Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Velem van a baj?

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én nem lelem örömöm a folyamatos ivászatban és bulizásban. Inkább ülök otthon egyedül és tanulok, sportolok, fejlesztgetem magam.


Akárhova megyek, csak "alkoholista" idiótákat látok. A haverjaimmal régen jól megvoltunk, mindig volt valami ami lekötött bennünket. Most már az a helyzet, hogy mást nem tudnak kitalálni közös programnak, mint az ivást. Nem is lenne baj néha összeülni egy kicsit inni, de az a helyzet, hogy addig akarnak inni míg tudnak járni. Ha tehetnék minden nap alkoholizálnának.


A másik dolog pedig:


Az osztályom egy rémálom. 17-18 évesen azon röhögnek, hogy valaki fingik. Oké, valakinek biztos vicces, de ez megy egész órán! Arról nem is beszélve, hogy hőbörögnek, egymást szidják, sikoltoznak, stb... És mindenhol ez megy. Nem látok egy "normális" embert sehol sem!


Mi tévő legyek? :/

17/F



2014. máj. 29. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, hanem azzal, aki céltalanul éli életét, és mindezt az alkohollal vezeti le. Értem ezt úgy, hogy nincs más jövőképe, minthogy egy buliban lerészegedik hétvégén, de ennél tovább nem látnak.


Fejleszd magad mindig, és ne azt nézd más mit csinál. Egyszerűen sz@rd le őket.

2014. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Léteznek rajtam kívül más ambiciózus emberek? Csak mert egyet sem láttam eddig.
2014. máj. 29. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Sajnos a legtöbb középiskola ilyen szánalmas, céltalan lúzerekkel van tele. Persze nem az ő hibájuk, senki nem tanítja meg, hogy mit kell letenni az asztalra egy normális élethez. Az az igazság, hogy ha valaki már egy kicsit is ambiciózus, akkor telenyomják ösztöndíjjal és bejárja a fél világot, mert semmi verseny nincs a lehetőségekért idehaza. Tanuljál, főleg nyelvet, ha az már megy, akkor csinálj online kurzusokat a világ legjobb egyetemeiről (edx, coursera). Ha megtaláltad mi érdekel, akkor menj el egy jó egyetemre, és folyamatosan fejleszd magad, önkénteskedj, figyelj oda a jó lehetőségekre, és kb 22 évesen több és hasznosabb tapasztalatod lesz mint egy átlag középosztálybeli 50 évesnek. Onnantól tiéd a világ. Csak ne hülyülj el a közegtől, összpontosíts a célra. Hajrá!
2014. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet ismerkedni az iskolán kívül is.

A párom úgy tett szert új barátnőkre, hogy fórumozott olyan témában ami érdekelte őt, aztán a budapesti csajok egy idő után el kezdtek összejárni.

2014. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!