor már tíz perce várok rá és felhívom, még otthon reggelizik... és erre ne boruljak ki...

Sajnos a mai világban mindenki késik és nagyon kevés ember van akinek egyáltalán számít, hogy pontos legyen valaki, de hidd el, biztos van olyan, aki meg fogja becsülni ezt! Ne állj be a sorba, hogy te is késni fogsz, mert ha minden normális ember átáll a "sötét oldalra" akkor abból nagy káosz lesz :D

Én biztos örülnék, ha pontosan érkeznél :)

2014. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A férjemmel, mikor kezdetben randizni kezdtünk, mondjuk megbeszéltünk 3 órai találkozót, s én 3 óra 10-re érkeztem, már nem volt ott. Azt mondta, nem 3 előtt 10 perccel, nem 3 után 5 perccel...Ehhez alkalmazkodtam az idők során.

A munkahelyemen mindenki kapott borítékot jutalommal, egyedül én nem. Megkérdeztem, olyan szar munkát végzek? Azt mondta, a kisfőnök nehezményezi, hogy nem adta le időben a jelentést...Onnantól 1 héttel határidő előtt leadtam....

Vidékre jártam dolgozni tömegközlekedéssel. 1 órával munkakezdés előtt kénytelen voltam ott lenni.Akik szemben laktak az épülettel, azok rendszeresen késtek 10-20 perceket. Egyetlen egyszer megengedtem magamnak, hogy egy későbbi járattal mentem ki. A főnök úgy letolt, mint a pengős malacot. Kinyitottam a számat, de felesleges volt.

Most 4 mesterember ígérte meg, hogy visszahív-asztalos, víz-gáz, karosszéria-mindegyik tojik visszahívni. A mai mesteremberek főhazugok, nemtörődömök, nyilván nem is kell nekik a munka.

Szóval vagy magaddal szemben légy igényes, akihez órát lehet igazítani - aztán van, aki ezt értékeli, lesz, aki lesajnál. Kérdés, hogy neked kiknek a szava a fontos.

2014. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, lesz és számtalan helyzet, majd meglátod.


Az is lehetséges, hogy nem otthon fogod ezt megtapasztalni, ahol a tohonyaság az úr és az állandó agresszió-tologatás.


Én is ilyen vagyok (nő), utálom a késő embereket. A derék jó németeknél tapasztalatam meg először, hogy értékelik, ha az ember pontos és nem él vissza mások idejével (ami egyébként is agresszió).


Menj csak el náluk pl. egy klasszikus koncertre és élvezd azt, hogy pontosan kezdenek. Aki késik, azt nem engedik be, csak a szünetben.

2014. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Későktől én is kiakadok, kivéve akiket már jól ismerek, mert ott rászámolok.

Meg azt utálom, amikor olyan időpontot mondanak, amiről már akkor tudják, hogy nem fogják tudni betartani.

Pl sógorom, a fülem hallatára mondta valakinek a telefonban, hogy "20 perc és ott vagyok", miközben indult a fürdőszobába fürödni, utána borotválkozott, inget vasalt, még evett egy kicsit. A hely pedig 15 percnyire volt onnan, ahonnan indult. Ennek mi értelme? Miért nem lehet azt mondani, hogy fél-3/4 óra múlva ott vagyok? Így nem kap agykukit az sem aki rá vár, meg ő is nyugodtan készülhet.


Nyilván lesz egyébként olyan, amikor előny lesz, ha pontos vagy. Még egyetemen volt egy tárgy, amiből reggel hatkor kezdtük a ZH-t, mert a tanár nem volt hajlandó előadásidőt feláldozni erre, és mivel az órarend nem egyezett mindenkinél, ez volt az egyetlen olyan időpont, amikor az egész évfolyam ráért. Páran késtek, őket simán nem engedte elkezdeni megírni a ZH-t, úgy vágta ki őket egyessel, mint annak a rendje - ami nagy szívás volt, mert a legkönnyebbiket nullázták ki, a minimumszintet az első ZH sokpontosra megírása nélkül NAGYON nehéz volt teljesíteni. Igaza is volt, ha rajtuk kívül mindenki oda tudott érni, akkor ők miért nem?

Volt barátnőmmel szemben is több soron eldurrant az agyam. Mondjuk amikor az ő barátaihoz mentünk, akkor nem szóltam egy szót sem, ha 3/4 9-re a Széll Kálmán térre megbeszélt találkozó előtt negyed 9-kor ment el tusolni úgy, hogy alsó hangon 3/4 óra az út :D Viszont amikor az én barátaimhoz mentünk, akkor szépen elküldtem készülődni időben. Láttam rajta, hogy be is sértődött, de mondtam neki, hogy engem ne égessen be, hogy miatta lesznek rám mérgesek a többiek.


A lecseszés hiánya valóban igazságtalannak tűnhet, de tudod azt hajták a tanárok, akikben látnak valami értelmet, a sokat későkre meg legyintenek, mert úgyis tudják, hogy idiótáknak hiába magyaráznak akármit.

2014. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
megértelek, én is qrvára utálom...barátnőm mindig fél órákat késett, volt hogy el sem jött...elegem lett, nem is beszélek már vele, idióta..
2014. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!